×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

W całym kraju policzono się z cukrzycą

Niemal 5000 zarejestrowanych uczestników w Warszawie stanęło 12 stycznia na starcie VIII biegu "Policz się z Cukrzycą", którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat cukrzycy i zbieranie pieniędzy na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. Przebiegli 5555-metrową trasę, a ich wysiłki nagrodzone zostały także pamiątkowym medalem i koszulką oraz upominkami od sponsorów.

Po raz pierwszy pakiet startowy był płatny - kosztował 20 zł. Cała uzyskana dzięki biegowi kwota - 100 000 zł - zostanie przeznaczona na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych.

Ponad 300 osób wzięło udział w biegu "Policz się z cukrzycą" w Szczecinie. Biegacze pokonali 2,5 km ulicami wokół Placu Orła Białego. Najmłodszy zawodnik miał 8 lat, a najstarszy - 65. Każdy z biegaczy dorzucił się do puszki WOŚP. Bilans sportowej kwesty to ponad 3 tysiące złotych.

Biegi pod hasłem "Policz się z cukrzycą" odbyły się także na Opolszczyźnie. W Opolu na starcie stanęło ponad 200 biegaczy, którzy mieli do przebiegnięcia 5,5 km. Około 100 uczestników stawiło się na start w Tułowicach, gdzie czekał ich dystans około 2 km.

250 biegaczy wystartowało w biegu "Policz się z cukrzycą" w Poznaniu. Do pokonania mieli ok. 2 km.

212 osób wzięło udział w III biegu "Policz się z cukrzycą", który wystartował spod zielonogórskiego ratusza. Trasa biegu liczyła 1,5 km.

Pierwsza edycja biegu odbyła się w ramach zimowego cyklu Grand Prix Łodzi rozgrywanego w parku 3 Maja. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników, którzy mieli do przebiegnięcia 5 km.