Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

Serdecznie zapraszamy na XXXVII Zjazd Towarzystwa Internistów Polskich i XI Krajową Konferencję Szkoleniową "Postępy w chorobach wewnętrznych - INTERNA 2012", które się odbędą w dniach 12-14 kwietnia 2012 roku w Warszawie, już tradycyjnie w Pałacu Kultury i Nauki.
Podczas Zjazdu wybitni eksperci przedstawią istotne dla codziennej praktyki nowości w kardiologii, pneumonologii, gastroenterologii, endokrynologii, diabetologii, nefrologii, reumatologii, hematologii i chorobach zakaźnych. Ponadto odbędą się warsztaty dotyczące elektrokardiografii, chorób tarczycy i prawa medycznego.
Zostaną też wręczone doroczne nagrody za najlepsze publikacje w "Polskim Archiwum Medycyny Wewnętrznej" - czasopiśmie TIP, któremu w 2012 roku zostanie przyznany impact factor! Po raz pierwszy nagrody otrzymają nie tylko lekarze, których prace ukazały się na łamach PAMW, ale również studenci - za najlepsze zgłoszone prace badawcze w dziedzinie chorób wewnętrznych.
Na szczególną uwagę zasługuje zaplanowane wydarzenie kulturalne. Dla uczestników Zjazdu wystapi bowiem niezwykła grupa Motion Trio, a dzień wcześniej odbędzie się Gala I Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Przychodzi wena do lekarza".
Już po raz piąty mamy także okazję zaprosić na Sympozjum "Dylematy etyczne w praktyce lekarskiej", tym razem poświęcone zagadnieniu, czy lekarz może postąpić wbrew woli pacjenta.
Mamy nadzieję, że bogaty i zróżnicowany program Zjazdu zainteresuje wielu internistów, specjalistów w poszczególnych dziedzinach wywodzących się z interny oraz lekarzy rodzinnych. Liczymy więc na spotkanie z Państwem w Warszawie!