Wywiady

  • Nowa opcja terapeutyczna w leczeniu otyłości

    Po raz pierwszy w historii farmakoterapii otyłości wykazano średnią dwucyfrową redukcję masy ciała, dwa razy większą niż w przypadku najsilniejszego obecnie dostępnego leku – zaznacza prof. Paweł Bogdański.

  • Przeszkoda, o którą potknie się opieka koordynowana?

    Duże zainteresowanie po stronie POZ nie wystarczy, jeśli nie będzie adekwatnego, wystarczającego zainteresowania po stronie AOS – mówi Jacek Krajewski, prezes FPZ.

  • Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego

    Chciałabym, żeby nasze społeczeństwo rozumiało kryzys psychiczny jako stan, który może dotknąć każdego z nas, jako coś, co nie jest powodem ani do wstydu osoby go doświadczającej, ani do lęku przed tą osobą – mówi psychiatra Anna Skowronek.

  • Na wsi nie ma ścisłych godzin pracy

    Moja praca jest tu o wiele bardziej potrzebna niż w Poznaniu. Ogromne poczucie sprawczości, odpowiedzialności zobowiązuje, ale też daje satysfakcję – o pracy lekarza rodzinnego na wsi opowiada lek. Lucyna Marciniak.

  • Przyspieszenie w sieci

    System się sprawdza. Nie jesteśmy jednak zadowoleni z liczby pacjentów kierowanych do sieci kardiologicznej – mówi prof. Tomasz Hryniewiecki.

  • Więź z pacjentami to moja główna siła napędowa

    To nie jest daleko wysunięta placówka „za górami, za lasami”, ale praca w naszej przychodni różni się od wielkomiejskich ośrodków – o pracy lekarza rodzinnego w małej społeczności opowiada lek. Agnieszka Jaremko.

  • Pamięć to dziurawe wiadro

    Pamięć to ograniczona liczba skojarzeń. Nawet jeśli uważamy, że pamiętamy bardzo dużo, badania wskazują, że raczej wciąż przychodzi nam na myśl to samo – mówi Miłosz Brzeziński, konsultant, coach biznesu, pisarz i publicysta.

  • Kluczowe jest to, że zaczęliśmy rozmawiać

    Na papierze wszystko wygląda bardzo pięknie. Ale nawet najlepszy projekt, jeśli nie ma odpowiedniej implementacji, można bardzo prosto zepsuć – mówi Jacek Krajewski, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

  • Dwugłos w sprawie samotności

    Przyjazna atmosfera w pracy, ograniczony stres zawodowy, pozytywne więzi emocjonalne między lekarzami i pozostałym personelem – nieosiągalna utopia czy modelowe rozwiązanie?

  • Jak dobrze, że możemy się spotkać

    Jeśli myślimy o szkoleniach czy konferencjach, to wiele istotnych rzeczy rozgrywa się nie w trakcie właściwych zajęć, co w przerwach. To wtedy ludzie nawiązują kontakt, który przekłada się na współpracę, możliwość rozwoju – mówi dr Katarzyna Cyranka, psychoterapeutka, psycholog kliniczny.

200 artykułów - strona 3 z 20