Zalewska: W ciągu miesiąca projekt ustawy o opiece medycznej w szkołach

Zalewska: W ciągu miesiąca projekt ustawy o opiece medycznej w szkołachOceń:
(5.00/5 z 1 ocen)

- W ciągu miesiąca minister Konstanty Radziwiłł przedstawi projekt ustawy zakładający powrót opieki medycznej do szkół - oświadczyła we wtorek (5 września) minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zapowiedziała prezentację w połowie września programu doskonalenia nauczycieli.

Ministrowie Anna Zalewska i Konstanty Radziwiłł. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta

Zalewska, pytana w RMF FM o termin powrotu opieki medycznej do szkół, odpowiedziała: - Myślę, że to jest kwestia najbliższego miesiąca, kiedy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, bo jesteśmy w stałym kontakcie, przedstawi projekt ustawy. Myślę, że od wiosny następnego roku jest realna szansa, jeżeli zostanie przyjęta ustawa, dlatego że jest sporo pieniędzy, które pan minister Radziwiłł na to przygotował. Do 2019 r. rozliczymy się z opieki stomatologicznej, z opieki medycznej i ze stołówek w szkole.

Dodała, że dentyści nie muszą pojawić się w szkołach, wystarczy, że szkoła będzie miała umowę ze stomatologiem, który ma swój gabinet poza szkołą. - Ale taka umowa, która spowoduje, że będzie on miał obowiązek np. z danej szkoły wyleczyć. Nie tylko przebadać i wydać karteczkę, że potrzebne jest takie leczenie - zaznaczyła Zalewska.

Data utworzenia: 05.09.2017
Zalewska: W ciągu miesiąca projekt ustawy o opiece medycznej w szkołachOceń:
(5.00/5 z 1 ocen)
Wysłanie wiadomości oznacza akceptację regulaminu
  • Kiwi
   2017-09-11 11:48
   Pamietam szkolnego dentyste z lat 60-tych - prawie 50% dzieci potracilo zeby, nie tylko w wyniku zlego odzywiania glownie nadmiar slodyczy , ale brak higieny jamy ustnej . Szkolny dentysta szedl na latwizne - zwyczajnie usuwal chore zeby i bylo po problemie. Nikt nie bawil sie w kosztowne leczenie, plombowanie, leczenie kanalowe a o profilaktyce nikt nieslyszal. Powstawalo wiec bledne kolo - dzieci baly sie dentystow jak diabel wody swieconej !odpowiedz

Przychodnie i gabinety lekarskie w pobliżu

Leki

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Na co choruje system ochrony zdrowia

 • MZ: Nie można dyżurować bez opamiętania. Chyba że trzeba
  – Lekarze dużo i ciężko pracują. Jest to wpisane zarówno w ten, jak i w wiele innych zawodów. Pracują w nocy, w dni świąteczne. I ograniczeniem tego zjawiska w pierwszej kolejności powinien być zdrowy rozsądek – stwierdził, po raz kolejny w ostatnich tygodniach, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Rozsądek „nie tylko po stronie lekarzy, ale także tych, którzy ich zatrudniają”.
 • OZZL: Stop śmierci lekarzy z przepracowania!
  OZZL po raz kolejny wzywa Ministra Zdrowia i Premier RP do przygotowania przepisów, które spowodują, że wszyscy lekarze pracujący w publicznej ochronie zdrowia, również ci zatrudnieni na podstawie umów cywilno-prawnych, będą objęci przepisami o czasie pracy.
 • Dał nam przykład maszynista?
  Piątek, ostatni weekend wakacji, czas wzmożonego ruchu na kolei. Maszynista pociągu relacji Szczecin-Suwałki zatrzymuje pociąg na stacji Tłuszcz, bo skończyła się jego 12-godzinna zmiana. W tym kontekście warto zapytać: dlaczego przyjęło się, że szpitale to miejsca, w których normą jest praca ponad siły?
 • Albo lek, albo śmierć
  Jeden z dwóch najdroższych leków świata, mimo pozytywnej rekomendacji AOTMiT, wydanej jesienią ubiegłego roku, w Polsce nadal nie jest refundowany. O leku ekulizumab głośno było już rok temu, gdy nagłośniono historię młodego mężczyzny z Dolnego Śląska, u którego lekarze zdiagnozowali ultra rzadką chorobę – nocną napadową hemoglobinurię. Teraz temat wrócił.

Korzystając ze stron oraz aplikacji mobilnych Medycyny Praktycznej, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz zgodnie z polityką Medycyny Praktycznej dotyczącą plików cookies