Międzynarodowa Konferencja Sekcji Neurochirurgii Czynnościowej i Stereotaktycznej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów

Rejestracja

BUSINESS SERVICE GALOP
ul. Jesionowa 22
40-158 Katowice
strona www: http://ptnchstereo.pl/

Termin i miejsce

23.04.2015 − Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Plac Wojciecha Kilara 1, 40-202 Katowice, woj. śląskie
24−25.04.2015 − Hotel Novotel, Al. Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice, woj. śląskie

Organizatorzy

BUSINESS SERVICE GALOP
ul. Jesionowa 22, 40-158 Katowice
tel. +48 32 253 00 69
e-mail: biuro@kongresy.com.pl
www.kongresy.com.pl

Tematyka

Szanowni Państwo,

Technika stereotaksji mózgowej w leczeniu pacjentów ze schorzeniami zlokalizowanymi w obszarze wewnątrzczaszkowym już od wielu lat jest wymiarem interdyscyplinarnym. Taki stan istnieje współcześnie w większości wiodących ośrodków medycznych europejskich i światowych.

Tylko ścisła współpraca specjalistów z zakresu neurochirurgii stereotaktycznej i czynnościowej, neuroonkologii, neurologii, radioterapii stereotaktycznej, otolaryngologii, chirurgii podstawy czaszki, a także wielu innych pokrewnych dziedzin medycyny, może zapewnić pacjentom możliwie najlepsze korzyści z naszego leczenia.

Powinniśmy, jako specjaliści z pokrewnych dziedzin medycznych z zakresów wymienionych powyżej, a leczących chorych ze schorzeniami wewnątrzczaszkowymi i okolic przyległych, wypracować nasze polskie standardy leczenia, w naszych polskich warunkach, a to w oparciu o doświadczenia wiodących w tych zakresach ośrodków europejskich i światowych. Nie należy "wyważać otwartych drzwi". Dobrze jest uczyć się na błędach innych, ale też jesteśmy zobowiązani, jako lekarze, do uczenia sie na błędach własnych.

Systematycznie osiągamy coraz lepsze wyniki leczenia u naszych chorych. Takich sukcesów naszej pracy, a przekładających się na poprawę zdrowia naszych pacjentów nie bylibyśmy w stanie osiągnąć bez współpracy interdyscyplinarnej w obszarze stereotaksji mózgowej w naszym kraju.

W tym celu organizujemy tą konferencją, która ma służyć wzajemnej wymianie poglądów lekarzy z pokrewnych specjalności, a leczących pacjentów z tym samym schorzeniem, a to ku dobru zdrowia naszych wspólnych chorych. W tym celu chcemy zaprosić na naszą konferencję prelegentów, osoby które mają dużo doświadczenia zawodowego w tematach konferencji, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

W pierwszym dniu konferencji, o godz. 13.00 planowane jest zebranie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

Wzorem konferencji, która odbyła się w Chorzowie w czerwcu 2014r. organizatorzy planują, aby treści prelekcji i doniesień zjazdowych, w formie streszczeń i/lub jako artykuły pełno-tekstowe zostały opublikowane w uniwersyteckim czasopiśmie SUM: Annales Academiae Medicae Silesiensis: CAS, Index Copernicus: 5,46, Polish Medical Bibliography, MNiSW: 4 (vide: Annales Academiae Medicae Silesiensis, Rok/Vol/Nr: 2014/68/5, Rok/Vol/Nr: 2014/68/5 supl. 1)

Z wyrazami głębokiego szacunku, z serdecznym zaproszeniem do udziału w Konferencji:

Dr hab. n. med.
Stanisław Janusz Kwiek

Adiunkt Katedry i Kliniki Neurochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,
Przewodniczący Sekcji Neurochirurgii Czynnościowej i Stereotaktycznej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów

Specjalizacje

Chirurgia onkologiczna, Neurochirurgia, Neurologia, Otorynolaryngologia, Radioterapia onkologiczna