Kiedy można rozpoznać zespół metaboliczny u dziecka?
Jak należy postępować, jeśli tylko jeden parametr znajduje się poza normą?
Jak należy postępować, jeśli tylko jeden parametr znajduje się poza normą?
Na pytanie odpowiada specjalista reumatolog.
Na pytanie odpowiada specjalista endokrynolog.
Na pytanie odpowiada prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała z Katedry i Kliniki Endokrynologii Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych UM w Poznaniu
O pogorszeniu czynności poznawczych związanych z nierozpoznaną niedoczynnością tarczycy mówi prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała.
Prof. Andrzej Januszewicz przedstawia sytuacje kliniczne wskazujące na potrzebę skierowania pacjenta do specjalisty hipertensjologa lub endokrynologa.
Prof. Andrzej Januszewicz przedstawia sytuacje kliniczne, w których należy prowadzić diagnostykę w kierunku endokrynologicznych przyczyn nadciśnienia tętniczego.
- Czynnikiem, który indukuje transformację „otyłości zdrowej” w niezdrową są tzw. endocrine disruptors – czynniki chemiczne, które nas otaczają począwszy od pomadek do ust, perfum, plastikowych opakowań jednorazowych na puszkach konserw wyścielanych uplastyczniającymi masami kończąc - przeczytaj rozmowę MP.PL z prof. Andrzejem Milewiczem.
Ruszyła sesja jesienna egzaminów specjalizacyjnych. O tym, jak wygląda Państwowy Egzamin Specjalizacyjny, kto układa pytania oraz jak przygotować się do egazminu – dla MP.PL mówi dyrektor Centrum Egzaminów Medycznych, prof. Mariusz Klencki.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.