Aktualności

  • Leki 75+ wydłużą kolejki w POZ

    – Teraz specjaliści ze zleceniem odeślą pacjenta do lekarza POZ, nie tylko niepotrzebnie go forsując, ale także zwiększając biurokrację – mówi poseł Marek Hok (PO), ginekolog, członek sejmowej Komisji Zdrowia.

  • Leki 75+. Będą kontrole w gabinetach?

    Wprowadzenie darmowego dostępu do niektórych leków dla pacjentów 75+ nie może być podstawą do zmiany zasad leczenia, jeśli nie jest to podyktowane zmianą stanu zdrowia chorego – ostrzega lekarzy Ministerstwo Zdrowia. Prawnicy i lekarze są zgodni: takie kontrole nie mają żadnych podstaw prawnych.

  • "Darmowe leki dla seniorów to bardzo dobry pomysł"

    Resort zdrowia opublikował listę leków, które od przyszłego czwartku będą bezpłatnie dostępne dla seniorów. Znalazło się na nim ponad 1100 preparatów. Eksperci Instytutu Jagiellońskiego uważają, że konstrukcja listy zapewnia seniorom równy dostęp do leków na najczęstsze choroby.

  • PPOZ prosi ministra o wyjaśnienie wątpliwości w sprawie leków 75+

    Na spotkaniu w resorcie zdrowia wskazywaliśmy, że w POZ pracują lekarze z różnymi specjalizacjami, podobnie jak i lekarze bez specjalizacji, którzy zabezpieczają seniorów zdrowotnie – zaznacza Bożena Janicka, prezes PPOZ.

  • Lista 75+. Zachęcamy do zgłaszania uwag

    Lista leków, które będą dostępne dla seniorów bezpłatnie, jest już znana. Będzie obowiązywać od września, ale już teraz o lepszy dostęp do leków ze swojej dziedziny ubiegają się kardiolodzy, diabetolodzy, geriatrzy.

  • Komunikat MZ dla pracowników POZ i farmaceutów dot. leków 75+

    W komunikacie skierowanym do lekarzy i pielęgniarek POZ oraz farmaceutów minister zdrowia przedstawił zasady wystawiania i realizacji recept na bezpłatne leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne dla pacjentów, którzy ukończyli 75 lat.

  • Komunikat MZ dla lekarzy specjalistów dot. kontynuacji leczenia pacjentów 75+

    W komunikacie skierowanym do lekarzy specjalistów minister zdrowia przedstawił zasady wystawiania recept na bezpłatne leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne dla pacjentów po 75. roku życia.

  • "Na pewno rozszerzymy listę 75+"

    – Chcieliśmy, aby na liście były leki, do których pacjenci znacząco dopłacali, głównie te stosowane przewlekle z listy o poziomie dopłat 30% oraz 50% – mówi wiceminister Marek Tombarkiewicz i dodaje: – Będziemy prosić AOTMiT o przeanalizowanie leków wymienianych w mediach jako te, które powinny znaleźć się na liście.

  • Spotkanie w MZ ws. leków 75+

    12 sierpnia przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego uczestniczyli w spotkaniu z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem i wiceministrem Markiem Tombarkiewiczem. Tematem były leki 75+ i zasady wdrażania programu.

  • W kolejce po 75+

    Po receptę na lek z listy 75+ trzeba będzie udać się do lekarza POZ. – Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której lekarz rodzinny odmówi wystawienia recepty na lek zalecony przez innego specjalistę. Ostatecznie to na nim spoczywa odpowiedzialność za przepisanie takiego medykamentu – mówi w dr Piotr Watoła, przewodniczący Regionu Małopolskiego OZZL.

99 artykułów - strona 6 z 10