×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Dr hab. n. med. Artur Gądek

Specjalizacja

 • Ortopedia i traumatologia

Miejsca pracy: Umów wizytę/Poproś o terminarz

 • Ludwinowska 11/9, 30-331, Kraków

Informacje i kontakty

Studia
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przebieg pracy zawodowej
2014– Kierownik Kliniki Ortopedii i Fizjoterapii UJ CM
2013– Kierownik Oddzialu Klinicznego Ortopedii i Rehabilitacji SU w Krakowie
2008–2010 Kierownik NZOZ "Ortopedicum" w Krakowie
2003–2008 Ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego ZOZ MSWiA w Krakowie
1987–2003 Katedra i Klinika Ortopedii CM UJ w Krakowie
Dorobek naukowy
Autor ponad 60 prac naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych
Dorobek zawodowy
Twórca i organizator oddziału ortopedyczno-urazowego ZOZ MSWiA w Krakowie
Inicjator powstania poradni chorób barku w Klinice Ortopedii w Krakowie
Organizator i pierwszy kierownik NZOZ Ortopedicum w Krakowie
Kierownik Oddziału Klinicznego Ortopedii i Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Zainteresowania zawodowe
Endoprotezoplastyka stawów, ortopedia sportowa, artroskopia, chirurgia kolana, chirurgia stopy
Przynależność do towarzystw i organizacji
International Society of Arthroscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sports Medicine
Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
European Hip Society
EFAS/PFAS
AAOS (American Academy of Orthopaedic Surgeons)

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.

Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.

  • Anna Warcaba
   Skladam najserdeczniejsze podziękowania na ręce Doktora procesora z Dużej litery Pana Artura.Dzekuje za wykonanie trudnego zabiegu stawu biodra, dzięki któremu mam szansę żyć dalej i być nauczycielem Muzyki i tańca. To Doktor ,profesjonalizmu którego mozna uczyc nie jedne pokolenia.Dzekuje za Serce i za pomoc żyć i być kimś.
  • Krystyn Lipiarski
   Składam serdeczne podziękowania Panu Profesorowi Arturowi Gądkowi za wykonania alloplastyki stawu biodrowego u mojej 92 letniej cioci. Z niezwykłym profesjonalizmem i troską Pan Profesor przeprowadził ciocię przez tak trudny dla niej okres (konieczne były dwie operacje), umożliwiając powrót do godnego życia. Wykazując zrozumienie dla skomplikowanej sytuacji chorej , starszej osoby, wykonał obydwie operacje w wyjątkowo krótkim termine. Chciałbym również podziekować całemu Zespołowi Oddziału Ortopedii i Traumatologii Szpitala Uniwersyteckiego za opiekę nad moją ciocią Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu, opanowania i ogromnej kultury osobistwej Pana Profesora - jeszcze raz bardzo dziękuję... Krystyn Lipiarski
  • Paweł R.
   dr hab. n. med. Artur Gądek ,prof. UJ 04.11.2022r. wykonał mi alloplastykę prawego kolana. Od 20.12.2022r. chodzę już bez kuli. Czuje się bardzo dobrze. Wspaniały chirurg-ortopeda. Polecam i gorąco dziękuję.
  • Anna P.
   Ogromne podziękowania dla Pana Profesora. Ekspresowe działanie, niesamowicie szybki termin operacji, podczas gdy inni lekarze odsyłali mnie tylko od drzwi do drzwi. Ponadto Pan doktor jest niezwykle miłym, empatycznym i życzliwym człowiekiem. Uspokoił mnie także w sprawie z którą sie do niego zgłosiłam, dokładnie opisując wszystkie możliwości i nie zakładając najgorszego, przed ostatecznymi wynikami badań. Serdecznie polecam oddanie się w ręce Pana doktora.
  • Jadwiga Krężołek
   Serdeczne podziękowania za wspaniałą opiekę podczas drugiej już mojej operacji wszczepienia implantu stawu kolanowego! Dziękuję dr hab. n. med., prof. UJ Arturowi Gądkowi za wspaniałe podejście, ogromną wiedzę i okazane serce. Jestem także ogromnie wdzięczna całemu Zespołowi Oddziału Ortopedii i Traumatologii Szpitala Uniwersyteckiego za troskliwą opiekę i serdeczność. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i polecam!
  • Sylwester Zgraj
   Dr Artur Gądek jest świetnym chirurgiem-ortopedą i bardzo jestem Mu wdzięczny za bardzo fachowe wszczepienie endoprotezy biodra, co przywróciło mi chęć do życia. Zabieg bez powikłań i skutków ubocznych. Wielkie dzięki i życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Studenci zapewne są dumni z takiego Profesora.
  • Dorota Zurawiecka
   Dziękuję bardzo Panu dr hab.n.med. Arturowi Gadkowi za przyjęcie mnie w trybie pilnym na oddział oraz zespołowi lekarzy, pielęgniarek oraz rehabilitantowi za przeprowadzenie mnie przez operacje złamanej kości udowej w szczególnie trudnej dla mnie sytuacji bo w trakcie trwającej u mnie choroby nowotworowej .Fakt tak szybkiego przyjęcia i wykonanie zabiegu na tak wysokim poziomie profesjonalizmu po prostu uratował mi życie. Takie sytuacje i ludzi z nią związanych zapamiętuje się do końca życia. Gorąco dziękuję wszystkim którzy w tym czasie na Oddziale stworzyli wspaniałą atmosferę i otoczyli mnie opieka. Choć żadne słowa nie wyraża do końca mojej wdzięczności proszę wszystkich o przyjęcie wyrazów szacunku i pełna podziwu dla wykonywanej przez Was pracy niejednokrotnie w trudnych warunkach. Bardzo, bardzo dziękuję Dorota Z
  • Krystyna J.
   Dwa lata temu miałam zabieg, dzis mogę funkcjonować normalnie bardzo miły i życzliwy lekarz. Mistrzostwo w wykonaniu. Polecam gorąco i dziękuję:)
  • Ilona K. K.
   Wszystko, co naj...życzliwy, kochany, dobry.. Dziękuję za nadzieję, wsparcie i całe mistrzostwo operacji.
  • Szocik
   Wielki, wielki szacun dla Pana Artura. Profesjonalizm i klasa sama w sobie, zarówno operacja jak i opieka po operacji wykonana na szóstkę. Jednym zdaniem. Dziękuję za uratowanie ręki :)
  • HANNA GRABOWSKA-PAŁECKA
   Dziekuje bardzo Panu dr hab. n. med. Arturowi Gądkowi oraz zespołowi lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantowi - za przeprowadzenie mnie przez operację endoprotezy kolana na Oddziale Klinicznym Ortopedii i Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w dniu 12.09.2017. Dziekuję za znakomitą opiekę i serdeczną atmosferę na oddziale. GORĄCO POLECAM DR ARTURA GĄDKA JAKO ZNAKOMITEGO CHIRURGA-ORTOPEDĘ I WSPANIAŁEGO CZŁOWIEKA. PEŁNA PODZIWU DLA KUNSZTU PANA DOKTORA !!!- HANNA GRABOWSKA-PAŁECKA WRAZ Z MĘŻEM KRZYSZTOFEM PAŁECKIM
  • Małgorzata C.
   Dziękuję bardzo za wspaniale wykonaną operację biodra. Majster sztik. Nikt nie wierzy, że mam endoprotezę. Mogę korzystać z życia, dzięki świetnie przeprowadzonej operacji. Polecam wszystkim fachowość Dr hab.n. med. Artura Gądka i jego zespołu. Świetne chłopaki.
  • Janusz Gołaś
   Dwie świetnie wykonane przez pana dr hab. Artura Gądka operacje "postawiły mnie na nogi". Serdecznie dziękuję.
  • Dorota Dadak
   Moja 83 letnia mamusia zostala przez dr. Artura Gadka uratowana. Jest juz 10 dni po operacji i daje sobie doskonale rade. Dr. Gadek wstawil super fachowo nowa endoproteze biodra. Nie tylko jest wspanialym specjalista ale rowniez czlowiekiem z ogromnie duzym i dobrym sercem. Zawsze znajdzie czas dla pacjenta/rodziny aby wytlumaczyc jaki byl przebieg operacji i co trzeba dalej robic. Jezeli ktos z waszych bliskich/rodziny musi ta operacje przejsc to polecam goraco dr. Artura Gadka. W imieniu swoim i mamusi - OGROMNIE DZIEKUJEMY !!! Dorota Dadak
  • Agnieszka C.K.
   Jestem niesamowita szczesciara, ze Pan Doktor jest moim Ortopeda. Swietny profesjonalista, ktory z pacjentem rozmawia krotko i na temat, bez zbednego pitu-pitu. Dla mnie to polski Derek Shepperd ortopedii i traumatologii. Dziekuje, Panie Doktorze.
  • Cisoń Leopold
   Dziekuję za wspaniała operację kolana w dniu 08.09.2014r. panu dr Gądkowi oraz całemu Zespołowi który brał udział przy mojej operacji a także Personelowi oddziału za b.dobrą opiekę po operacji. Także muszę podkreślić bardzo profesjonalne podejscie Rehabilitantów podczas ćwiczeń po operacji a szczególnie p.Justynie która oddziaływała na pacjentów w sposób bardzo oddany służąc w każdej chwili swoją dużą wiedzą fizjoterepautyczną.Bardzo dziękuję.