×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

lekarz specjalista psychiatra, psychoterapeuta Artur Krężel

Miejsca pracy: Umów wizytę/Poproś o terminarz

(lekarz specjalista psychiatra)

 • Jerozolimskie 65/79, 00-697, Warszawa

(lekarz specjalista psychiatra)

 • Aleje Jerozolimskie 65/79, 00-697, Warszawa

(lekarz specjalista psychiatra, psychoterapeuta)

Informacje i kontakty

Certyfikaty i umiejętności
2018 Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
2002 Lekarz specjalista psychiatra (specjalizacja II st.)
1997 Lekarz psychiatra (specjalizacja i st.)
Studia
1996–2017 Studium Psychoterapii, Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie
1988–2001 Psychoterapia Zintegrowana, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
1988–1994 Wydział Lekarski, Akademia Medyczna w Łodzi
Przebieg pracy zawodowej
2008–2016 Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie: Klinika Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania: Oddział Całodobowy, Oddział Dzienny i Poradnia Leczenia Nerwic; starszy asystent
2003–2008 Szpital Wolski im. dr A. Gostyńskiej w Warszawie: Oddział Psychiatryczny z Pododdziałem Psychiatrycznym dla Chorych Somatycznie, Oddział Psychiatryczny Dzienny i Poradnia Zdrowia Psychicznego; starszy asystent, z-ca Ordynatora i p.o. Ordynatora
Dorobek zawodowy
Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu psychofarmakoterapii i oddziaływań psychoterapeutycznych w warunkach ambulatoryjnych, oddziału dziennego i całodobowego. Ostatnio pracował na stanowisku starszego asystenta w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Wcześniej pełnił również funkcję z-cy i p.o. Ordynatora Oddziału Psychosomatycznego Szpitala Wolskiego w Warszawie.
Prowadzi psychoterapię indywidualną krótko- i długoterminową, grupową. Pracuje w nurcie psychodynamicznym (w tym w podejściu ISTDP) korzystając też w konceptualizacji problemów z podejść: poznawczo-behawioralno-społecznych, humanistycznych, systemowych, terapii opartej na mentalizacji. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji.
Zajmuje się także prowadzeniem warsztatów z zakresu umiejętności psychologicznych (m.in. prowadził je dla studentów psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie).
Ma doświadczenie w obszarze psychiatrii sądowej (przez wiele lat wykonywał obowiązki biegłego w tym zakresie).
Jest członkiem zwyczajnym Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Ma uprawnienia do orzekania w zakresie psychiatrii, w tym o czasowej niezdolności do pracy (sporządzania zaświadczeń lekarskich ZUS ZLA – „zwolnień L4”) oraz wystawiania recept refundowanych.
Zainteresowania zawodowe
psychoterapia: psychodynamiczna, poznawczo-behewioralna, systemowa
Przynależność do towarzystw i organizacji
Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
Inne informacje
Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi. Staż podyplomowy odbył w ośrodkach klinicznych Akademii Medycznej w Łodzi. Uzyskał I st., a potem II st. specjalizacji w zakresie psychiatrii, odbywając staże cząstkowe w ośrodkach klinicznych Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (Klinice Nerwic, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Ośrodku Terapii Uzależnień, Zakładzie Rehabilitacji Psychiatrycznej) oraz Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Uzyskał certyfikat psychoterapeuty nadany przez Zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Zarząd Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Psychoterapii uczył się i uczy biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach, zajęciach warsztatowo-treningowych z jej zakresu. M.in.: ukończył całościowe szkolenia z psychoterapii atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego: Psychoterapia Zintegrowana prowadzone przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz Studium Psychoterapii prowadzone przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, a obecnie uczestniczy w szkoleniach organizowanych przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie: Core Training-ISTDP (Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy) – kursie Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej oraz MBT (Mentalization Based Treatment) – warsztaty w zakresie Psychoterapii Opartej na Mentalizacji.
Kontakt
 • telefon Luxmed: +48 22 332 28 88
 • telefon Profemed: +48 22 273 44 33; +48 22 33 22 844
 • telefon Pracownia Dialogu: +48 664 050 178
 • telefon do lekarza: +48 662 636 442

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.

Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.

  • Ewa Kaczmarczyk
   Najwspanialszy lekarz pełen empatii.Pomógł mi wyjść z najgorszego.Polecam ! DZIĘKUJĘ DOKTORZE!
  • jadwiga Szewc
   Lekarz serdeczny, bardzo miły , sama wizyta już jest budująca i lecznicza, budzi dobre uczucia i zaufanie, cieszę się że mogłam korzystać z Jego pomocy
  • pacjentka
   Wspaniały człowiek -lekarz.więcej takich lekarzy.Dziękuję.
  • Mała Mi
   Dziękuję za to, że jest Pan częścią mojej historii o tworzeniu samej siebie od nowa...
  • Elżbieta D-P
   Znam p. doktora od wielu lat, świetny lekarz i ciepły, miły człowiek, nie zostawiający nikogo w potrzebie. Opinia moja jak i pacjentów którym go poleciłam. Gdyby było więcej takich lekarzy życie pacjentów byłoby znacznie przyjemniejsze, moje w każdym razie takie jest
  • Paweł
   jesteśmy b. wdzięczni Panu dr.za pomoc w stworzeniu rodzinnych kontaktów z Nathali. Córką z mojego pierwszego małżeństwa. Nati przyjechała do Polski na studia. Było naprawdę trudno, obca osoba w domu. Dzięki dr. Krążelowi powstała rodzina a Warszawa stała się rodzinnym miastem a rodzina żony stała się jej rodziną i jej tradycja. Przyjechała jako Niemka wyjechała jako polska Polka. Dzięki pomocy i super radom dr. zdołaliśmy przekazać Nati ważne wartości . Panie dr. dzięki i "szacun" jak by to Natalka powiedziała. super lekarz i przyjaciel, będąc u niego masz wrażenie że jesteś u dobrego przyjaciela który chce ci pomóc, pełen ciepła i wyrozumiałości i miej pewność ze nic nie wyjdzie poza gabinet.