×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Prof. dr hab. n. med. Dominik Rachoń

Specjalizacja

 • Choroby wewnętrzne
 • Endokrynologia

Miejsca pracy: Umów wizytę/Poproś o terminarz

 • Antoniego Hryniewickiego 6 (budynek C Sea Towers, II p. gabinet nr 8), 81-340, Gdynia
  • e-mail: drachon@mp.pl

 • Al. Grunwaldzka 212 (budynek Company House nad Apteką Kalinową), 80-236, Gdańsk
  • e-mail: drachon@mp.pl

Informacje i kontakty

Studia
1992–1998 Akademia Medyczna w Gdańsku
Dorobek zawodowy
Prof. dr hab. n. med. Dominik Rachoń ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku (AMG) w 1998 roku, uzyskując dyplom lekarza medycyny. Przez jeden semestr studiował na Uniwersytecie w Neapolu w ramach przyznanego mu stypendium Unii Europejskiej TEMPUS.

W 1998 roku rozpoczął pracę zawodową jako asystent, a po obronie pracy doktorskiej i uzyskaniu tytułu doktora nauk medycznych w 2004 roku jako adiunkt Zakładu Immunologii, Katedry Histologii i Immunologii Wydziału Lekarskiego AMG.

W latach 2005-2007 prof. Rachoń uzyskał status pracownika naukowego Zakładu Endokrynologii Klinicznej i Doświadczalnej Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Getyndze (Niemcy) kierowanego przez wybitnego endokrynologa niemieckiego profesora Wolfganga Wuttke, gdzie prowadził badania nad potencjalnym zastosowaniem fitoestrogenów w leczeniu menopauzy.

Od 1 listopada 2007 do 31 marca 2008 roku przebywał na stypendium „Group of Eight” na Uniwersytecie Monash w Melbourne (Australia) gdzie pracował jako endokrynolog w zespole profesor Heleny Teede w Instytucie Zdrowia Uniwersytetu Monash oraz Fundacji Zdrowia Kobiet Jean Hailes. Dodatkowo został pracownikiem zespołu naukowo-badawczego profesora Marka Febrraio w Instytucie Baker'a Badań nad Chorobami Serca i Cukrzycą gdzie prowadził badania nad zespołem wielotorbielowatych jajników. Po powrocie do kraju prof. Rachoń został zatrudniony na stanowisku adiunkta w Zakładzie Dietetyki Ogólnej, Katedry Żywienia Klinicznego, Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie był zatrudniony do listopada 2010 roku. W tym czasie pracował również jako lekarz w Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego aby w marcu 2009 roku złożyć państwowy egzamin specjalizacyjny w dziedzinie chorób wewnętrznych. W grudniu 2009 roku otrzymał także indywidualną nagrodę Ministra Zdrowia za badania nad fitoestrogenami i ich potencjalnym zastosowaniem w leczeniu dolegliwości i następstw menopauzy. W październiku 2010 roku, prof. Dominik Rachoń został powołany na stanowisko kierownika nowo utworzonego Zakładu Endokrynologii Klinicznej i Doświadczalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. Dominik Rachoń jest autorem ponad 80 prac opublikowanych w czasopismach endokrynologicznych o zasięgu międzynarodowym, a wyniki jego badań cytowane są przez innych badaczy zajmujących się problemami zdrowia kobiet i hormonalną terapią zastępczą (ilość cytowań >1000, index Hirscha 22). Jest także współautorem pierwszych polskich wytycznych dotyczących opieki nad zdowiem osób z niezgodnością płciową.

W latach 2012-2020 Prof. Dominik Rachoń był przewodniczącym gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego a obecnie jest vice-prezesem Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy oraz Polskiego Towarzystwa Zespołu Policystycznych Jajników. Od 2020 jest także członkiem Komitetu Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk.
Zainteresowania zawodowe
endokrynologia ginekologiczna, andrologia, hormonalna terapia zastępcza, leczenie dysforii płciowej, otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze
Przynależność do towarzystw i organizacji
Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne
Polskie Towarzystwo Menopauzy i Andropauzy
Polskie Towarzystwo Zespołu Policystycznych Jajników
Sekcja Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk
Inne informacje
Prof. dr hab. n. med. Dominik Rachoń - internista endokrynolog, lekarz z ogromnym doświadczeniem i pasją do medycyny. Jego zainteresowania zawodowe to przede wszyskim: zespół wielotorbielowatych jajników (PCOS), zdrowie kobiet po menopauzie, leczenie zaburzeń hormonalnych u mężczyzn (andrologia) oraz hormonalne interwencje afirmujące płeć u osób z niezgodnością płciową
Kontakt
 • e-mail: drachon@mp.pl

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.

Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.

  • Bernecka
   Najlepszy endokrynolog pomógł mi bardzo.... Uśmiechnięty z poczuciem chumor. Pomaga osobiście albo mailowo. Leczę się już ponad 5 lat. Zdrowa i szczęśliwa
  • Aldona Jaszul
   Trafiłam na badania z córką . Bardzo mily i kompetentny lekarz. Czułam się zaapopiekowana . Odpowiadał na wszystkie nasze pytania. Bardzo dobry specjalista. Bardzo serdecznie polecam.
  • Dariusz Grzegorkiewicz
   Pan Profesor jest niekwestionowanym specjalistą i autorytetem pod każdym względem. Naukowiec, ale przede wszystkim praktyk. Inteligentny i empatyczny. Nie szczędzi czasu na wizyty i zawsze pomaga - osobiście lub na maila. Bardzo skrupulatny - zna i pamięta wszelkie szczegóły schorzeń. Bardzo mi pomógł i pomaga do dziś. Polecam serdecznie!
  • Kamila
   Człowiek lecząc się u Pana Profesora wie że jest po co żyć tzn. wie że działania doprowadzają do skutecznego leczenia a nie wyroku śmierci. Stosowane są przez Pana Profesora najnowocześniejsze metody i leki. Dzięki temu za dwa dni mój syn w zdrowiu kończy 12 lat. Bardzo dziękuję bo mam dla kogo żyć 😊
  • Michał Dy
   Jestem pod opieką pana doktora od jakiegoś czasu, problemy z testosteronem zostały szybko rozwiązane. Rezultaty leczenia w 100% spełniły oczekiwania. Pan doktor jest bardzo konkretny i dokładny, potrafi bardzo skrupulatnie przeprowadzić wywiad z pacjentem dzięki czemu wiadomo co pacjentowi dolega, z czystym sumieniem polecam
  • Ola
   Mój ulubiony endokrynolog. Uważny, skupia się na badaniach i przede wszystkim fachowiec- naukowiec. Ma wielkie pojęcie o chorobach tarczycy i jego obopólnych problemach. Nie zbywa pacjenta, tylko doradza więcej niż sam pacjent wymyśli. Przy naszej chorobie ciężko o dobrego endokrynologa. Pan doktor zawsze zleca więcej badań niż tylko podstawowe o zawsze znajduje rozwiázaniavwięfej niż tylko miarkowanie dawki euthyroxs lub letrox
  • Maria
   Totalnie holistyczne podejście do pacjenta: Pan dr szczegółowo dopytał o wszystko, nietylko kwestie związane z objawami, ale i o tryb życia, dietę, wygląd pracy, inne leczone choroby. Wnikliwie wziął pod uwagę całość i potrafił uważnie wszystkiego wysłuchać. Bardzo konkretny, profesjonalny, rzeczowy i ludzki. Dobrał leczenie idealne dla mnie i poświęcił mi dużo czasu. To nie było, jak dotychczas 15 min i skupienie tylko na wynikach badań, ale to była ok godzina, w której przestudiował badania, przeprowadził wywiad, zważył, zmierzył ciśnienie, sprawdził nawet jak działa mój wzrok. Dawno nie spotkałam tak profesjonalnego lekarza. Dziękuję i pozdrawiam!
  • Monika
   Bardzo dobry Lekarz, obdarzony wielka intuicją, od wielu lat mi pomaga. Czuje się zaopiekowana i jestem zdrowa dzięki Jego profesjonalizmowi.
  • Miłosz
   Do Dr. Rachonia trafiłem z polecenia. Od pierwszego momentu zajął się mną bardzo profesjonalnie. Jestem osobą w trakcie tranzycji. Od samego początku gdy dowiedział się co jest powodem mojej wizyty, zwracał się do mnie w rodzaju męskim. Widać, że ma doświadczenie i traktuje swoich pacjentów z szacunkiem. Polecam tego specjalistę.
  • Marta Walczyńska
   Najlepszy lekarz na świecie,potrafi wysłuchać pacjenta postawić świetna diagnozę i przede wszystkim pomoc. choroby takie jak hashimoto lubią chodzić parami z innymi dolegliwościami także nie zawsze wystarczy tylko letrox czy eutyrox..100%polecam pana profesora.Marta z Lęborka