×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

prof. dr hab. n. med. Jan Zapała

Specjalizacja

 • Chirurgia stomatologiczna
 • Chirurgia szczękowo-twarzowa

Miejsca pracy: Umów wizytę/Poproś o terminarz

Informacje i kontakty

Dorobek naukowy
Autor 70 prac naukowych, i ponad 100 prezentacji na zjazdach krajowych i zagranicznych.
Zainteresowania zawodowe
Główne zainteresowania naukowe i kliniczne:
1. Izolowane złamanie dna oczodołu. Materiał kliniczny to ponad 600 operowanych chorych, co stanowi jeden z najliczniejszych materiałów klinicznych w świecie.
2. Trójścienne odbarczenie oczodołu w chorobie Graves-Basedowa (wprowadzono do oceny śródoperacyjnego położenia gałek ocznych – egzoftalmometr).
3. Wielospecjalistyczne leczenie nowotworów złośliwych głowy i szyi z rekonstrukcją tkanek płatami złożonymi przenoszonymi poprzez zespolenia mikrochirurgiczne.
4. Wielospecjalistyczne leczenie obrażeń i guzów podstawy czaszki – współpraca z Kliniką Neurochirurgii.
5. Leczenie guzów oczodołu – z dostępu drogą kraniotomii czołowej lub cięcia S - modyfikacja własna.
6. Badania doświadczalne:
a. pokrywanie ubytków błony śluzowej i skóry zawiesiną keratynocytów w kleju tkankowym,
b. wypełnianie ubytków kości (żuchwy) zawiesiną komórek progenitorowych z tkanki tłuszczowej w osoczu,
c. prace nad pozyskaniem materiału kostnego do rekonstrukcji szkieletu czaszki twarzowej od świń transgenicznych.
Przynależność do towarzystw i organizacji
Polskie Towarzystwo Stomatologiczne
Polskie Towarzystwo Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii
Akademia Pierre Faucharda Sekcja Polska
Europejskie Towarzystwo Chirurgii Czaszkowo-Twarzowo-Szczękowej
Inne informacje
Ukończone studia na Wydziale Lekarskim O. Stomatologii Akademii Medycznej w Krakowie.

Specjalista chirurgii stomatologicznej I i II °
Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
Kontakt
 • telefon: (12) 64-68-836 (oddział)

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.

  • Lech Szczepański
   Ja byłem operowany dwa razy przez Pana Profesora w tedy adiunkta klinika była na ul . Kopernika nie zapomnę tych lekarzy do końca życia zawdzięczam im życie a brakuje mi słów aby ich opisać , jedynie mogę podziękować Profesorowi Bartkowskiemu , adiunktowi Zapale , Dorożyńskiemu , Kurkowi , Pani Wyszyńskiej , Banaś przepraszam jak przekręciłem nazwisko Marszałek przepraszam że bez tytułów , lecz tej kliniki i jej personelu od pomocniczego poprzez lek. nie za pomnę do końca życia , przebywałem w wielu szpitalach na terenie polski lecz z tak kulturalnymi lekarzami i pielęgniarkami nigdy już się nie spotkałem 5 lat jeździłem z Ostrowca na konsultację a operację miałem 1989 i 1990 r
  • Rodzice Igora z Kielc
   Serdeczne podziękowania dla Pana profesora za pomoc i zaangażowanie w cały proces leczenia naszego syna . Dziękujemy za uczestniczenie w operacji . Jest Pan profesjonalistą oraz cudownym człowiekiem ,który nie zostawia ludzi w potrzebie. Tacy ludzie jak Pan Panie profesorze to skarb w dzisiejszym świecie.
  • Dominika K
   Z całego serca dziękuję za profesjonalne i pełne empatii podejście do czterolatka. Dziękuję za przeprowadzoną operacje, za przywrócenie ruchomości gałki ocznej u Synka po BLOW-OUT. Dziękuję za opiekę również po zabiegu operacyjnym Panu Panie Profesorze oraz całemu Zespołowi! CUDOWNI Kłaniam się nisko!
  • Magdalena W.
   Moja 10 leynia corka ponad 2 lata temu trafila nagle na oddział prof. Zapaly.Byl grudzien. Wypadek podczas zabawy podczas wyjścia szkolnego z okazji św Mikolaja. Zlamany oczodol. Fachowa opieka, profesjonalizm i empatia na każdym kroku, od Pan salowych po blok operacyjny. Nie zapomnę tego nigdy. Liga światowa. Córka wyszła dzień przed Wigilia do domu. Operacja wykonana perfekcyjnie. Sladu nie widac. Dziękuję.
  • mama Damiana R.
   Profesor Zapała to przede wszystkim wybitny specjalista. Dzięki profesorowi człowiek ma poczucie bezpieczeństwa, które przekazuje swoją postawą i podejściem do pacjenta. Jestem mamą Damiana, którego profesor operował już dwa razy(zespół Recklinghausena) i jestem niezmiernie wdzięczna panu profesorowi . Czekają nas kolejne, ale wiem, że jest w dobrych rękach.To lekarz z ludzkim podejściem do drugiego człowieka jakich teraz mało. Dziękuje profesorze.
  • Antonina Cebulska-Wasilewska
   Profesor Zapała to genialny lekarz stomatolog i ze wszech miar Cudowny Człowiek. Dziękujemy. Po stokroć ! Antonina Cebulska-Wasilewska …Być człowiekiem, to w istocie być odpowiedzialnym. To znać wstyd w obliczu nędzy, chociaż ona nie wydaje się od nas zależna. To być dumnym ze zwycięstwa, które odnieśli nasi towarzysze. To kładąc swą cegłę czuć, że się bierze udział w budowie świata. Antoine de Saint-Exupéry „Ziemia, planeta ludzi”
  • Mateusz
   Dziekuje wszystkim od koniet salowych do pana doktora wielkie dzieki
  • Magdalena Kuciel
   Gorąco polecam jestem po operacji wysuniecie zuchwy 2 tygodnie i jestem w 100 % zadowolona efektu. Polecam serdecznie Profesora i dziękuję!
  • Damian Lampka
   Witam! Jestem po złamaniu ściany oczodolu chciałem się skonsultować czy jest możliwość operacji i przywrócenia tego obszaru. Oczywiście w rachubę wchodzi również zabieg odpłatny. Pozdrawiam
  • Paweł Cygan
   Gorąco polecam. Jak na filmach, wszystko działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Dr zapała to świetny specjalista i wybitny menadżer
  • Magda
   Z całego serca dziękuję za przyjęcie na oddział I operację złamania dna oczodołu, jest Pan wielkim człowiekiem, który czyni cuda. Dziękuję!!
  • Katarzyna Konar
   Panie profesorze, serdecznie dziękuję za przyjęcie na odział, operacja przeszła bezproblemowo, ma Pan znakomity personel. Polecam każdemu. Dodam, że to moja 7 operacja w życiu.
  • Rączka Andrzej
   Panie profesorze,był wrzesień 2011 rok.Byłem w pańskich cudownych rękach.Cóż mówić.Rak podniebienia.Ale dalej jestem na tym świecie i mam się dobrze.Serdecznie dziękuję Panu Profesorowi i pozdrawiam cały personel.Pozdrawiam również pana Andrzeja Ratajewicza.Wykonanie protezy to był majstersztyk.Odział pod pańskim kierownictwem to extra klasa światowa.
  • Piotr
   Na dziś dziękuję za przyjęcie córki na oddział