2022 Operator Elektroterapii - Certyfikaty Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
2022 Operator Elektrofizjologii - Certyfikaty Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
2017 Operator Elektroterapii - Certyfikaty Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
2017 Operator Elektrofizjologii - Certyfikaty Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
2014 Operator Elektroterapii - Certyfikaty Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
2014 Operator Elektrofizjologii - Certyfikaty Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Dorobek zawodowy
Udział w ponad 6000 zabiegów implantacji urządzeń do elektroterapii (kardiostymulatory, kardiowertery-defibrylatory oraz urządzenia resynchronizujące) jak pierwszy operator i asysta.
Udział w ponad 6000 zabiegów ablacji arytmii serca jako pierwszy operator i asysta.
Certyfikaty Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego jako operator elektroterapii i elektrofizjologii.
Wdrożenie i pierwsze zabiegu stymulacji układu bodźcoprzewodzącego - lewej odnogi pęczka Hisa (LBBP/LBBAP) w województwie Podkarpackim. Pierwszy zabieg stymulacji resynchronizującej CRT optymalizowanej stymulacją lewej odnogi pęczka Hisa - LOT-CRT.
Zainteresowania zawodowe
kardiologia,
elektrofizjologia i elektroterapia.
zabiegi implantacji urządzeń:
- kardiostymulatorów / rozruszników serca (ang. PM),
- kardiowerterów-defibrylatorów serca (ang. ICD),
- rozruszników resynchronizujących (ang. CRT-P) i kardiowerterów-defibrylatorów resynchronizujących (ang. CRT-D).
- stymulacja układu bodźcoprzewodzącego - stymulacja pęczka Hisa i lewej odnogi pęczka Hisa - wykonanie pierwszych zabiegów na podkarpaciu.
zabiegi ablacji arytmii nadkomorowych:
- częstoskurcz węzłowy, nawrotny w węźle przedsionkowo-komorowym (ang. AVNRT),
- częstoskurcz przedsionkowo-komorowy / zespół utajonego WPW (ang. AVRT),
- zespół WPW / preekscytacji,
- częstoskurcz przedsionkowy (ang. AT),
- migotanie przedsionków (ang. AF),
- trzepotanie przedsionków (ang. AFL),
- dodatkowe skurczu nadkomorowe (ang. SVEB, SVES).
zabiegi ablacji arytmii komorowych:
- dodatkowe skurcze komorowe (ang. VEB,VES),
- częstoskurcze komorowe (ang. VT).
Zabiegi ablacji wykonywane są również z wykorzystaniem systemu elektro-anatomicznego 3D.
Przynależność do towarzystw i organizacji
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK)
Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne (ESC)
Inne informacje
Konsultacje przed zabiegami elektrofizjologii i elektroterapii: implantacji stymulatorów serca / rozruszników, (ang. PM), kardiowerterów-defibrylatorów (ang. ICD), rozruszników (CRT-P) i kardiowerterów-defibrylatorów resynchronizujących (CRT-D) oraz zabiegami ablacji arytmii.
Zabiegi implantacji urządzeń i ablacji odbywają się w Pracowni Elektrofizjologii i Elektroterapii, Oddział Kardiologii, Szpital MSWiA, ul. Krakowska 16, 35-111 Rzeszów
W ramach gabinetu istnieje możliwość wykonania następujących badań:
1) badanie echokardiograficzne - usg serca, echo serca,
2) badanie holterowskie EKG 3 i 12 kanałowy,
3) badanie holterowskie RR - holter ciśnieniowy,
4) próba wysiłkowa - ex-test
5) kontrola rozuszników, kardiowerterów-difibrylatorów oraz urządzeń resynchronizujących następujących firm: Biotronik, Medtronic, St. Jude Medical / Abbott
Prywatny Gabinet Kardiologiczny EP-Cardia
dr n. med. Konrad Dudek
kardiolog - elektrofizjolog, specjalista chorób wewnętrznych
ul. Jana i Andrzeja Śniadeckich 15, 35-006 Rzeszów
Ośrodki zainteresowane wykonywaniem procedur elektroterapii i elektrofizjologii są proszone o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Kontakt
telefon:
501332689
(w godz. 10-20)
e-mail:
konrad.dudek@ep-cardia.pl
(w godz. mail główny)
e-mail:
konrad.dudek@mp.pl
(w godz. mail alternatywny #1)
e-mail:
ep-cardia@mp.pl
(w godz. mail alternatywny #2)
Podziękowania dla lekarza
Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!
Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną
opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.
Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.
Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.
Teresa
PAN DOKTOR to człowiek o wielkim sercu , jest świetnym lekarzem i wspaniałym człowiekiem .Jestem żona Marka który jest młodym ale bardzo schorowanym człowiekiem , doktor się nim zajął fachowo wszczepił kardiowerter defibrylator który już raz mężowi uratował życie. Czyli można powiedzieć ze to właśnie DOKTOR dał mu szansę na drugie życie. W chwili obecnej maż przebywa na ojomie w stanie bardzo ciężkim walczy kolejny raz. Zadzwoniłam do Pana Doktora i znów nam pomógł .Bardzo Panu za to z głębi serca dziękuje jest Pan nie tylko wspaniałym Fachowcem ale i bardzo dobrym człowiekiem. DZIEKUJE.
Hanna
Dziękuję za pomoc, którą otrzymałam od Pana doktora mam wszczepiony rozrusznik czuję się bardzo dobrze . Polecam serdecznie wspaniałego człowieka i super lekarza.
Ewelina
Pan Doktor jest świetnym lekarzem i człowiekiem. Szczegółowo opisuje przyczynę choroby i stawia trafną diagnozę. Odpowiada cierpliwie na pytania. Każda z wizyt przebiega w przyjaznej atmosferze. Jak tylko ma możliwość , stara się pomóc pacjentowi, umawia na konieczny zabieg. W każdej chwili można się z Nim skontaktować. Zawsze oddzwania, jeśli w danym momencie nie może odebrać telefonu. Prawdziwy lekarz z powołania i genialny specjalista. Polecam każdemu!!!
Jolanta Szul
Osobiście bardzo polecam Pana Doktora. Bardzo rzetelnie zapoznał się z moją całą dokumentacją dotyczącą choroby. Cudowny specjalista i człowiek , bardzo kontaktowy. oczywiście poleciłam Pana doktora moim koleżankom, które są bardzo zadowolone.
Eliza z NS. 😉
Bardzo fajne podejście do pacjenta. Doktor tłumaczy i rozmawia z pacjentem. Chodziłam do kardiologa na NFZ i żyłam w nieświadomości i strachu przez to co mówił, o ile można nazwać to rozmową...dopiero w Rzeszowie u Pana doktora okazało się że jestem zupełnie zdrowa. Dziękuję.
Kaz
Polecam pana doktora z całego serca takich specjalistów już jest mało mega mega mega mózg wysoka inteligencja i wiedza i kontakt z pacjentem diagnoza na 100 procent zamiłowanie do wykonywanej pracy przy doktorze można czuć się bezpiecznie
Krzysztof Brenda
Nowa Sarzyna 6 listopada 2020r.
Wielkie dzięki DOKTORZE !!!
Jest już fajnie i chyba będzie jeszcze fajniej.
Powodzenia w leczeniu innych skołatanych serduch.
Krzysztof Brenda
Jerzy z Rzeszowa
Panie Doktorze-dziekuje za uspokojenie mojego serca trzepotalo migotalo po ablacji spokoj juz 1.5 roku tfu ,tfu oby tak dalej. Jeszcze raz dzieki ogromne.
Ewa z Jarosławia
Ewa z Jarosławia
Bardzo dziękuję Panu Doktorowi za wyleczenie mojego migotania przedsionków i implantację rozrusznika która trwała zaledwie 40 minut. Pierwsza wizyta i tak dobry kontakt z pacjentem, że ma się wrażenie jakby się znało lekarza od lat. Ja, wielka panikara bardzo bałam się tego zabiegu ale Pan Doktor tak obrazowo i szczegółowo mi wszystko objaśnił i zrozumiale odpowiedział na wszystkie pytania, tak że wreszcie całkowicie mu zaufałam i powierzyłam swoje serce w jego ręce. Dziękuję, że przy swoim mistrzowskim profesjonaliźmie potrafi być Pan tak fantastycznym, wesołym zawsze z poczuciem humoru i do tego dostępnym na telefon. Jest to lekarz bardzo profesjonalny, konkretny, człowiek życzliwy, który po kontroli rozrusznika w szpitalu osobiście odwiózł mnie na salę. Nie ma nic piękniejszego jak widok lekarza prawdziwie przejętego losem pacjenta.
Pan Doktor Konrad Dudek to niezwykle sympatyczny lekarz z rzadko spotykanym- chyba wrodzonym podejściem do pacjenta, że chciałoby się go po prostu "przytulić do serca" ha ha (z rozrusznikiem)
Dziękuję, pozdrawiam i polecam wszystkim szukającym prawdziwego Doktora z powołania.
Jozefa P. pacjentka z 13 lipca 2017
Pan doktor zalecil mi zabieg ablacji i on rowniez mi go wykonywal. Szczerze polecam Pana Doktora. Jest swietnym specjalistą, z sercem dla pacjenta. Potrafi rzeczowo wytlumaczyć zakres problemu i zwiazanego z nim leczenia, jest kontaktowy i posiada ogromną wiedzę. Cala załoga ktora brala udzial w moim zabiegu zasluguje na wielkie slowa usnania, podziekowania za ogromne serca dla pacjenta i fachowa opiekę.
Krzysztof R (Sanok)
Wielkie serce + wielka wiedza + pełen profesjonalizm + życzliwość = Konrad Dudek. Krótko rzecz ujmując Dr K.Dudek to chyba jeden z niewielu kardiologów których spotkałem na swojej drodze który "przywrócił do życia" moich nie młodych już rodziców. Mama obecnie 81 lat (migotanie przedsionków, ciśnienie, 1 udar mózgu), tato 88 (słabe serce). Otrzymali rozruszniki w 2010 roku (mama po udarze). Pan Doktor wszczepił im 2 różne urządzenia poustawiał lekarstwa i dał im 2 życie. Dzisiaj rozruszniki pracują już 7 lat. Rodzice czują się naprawdę dobrze. Mama po 7 udarze czuje się naprawdę dobrze, tato również niczego sobie. Obecnie kontrolne wizyty 2 x w roku i wszystko wydaje się ok. A ja mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że znalazłem świetnego lekarza którego mogę z pełną świadomością polecić każdemu z problemami kardiologicznymi. Ze swojej strony jeszcze raz dziękuję Panie Doktorze.
Adam Florek
Pan Doktor Dudek jest lekarzem z powołania. pierwsza wizyta, zaskoczenie,prowadzi z pacjentem partnerski dialog. Przekazuje informacje o arytmiach, leczeniu, zagrożeniach. w pełni zaufałem Panu Doktorowi.i wiem, że się nie zawiodłem. Jestem kilka miesięcy po ablacji migotania przedsionków i moje serce bije miarowo . Kto ma wątpliwości w tych sprawach polecam Pana Doktora Dutka. przekona i pomoże. Panie Doktorze jeszcze raz serdecznie dziękuje!
Szczęśliwa pacjentka
Panie Doktorze dziękuje, chyba w końcu przestałam bać się schylać hehhe. Bardzo bałam się ablacji, byłam przerażona. Dużo mnie kosztował ten cały stres, Teraz jestem jak nowa dzięki Panu! I chciałabym jeszcze podziękować Pani Anasteziolog Agnieszce Dębrowskiej która tak dzielnie wycierała moje łzy (choć nie były one potrzebne) dziękuje za Pani wsparcie. Kochani nie bójcie się ablacji! Magda (pacjentka)
Kukula17
Trafiłem do Pana Doktora z polecenia mieleckiej Kliniki Serca. Po konsultacji czuję się bezpieczniej bo to specjalista który wie co mówi. Bardzo kontaktowy i przyjazny pacjentowi. Wiem że w każdej chwili udzieli pomocy jak będzie trzeba.
Barbara B.
Polecam z całą pewnością. Zajmował się moim tatą z rozrusznikiem.Dobry specjalista, życzliwy człowiek, wesoły , kontaktowy, bardzo sympatyczny.
Andrzej Woźniak
P. Konradzie ! DZIĘKUJE ! podejrzewam że dzięki Panu żyje. Przejął mnie Pan w ostatniej chwili. Ablacja wykonana koncertowo, znów mogę normalnie funkcjonować spać. Dziękuje.
Maria z Jaroslawia
Panie Doktorze dziękuję, że mogę się u Pana leczyć :)
Chciałam bardzo polecić Pana Doktora osobom, które szukają dobrego specjalisty w dziedzinie kardiologii, a zwłaszcza w kardiologii zabiegowej: implantacja kardiostymulatorów serca, zabiegu ablacji....... Jest to lekarz z powołania o bardzo dużej wiedzy fachowej, z dużym doświadczeniem, jest profesjonalny. Jego diagnozy są zawsze trafne, jest bardzo miły, życzliwy, przyjazny, z dużym poczuciem humoru. W zrozumiały dla pacjenta sposób wyjaśnia jego chorobę i ewentualną potrzebę zabiegu. Dokładnie analizuje dotychczasowe wyniki badań i zleca jeśli jest to konieczne dalsze badania. Lekarz o dużej inteligencji i kulturze osobistej. Pomimo tego, że jest bardzo zapracowany jest dostępny pod telefonem. Kto chce się przekonać musi odwiedzić gabinet tego doktora :))
Agata
Ja podająca w wątpliwość wszelkie twierdzenia i diagnozy trafiłam do Pana Doktora tak wprost "z przydziału NFZ" z moją okropnie uciążliwą arytmią. Od początku leczenia dał mi Pan tak wielką wiarę w to, że doskonale zna się Pan na rzeczy , że nawet nie przyszło mi do głowy /pierwszy raz w życiu/ przekopywać internetu i dyskutować na forach "czy aby na pewno lekarz ze mną postępuje właściwie". Jest Pan fantastyczny! Moje 100% zaufanie do Pana przelałam także na moją rodzinę , która razem ze mną przeżyła ablację bez paniki. Super! Dziękuję bardzo za to że jest Pan takim wspaniałym lekarzem, radosnym człowiekiem i , że można Panu powierzyć swoje serce.
Maria z Mielca
Z całego serca dziękuję Panu Doktorowi Konradowi Dudkowi za rzetelną diagnozę i szybkie skierowanie na zabieg ablacji, który ogromnie poprawił moją jakość życia.
Jestem też bardzo wdzięczna za obecność Pana Doktora przy tym zabiegu.
pacjentka
chciałabym bardzo podziękować Panu Doktorowi za trud i poświęcenie nad moim przypadkiem. Liczę, że moja arytmia ustąpi dzięki temu wspaniałemu lekarzowi, podobno do 3 razy sztuka!!!
Poproś lekarza o uruchomienie e-rejestracji
Zobacz także
Ostre śródmiąższowe zapalenie płuc
Ostre śródmiąższowe zapalenie płuc jest gwałtownie postępującą postacią śródmiąższowego zapalenia płuc, czyli zapalenia toczącego się w tkance, w której rozpięte są pęcherzyki płucne. Występuje najczęściej u osób w średnim wieku. Ostre śródkmiąższowe zapalenie płuc jest ciężką chorobą o nieznanej przyczynie. Znaczna część chorych umiera mimo leczenia.
Autoimmunologiczne zapalenie wątroby
Przyczyna choroby jest nieznana. Uważa się, że u jej podłoża leżą predyspozycje genetyczne osoby chorej do tak zwanej reakcji z autoagresji, czyli do ataku komórek układu odpornościowego na własne białka, zlokalizowane w tym przypadku na komórkach wątrobowych.
Śródmiąższowe zapalenie nerek
Przyczyną ostrego śródmiąższowego zapalenia nerek najczęściej (w ok. 70% przypadków) są leki, głównie antybiotyki i niesteroidowe leki przeciwzapalne.
Zakrzep żył siatkówki
Powstanie zakrzepu w żyle może wiązać się ze zmianami miażdżycowymi zachodzącymi w tętnicy środkowej siatkówki. Powodują one bowiem jej stwardnienie, co z kolei przyczynia się do wzmożonego ucisku na ściany żył siatkówki i powoduje zaburzenia przepływu krwi.
Szczepienie przeciwko gruźlicy
Polska należy do krajów o średniej liczbie zachorowań na gruźlicę, a każdego roku jest ich coraz mniej. Chorują głównie dorośli, a liczba zachorowań u dzieci – między innymi dzięki prowadzonym od lat skutecznym szczepieniom – jest znacznie mniejsza.
Nadciśnienie wtórne
O nadciśnieniu wtórnym mówimy w tych stosunkowo rzadkich przypadkach, gdy udaje się wykryć konkretną, pojedynczą, zwykle możliwą do usunięcia przyczynę nadciśnienia tętniczego.
Choroba wieńcowa
Choroba wieńcowa polega na tworzeniu się blaszek miażdżycowych w tętnicach wieńcowych (tętnicach doprowadzających krew do mięśnia sercowego). Choroba wieńcowa skutkuje niedokrwieniem mięśnia sercowego i może powodować – w zależności od nasilenia i stopnia niedokrwienia mięśnia sercowego – przewlekłe zespoły wieńcowe (dławica piersiowa stabilna) oraz ostre zespoły wieńcowe (zawały serca). Profilaktyka choroby wieńcowej opiera się na zapobieganiu miażdżycy, która jest najczęstszą przyczyną choroby wieńcowej.
Ostre uszkodzenie nerek w ciąży
Co to jest ostre uszkodzenie nerek i jakie są jego przyczyny w ciąży? Jak się objawia i jak często występuje ostre uszkodzenie nerek w ciąży? Jak przebiega leczenie?
Pierwotna nadczynność przytarczyc
Najczęstszą przyczyną pierwotnej nadczynności przytarczyc jest łagodny rozrost jednego z gruczołów (tzw. gruczolak), co skutkuje zwiększoną produkcją i wydzielaniem PTH. Znacznie rzadziej za nadmierne wydzielanie parathormonu może odpowiadać przerost wszystkich gruczołów, a bardzo rzadko rak przytarczyc.
Zawał serca bez uniesienia odcinka ST (NSTEMI)
Nazwa zawał „bez uniesienia odcinka ST” jest związana z tym, że u pacjentów w zapisie EKG nie występują charakterystyczne zmiany, które są widoczne u pacjentów z innym typem zawału. Dochodzi jednak do zwiększenia się we krwi stężenia tzw. troponin sercowych.
Produkty żywnościowe pomocne w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów
Choć nie ma konkretnej diety, która leczyłaby RZS, to liczne badania dostarczają coraz więcej informacji na temat wpływu poszczególnych składników żywieniowych na ryzyko zachorowania i aktywność choroby. Niektóre produkty mogą być pomocne w wyciszaniu stanu zapalnego.
Torbiel osierdzia
Torbiel osierdzia to torbiel znajdująca się w worku osierdziowym, otaczającym serce. Najczęstszą przyczyną jej powstania jest proces zapalny toczący się w obrębie worka osierdziowego lub rozwój pasożyta.
Badanie PET serca
Badanie PET serca, to badanie nieinwazyjne, wykorzystujące obrazowanie radioizotopowe. Metody obrazowania kardiologii nuklearnej, do których należy badanie PET serca, polegają na podaniu wybranego radiofarmaceutyku, który jest wychwytywany w różnym stopniu przez komórki mięśnia sercowego w zależności od jego ukrwienia i żywotności.
Nieżyt nosa
Nieżyt nosa to stan zapalny błony śluzowej nosa. Nieżyt nosa można podzielić na ostry prosty (infekcyjny) nieżyt nosa oraz nieżyty przewlekłe, wśród których możemy wyróżnić alergiczny nieżyt nosa oraz niealergiczny, idiopatyczny nieżyt nosa (czasem nazywany naczynioruchowym).
Szczepienie przeciwko grypie u dzieci
Grypa jest powszechną u ludzi chorobą zakaźną wywoływaną przez wirusa grypy. Objawia się wysoką gorączką, złym samopoczuciem, kaszlem, katarem, bólem głowy i mięśni. Większość zachorowań na grypę występuje zimą (od grudnia do marca) i przebiega łagodnie.
Idiopatyczne włóknienie płuc
Idiopatyczne włóknienie płuc jest szczególną postacią przewlekłego, postępującego śródmiąższowego zapalenia ograniczonego do płuc, o nieznanej przyczynie, występującego szczególnie u osób w starszym wieku. Głównymi objawami są duszność i suchy kaszel stopniowo nasilają się przez wiele miesięcy, a niekiedy i lat. Jest poważną chorobą, postępującą, która prowadzi do niewydolności oddechowej.
Zespół nerczycowy
Zespół nerczycowy to grupa objawów klinicznych (dolegliwości) oraz nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych, będących powikłaniem chorób nerek, w których dochodzi do dużej utraty białka z moczem (białkomocz).
Choroba Fabry’ego
Choroba Fabry’ego to wrodzona wada genetyczna, którą powoduje niedobór enzymu o nazwie alfa-galaktozydaza A. Brak tego enzymu powoduje gromadzenie się w komórkach, głównie naczyń krwionośnych, dużych ilości substancji nazywanych sfingolipidami, co prowadzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych i zaburzeń wielu narządów, zwłaszcza mózgu, nerek i serca.
Podziękowania dla lekarza
Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!
Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.
Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.
Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.