×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Dr n. med. Michał Wruk

Specjalizacja

 • Choroby wewnętrzne
 • Nefrologia

Miejsca pracy: Umów wizytę/Poproś o terminarz

 • Kilińskiego 7, 78-400, Szczecinek
  • tel.: +48943727383 943727384
  • fax:+48943727388
  • e-mail: dializa@dializa.com.pl
  • www: www.dializa.com.pl

Informacje i kontakty

Dorobek zawodowy
W Regionalnym Centrum Nefrologii w Szczecinku oferujemy kompleksowe świadczenia w zakresie nefrologii. Zarówno w poradni nefrologicznej, oddziale nefrologicznym jak i w stacji dializ. Wykonujemy szeroką.i specjalistyczną diagnostykę współpracując z najlepszymi laboratoriami i pracowniami w Polsce - przykładowo materiał uzyskany w biopsji nerki oceniany jest w przez Panią dr hab. Agnieszkę Perkowską-Ptasińska w Warszawie. W leczeniu stosujemy m. in. plazmaferezy i immunosupresję. W leczeniu nerkozastępczym stosujemy hemodializy, dializy otrzewnowe, techniki ciągłe, w tym z antykoagulacją cytrynianową, a także LDL-aferezy. Jesteśmy samodzielni w zakresie dostępu naczyniowego - zakładamy cewniki tunelizowane, nietunelizowane i wytwarzamy przetoki tętniczo - żylne do dializ.
Zainteresowania zawodowe
Nefrologia w pełnym zakresie, w tym nefrologia interwencyjna (biopsje nerek, wytwarzanie dostępu naczyniowego do HD), a ponadto aferezy.
Inne informacje
W Poznaniu - gabinet prywatny - www.bamberskidwor.eu
W Szczecinku - w pełnym zakresie w szpitalu o profilu nefrologicznym - www.dializa.eu
Kontakt

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.

Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.

  • Joanna Gałwa
   Wspaniały i empatyczny lekarz , dzięki jego dociekliwości po prawie półtora roku udało się zdiagnozować raka nerki.Wczesniej byłam odsyłana do różnych lekarzy.Ponadto razem z lekarzami z Regionalnego Centrum Nefrologii a w szczególności z panem prezesem RCN Krzysztofem Wrukiem pomogli mi przyspieszyć termin operacji u najlepszych specjalistów w Szczecinie.Dzieki temu dzisiaj mogę cieszyć się życiem i spełniać marzenia o podróżach za co serdecznie dziękuję.💐
  • Sabina
   Bardzo dobry lekarz-pomógł mojej siostrze ,która po udarze była bardzo wycieńczona,biegunki,wymioty...itp.Szpital z ul.Szwajcarskiej odesłał Ją do domu w takim stanie dając skierowania do nefrologa,diabetyka.neurologa..Wiadomo jak długo trzeba czekać aby dostać sie do specjalisty:(( Pan dr poświęcił godzinę czasu aby przeanalizować ten trudny przypadek i najważniesze pomógł.Baaardzo dziękuję w imieniu siostry i swoim.