×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Menopauza

  • Nie utknąć w menopauzie

    Nie utknąć w menopauzie

    Czymś, co obserwuje się u kobiet w okresie postreprodukcyjnym jest odwrót od grzeczności. I to nie histeria, tylko bycie w prawdzie. Po prostu kobiety dają sobie prawo do bycia osobami autentycznymi – mówi dr Alicja Długołęcka – edukatorka seksualna, psychoterapeutka.

  • Wyjątkowa rozmowa o przekwitaniu - część II

    Wyjątkowa rozmowa o przekwitaniu - część II

    Menopauza jest taka jak Ty. Ma różne dni i oblicza. Zapraszamy do obejrzenia II części niecodziennej rozmowy trzech ekspertek, ginekolożek, endokrynolożek o przekwitaniu: prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec–Plinta, dr n. med. Małgorzata Bińkowska i dr n. med. Katarzyna Skórzewska.
    Materiał sponsorowany przez Theramex

  • Wyjątkowa rozmowa o przekwitaniu

    Wyjątkowa rozmowa o przekwitaniu

    Menopauza jest taka jak Ty. Ma różne dni i oblicza. Zapraszamy do obejrzenia niecodziennej rozmowy trzech ekspertek, ginekolożek, endokrynolożek o przekwitaniu: prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec–Plinta, dr n. med. Małgorzata Bińkowska i dr n. med. Katarzyna Skórzewska.
    Zapraszamy na I część rozmowy
    Materiał sponsorowany przez Theramex

  • Złe nawyki toaletowe obciążają mięśnie dna miednicy

    Złe nawyki toaletowe obciążają mięśnie dna miednicy

    Fizjoterapia uroginekologiczna jest pracą uwzględniającą całe ciało, a nie tylko obszar miednicy. Sposób pracy musi być akceptowalny przez pacjentkę. Zawsze powtarzam paniom w czasie wizyt, że „one tutaj rządzą” i nic nie może się dziać bez ich świadomej zgody, co czasami oznacza pracę wyłącznie zewnętrzną. Osobiście zdarzało mi się nawet pracować z paniami w kompletnym ubraniu – opowiada Barbara Forczek-Iwon, specjalistka fizjoterapii uroginekologicznej i położniczej.

  • To nie kłopot, to menopauza

    To nie kłopot, to menopauza

    Wiele kobiet mówi, że nie podobają im się zmiany, które zachodzą, ale nic z tym nie robi. Są kobiety, które się nie godzą na starzenie i robią wszystko, żeby wyglądać na 30 lat. Najlepiej byłoby to jakoś wypośrodkować – mówi dr Katarzyna Skórzewska.

  • Sekrety menopauzy: atrofia pochwy

    Sekrety menopauzy: atrofia pochwy

    Czy wiesz, że u jednej trzeciej kobiet w okresie okołomenopauzalnym i u połowy w okresie pomenopauzalnym występują tzw. objawy atrofii pochwy, które wymagają leczenia?
    Aż 75% pacjentek nie korzysta z pomocy lekarza, nie bądź jedną z nich i posłuchaj dr n. med. Agnes Frankel - jak można złagodzić dokuczliwe objawy?

  • Jak zadbać o życie intymne w czasie menopauzy?

    Jak zadbać o życie intymne w czasie menopauzy?

    51% kobiet twierdzi, że objawy menopauzy mają negatywny wpływ na ich życie intymne. Jak możemy temu zaradzić opowiada dr n. med. Agnes Frankel.
    Materiał sponsorowany przez Theramex

  • Poddać się menopauzie

    Poddać się menopauzie

    Okres menopauzy nazywa się czasem drugim pokwitaniem. Z kobietami dzieje się coś bardzo podobnego do tego, co dzieje się z nastolatkami. Zaczynają martwić się swoim wyglądem i rzeczywiście jest to okres przemian zachodzących na fizycznym poziomie. Dobra wiadomość jest taka, że można się tym zaopiekować – zapewnia Izabela Cisek-Malec, psychoterapeutka jungowska, twórczyni warsztatów dla kobiet w czasie menopauzy „Uderzenia Mocy”.

  • Fakty i mity o hormonalnej terapii menopauzy

    Fakty i mity o hormonalnej terapii menopauzy

    25 milionów kobiet każdego roku na świecie przechodzi menopauzę. Fakty i mity o hormonalnej terapii menopauzy przedstawia prof. Violetta Skrzypulec–Plinta.
    Materiał sponsorowany przez Theramex

  • Przedwczesna niewydolność jajników

    Przedwczesna niewydolność jajników

    Głównymi problemami w tym zaburzeniu jest zahamowanie owulacji skutkujące niepłodnością oraz zmniejszenie stężenia estrogenów wywołujące tzw. objawy wypadowe oraz zwiększające ryzyko niektórych chorób przewlekłych.

  • Bądź gotowa na menopauzę. Jakie tajemnice warto poznać?

    Bądź gotowa na menopauzę. Jakie tajemnice warto poznać?

    25 milionów kobiet każdego roku na świecie przechodzi menopauzę. Temat menopauzy i jak się do niej przygotować omawia prof. Violetta Skrzypulec–Plinta.
    Materiał sponsorowany przez Theramex

  • Dobre zdrowie i&nbsp;samopoczucie podczas menopauzy – jak o&nbsp;nie zadbać? <br />
Istotne znaczenie dobrego snu

    Dobre zdrowie i samopoczucie podczas menopauzy – jak o nie zadbać?
    Istotne znaczenie dobrego snu

    Aż jedna trzecia długości życia kobiety przypada na lata po menopauzie. Dzięki akceptacji zachodzących w organizmie zmian i stosowaniu metod łagodzących nieprzyjemne dolegliwości może to być najlepiej spędzony czas w życiu. Odpowiednia opieka, wyrozumiałość oraz pomoc specjalisty w okresie menopauzy pozwolą pełnią sił cieszyć się nową codziennością.
    Materiał sponsorowany przez Theramex

  • Menopauza

    Menopauza

    Menopauza jest naturalnym i jednym z kluczowych momentów w życiu kobiety, będącym namacalnym dowodem zmian zachodzących w organizmie. Świadczy o zakończeniu funkcji układu rozrodczego, a w konsekwencji możliwości posiadania potomstwa.

  • Wychowanie do menopauzy

    Wychowanie do menopauzy

    Menopauza to jest czasem takie słowo wytrych, które pozwala odrzucić od siebie odpowiedzialność za to, co się z kobietą dzieje. Kiedy żona przez tydzień prosi męża, żeby coś zrobił, a on cały czas powtarza, że zajmie się tym kiedy indziej, to jej wybuch rzeczywiście należy tłumaczyć menopauzą? – pyta prof. Eleonora Bielawska-Batorowicz.

  • Krwawienia pomenopauzalne

    Krwawienia pomenopauzalne

    Każde krwawienie pomenopauzalne należy do objawów chorobowych, który wymaga niezwłocznej wizyty u ginekologa i podjęcia szczegółowej diagnostyki. Jest to sygnał alarmowy, który zawsze powinien prowadzić do wszczęcia postępowania mającego na celu w pierwszej kolejności wykluczenie rozwijającego się nowotworu endometrium.

  • Depresja okołomenopauzalna

    Depresja okołomenopauzalna

    Menopauza (okres przekwitania, klimakterium) to zazwyczaj naturalny proces biologiczny, w przebiegu którego u kobiet (w wieku około 45–50 lat) dochodzi do zmniejszenia i ostatecznie zatrzymania produkcji estrogenów, co wiąże się początkowo z nieregularnym występowaniem cyklów miesiączkowych, aż do ich ostatecznego zatrzymania.

  • Menopauza – jak uniknąć dodatkowych kilogramów?

    Menopauza – jak uniknąć dodatkowych kilogramów?

    Z analizy badań naukowych wynika, że okres menopauzy wiąże się z fizjologicznie uwarunkowaną predyspozycją do zwiększania się tkanki tłuszczowej.

Doradca Medyczny
  • Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?
  • Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?
  • Dokąd mam się udać?
+48

w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 29 zł

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.
Poradnik świadomego pacjenta