×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Wywiady

 • Rzucaj palenie stopniowo

  Rzucaj palenie stopniowo

  Palacz przeżywa żal po stracie, niepokój związany z dużą zmianą w jego życiu. Można to porównać do przeżyć sportowca, który nagle dowiedział się, że z powodu kontuzji ma przerwać treningi i pożegnać się na zawsze z rywalizacją. Trzeba dać sobie czas na odnalezienie się w nowej rzeczywistości bez papierosa – mówi dr n. hum. Katarzyna Korpolewska, psycholog społeczna.

 • Palenie tytoniu – z tym trzeba skończyć!

  Palenie tytoniu – z tym trzeba skończyć!

  Wciąż zbyt wiele osób pali i nie jest w stanie rozstać się z nałogiem. Dr Wojciech Rogowski, koordynator Oddziału Onkologii w Wojewódzkim Szpitalu im. Janusza Korczaka w Słupsku uważa, że od 10 lat nie odnotowujemy sukcesów w tej walce i, co gorsza, nie mamy strategii, jak to zmienić.

 • Czy e-papierosy są bezpieczniejsze niż tradycyjne wyroby tytoniowe?

  Czy e-papierosy są bezpieczniejsze niż tradycyjne wyroby tytoniowe?

  Zagrożenia związane z e-papierosami omawia dr hab. Łukasz Balwicki.

 • Jak pomóc płucom?

  Jak pomóc płucom?

  Na pytania odpowiadają dr n. med. Janusz Bromboszcz (Instytut Rehabilitacji Klinicznej AWF w Krakowie) i dr Tomasz Włoch (oddział Kliniczny Pulmonologii i Alergologii Szpitala Uniwersyteckiego UJCM w Krakowie, Instytut Rehabilitacji Klinicznej AWF w Krakowie)

 • Jakie metody zmniejszania narażenia na zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach powinniśmy zalecać chorym na astmę i POChP?

  Jakie metody zmniejszania narażenia na zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach powinniśmy zalecać chorym na astmę i POChP?

  Posłuchaj wypowiedzi prof. Bolesława Samolińskiego z Katedry Zdrowia Publicznego i Środowiskowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • Zwrócić sobie wolność i... zdrowie

  Zwrócić sobie wolność i... zdrowie

  Co roku z  powodu uzależnienia od nikotyny umiera 70 tys. osób w Polsce. O tym, jakie konsekwencje niesie ze sobą ten nałóg, opowiada dr hab. Łukasz Balwicki z Poradni Antynikotynowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

 • 7 metrów, by żyć

  7 metrów, by żyć

  Spirometria, do której wykonania zachęcano przede wszystkim palaczy, u pacjenta wykazała początki przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. POChP jest podstępną chorobą, bo jej objawy pojawiają się powoli i dyskretnie. Niestety, przez wielu pacjentów, zwłaszcza palaczy, uznawane są za coś normalnego, co jest jedynie konsekwencją palenia tytoniu.

 • Walka o każdy oddech

  Walka o każdy oddech

  Ocenia się, że nawet 1,5 miliona osób w Polsce nie wie, że choruje na POChP. Utrzymująca się duszność i poranny kaszel to pierwszy sygnał, że nie wszystko jest w porządku. O swojej chorobie opowiada Zbigniew Furman, szef działu fotografii tygodnika „Wprost”.

 • A gdyby tak każdy dzień był dniem bez papierosa?

  A gdyby tak każdy dzień był dniem bez papierosa?

  Ostatni dzień maja jest Dniem bez Papierosa. Ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia World No Tobacco Day ma w tym roku zwrócić uwagę na zgubny wpływ palenia na układ oddechowy człowieka.

Doradca Medyczny
 • Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?
 • Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?
 • Dokąd mam się udać?
+48

w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 12 zł

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.
Zbiórka dla szpitali w Ukrainie!
Poradnik świadomego pacjenta