Odbudowa kości
Zanik kości doprowadza do bardzo nieprzyjemnych dla pacjenta konsekwencji. Najpoważniejszy problem stanowi konieczność zastosowania protez w wypadku rozległych braków zębowych, bezzębia lub braku zębów bocznych w żuchwie.
Zanik kości doprowadza do bardzo nieprzyjemnych dla pacjenta konsekwencji. Najpoważniejszy problem stanowi konieczność zastosowania protez w wypadku rozległych braków zębowych, bezzębia lub braku zębów bocznych w żuchwie.
Co ciekawe, za ruchy języka odpowiadają nie tylko mięśnie budujące język, lecz również mięśnie zewnętrzne języka, z jednej strony przyczepione do różnych struktur (czaszka, żuchwa, kość gnykowa), a z drugiej do języka.
W badaniach RTG idealnie odwzorowane są zarówno tkanki zęba, jak i kość. Dentysta poszukuje oznak próchnicy, przebiegu kanałów i resorpcji zębów oraz, jeśli taki był cel badania, złamań korzenia.
Leczenie kanałowe jest chyba najbardziej skomplikowanym i nieprzewidywalnym zabiegiem w stomatologii. Wynika to z budowy anatomicznej zębów, skomplikowanego dostępu do zębów w trakcie leczenia (zwłaszcza zębów bocznych) oraz konieczności stosowania bardzo cienkich narzędzi.
Na czym polega leczenie i jak długo trwa? Jakie są zagrożenia związane z leczeniem i jakie korzyści? Dlaczego warto się leczyć?
Bardzo dużą wagę przywiązuje się do wyglądu człowieka. Obok stanu włosów, kształtu oczu czy szczupłej sylwetki ocenie podlega także uśmiech.
We współczesnej stomatologii kładzie się coraz większy nacisk na ograniczenie dostępu śliny do leczonego zęba. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi leczenie kanałowe można prowadzić, gdy ząb jest odizolowany za pomocą koferdamu.
Leczenie kanałowe, czy inaczej endodontyczne, polega na usunięciu miazgi z kanałów, wykonania ich dezynfekcji, następnie szczelnym wypełnieniu kanałów odpowiednimi materiałami i na koniec szczelnym zabezpieczeniu korony klinicznej zęba.
W jamie ustnej dorosłego człowieka prawidłowo znajduje się od 28 do 32 zębów. Każdy ząb ma specyficzną budowę i składa się z różnych tkanek i elementów.
Nadwrażliwość to ostry i najczęściej silny ból związany z piciem lub jedzeniem zimnych, a czasami ciepłych, kwaśnych lub słodkich napojów i pokarmów. Może być wyzwalany przez dotyk – szczotkowanie, jedzenie lub zabieg stomatologiczny.
Symptomy zgrzytania i zagryzania zębów - jak często występują i jakie są sposoby leczenia?
Obecnie wskazaniem do stosowania znieczulenia są wszystkie lub prawie wszystkie zabiegi stomatologiczne. Znieczulenia są łatwo dostępne, nie ma więc najmniejszych podstaw do niepotrzebnego zadawania pacjentom bólu.
w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 12 zł