W niniejszych wytycznych przedstawiono zasady postępowania w różnych sytuacjach klinicznych związanych z hiperbilirubinemią. Zaktualizowano też wskazania do wdrożenia różnych interwencji.
W niniejszym opracowaniu opisano farmakoterapię bólu oraz działania podejmowane przez anestezjologów (m.in. znieczulenie regionalne, stosowanie koanalgetyków) w zakresie przydatnym w praktyce pediatrycznej.
Jaki jest główny cel programów powszechnych szczepień przeciwko HPV? Które grupy populacji w pierwszej kolejności należy objąć szczepieniami? Czym kierować się przy wyborze preparatu do ich realizacji?
Rozpoczęcie programu powszechnych szczepień przeciwko HPV to długo oczekiwana zmiana w polskim PSO. Ale co będzie czynnikiem warunkującym jego sukces? Zapoznaj się z komentarzem prof. Andrzeja Nowakowskiego z Centralnego Ośrodka Koordynującego Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.
W liście naukowym nadesłanym do redakcji czasopisma „JAMA Pediatrics” przedstawiono wstępne wyniki badania, w którym u kobiet karmiących niemowlęta piersią sprawdzono, czy po zaszczepieniu ich przeciwko COVID-19 mRNA ze szczepionki jest wydzielane do mleka.