Artykuły specjalne i opinie

 • Brak empatii i naruszenie wszelkich zasad etycznych

  Tak można podsumować wykorzystanie wizerunku zmarłego młodego mężczyzny w celu kwestionowania bezpieczeństwa szczepień przeciwko COVID-19. Bez zgody rodziny upubliczniono wrażliwe dane i zdjęcie zmarłego wraz z informacją, jakoby jego zgon miał związek z niedawnym szczepieniem.

 • Wygrać zdrowie nie na loterii

  Marketing programowi szczepień przeciwko COVID-19 jest bezwzględnie potrzebny, jednak sama loteria z nagrodami na pewno nie wystarczy, jeśli Polacy nie dowiedzą się, po co w zasadzie mają się szczepić.

 • Błąd systemu czy błędny system?

  To drobny błąd, za który minister Michał Dworczyk przeprosił – bagatelizuje sprawę większość polityków PiS. Czy roller-coaster, jakiego doświadczyła wczoraj Polska, a przynajmniej część żywotnie zainteresowana szczepieniami przeciwko COVID-19, to rzeczywiście „drobny błąd”? I jakie wnioski możemy wyciągnąć po tym doświadczeniu?

 • Szczepienia – nie jesteśmy gotowi na kryzys

  Polska, jako jeden z niewielu krajów Unii Europejskiej, nie wstrzymała realizacji szczepień przeciwko COVID-19 preparatem firmy AstraZeneca, za co rządowi należą się słowa uznania. Ale to jedyny plus zamieszania z tą szczepionką.

 • Czy meningokoki grupy W zdominują Europę?

  Zwiększenie liczby zachorowań wywołanych przez tę grupę serologiczną zaobserwowano początkowo w Wielkiej Brytanii.

 • Pytania jako obstrukcja, czyli gdy nie chodzi o zaspokojenie ciekawości

  Pandemia i program szczepień przeciwko COVID-19 ponownie uruchomiły znany mechanizm działania zorganizowanych środowisk kontestujących szczepienia. Informujemy o nowej akcji i podpowiadamy, co powinno zrobić kierownictwo placówek ochrony zdrowia.

 • Polityczne manowce sporów wokół szczepień

  Opozycja nie przepuszcza okazji, by wykazywać rządowi błędy przy przygotowaniu programie szczepień przeciwko COVID-19. Ale nawet jeśli zgodzić się z częścią zarzutów, politycy zapuszczają się na grząski grunt.

 • Szczepienia poza kolejnością na WUM, czyli Bareja 2.0

  W poniedziałek być może poznamy wnioski z kontroli szczepień przeciwko COVID-19 na WUM, ale kolejne nazwiska zaszczepionych – i nie tylko – już dolały oliwy do ognia.

 • Hejt za przekonywanie do szczepień przeciwko COVID-19

  Lekarzom zarzuca się hipokryzję, brak wiedzy czy działanie na rzecz koncernów farmaceutycznych. Prywatnymi kanałami docierają do nich wyzwiska, a nawet groźby karalne.

 • Szczepienie małych dzieci przeciwko grypie: pamiętajmy o drugiej dawce

  Dlaczego przestrzeganie tego zalecenia jest takie ważne?

103 artykuły - strona 1 z 11

Reklama

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.

Przegląd badań