Interwencja kryzysowa - podstawy profesjonalnej praktyki

Rejestracja

Ośrodek Kształcenia Psychologów Klinicznych przy CSK IS UM
Czechosłowacka 8/10
92-216 Łódź
tel. 42 675 73 71
e-mail: dorota.paciorek@umed.lodz.pl
strona www: http://www.cskis.umed.pl/osrodek-ksztalcenia-ps...

Termin i miejsce

09−11.04.2015 − Szpital Psychiatryczny, sala wykładowa 304, Czechosłowacka 8/10, 92-216 Łódź, woj. łódzkie

Organizatorzy

Ośrodek Kształcenia Psychologów Klinicznych przy CSK IS UM
Czechosłowacka 8/10, 92-216 Łódź
tel. 42 675 73 71
e-mail: dorota.paciorek@umed.lodz.pl
http://www.cskis.umed.pl/osrodek-ksztalcenia-psychologow-klinicznych/

Tematyka

W jakim wymiarze godzin? 30 godzin lekcyjnych/czw i pt od 9.00-18.00,w sb od 8.30-13.00
Jaki jest koszt szkolenia? 480 zł
Ile jest miejsc dla Uczestników? 25

Kto prowadzi szkolenie?
Mirosław Madejski: psycholog z doświadczeniem w zakresie interwencji kryzysowej, treningu psychologicznego, tworzenia i realizacji programów szkoleniowych z obszaru zarządzania, pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej dla instytucji pomocy społecznej, agend rządowych i firm. Współtwórca drugiego w Polsce ośrodka interwencji kryzysowej - Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej. W latach 1994-2000 szef Sekcji Interwencyjno-Terapeutycznej POIK. Biegły sądowy specjalizujący się w sprawach problemów rodzinnych i opiekuńczych. Obecnie zajmuje się praktyką psychologiczną i edukacją w zakresie interwencji kryzysowej i psychotraumatologii. Członek Zarządu Sekcji Naukowej Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany interwent kryzysowy PTP (uprawnienia interwencyjne i superwizorskie).

Wojciech Szlagura: psycholog kliniczny z doświadczeniem w zakresie organizacji służb społecznych, interwencji kryzysowej, zarządzania i edukacji.W latach 1990-93 dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Inicjator, współtwórca i wykładowca Bielskiej Szkoły Polityki Społecznej. Twórca i dyrektor /1994-2000/ Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Uczestnik programu rozwoju profesjonalnego Council of International Programs na uniwersytecie West Virginia w Morgantown USA /1992/. W latach 1996-99 uczestnik projektu doskonalenia trenerów i konsultantów zarządzania MATRIK. Posiada Międzynarodowy Certyfikat w zakresie Treningu, Uczenia się i Rozwoju - Thames Valley University - London. Aktualnie zajmuje się praktyką psychologiczną i edukacją w zakresie interwencji kryzysowej i psychotraumatologii. Wiceprzewodniczący Sekcji Naukowej Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany interwent kryzysowy PTP (uprawnienia interwencyjne i superwizorskie).

Jakie są cele szkolenia?
1. Zapoznanie uczestników z teoretycznymi podstawami profesjonalnej interwencji
kryzysowej
2. Nabycie przez uczestników praktycznych umiejętności:
a/ oceny głębokości kryzysu
b/ konstruowanie adekwatnych procedur interwencyjnych
3. Doskonalenie praktycznych umiejętności przydatnych w interwencji kryzysowej.

Jak wygląda program szkolenia? (natura kryzysu - definicje, cechy charakterystyczne i dynamika; funkcjonowanie w kryzysie; wpływ kryzysu na podstawowe sfery psychicznego funkcjonowania człowieka: emocjonalną, poznawczą, behawioralną; rodzaje kryzysów - stany transkryzysowe; identyfikacja własnych silnych stron i „obszarów rozwoju” w kontekście pomagania osobom w kryzysie; model efektywnego interwenta kryzysowego; ocena - diagnoza w interwencji kryzysowej -możliwe sposoby szybkiego uzyskiwania informacji o kliencie; trójwymiarowy system oceny stanu klienta (TAF) - poznanie narzędzia diagnostycznego; stan klienta a wybór adekwatnego stylu pomagania - aspekt bezpieczeństwa klienta; modele i procedury interwencji kryzysowej -uwzględnienie kryzysu związanego ze stresem ciągłym lub stresem incydentu krytycznego; podstawowe umiejętności i narzędzia interwencyjne; pierwszy kontakt z osobą w kryzysie - wykorzystanie podstawowych narzędzi komunikacyjnych; budowanie i rozwijanie relacji z klientem -specyfika kryzysowa; zasady pracy z klientem w interwencji kryzysowej; sześcioetapowy model interwencji kryzysowej - „algorytm” rozwiązywania problemów klienta; ćwiczenie umiejętności konstruowania i prowadzenia interwencji kryzysowej)

Jakie mają być efekty szkolenia?
Opanowanie wiedzy dotyczącej psychologii kryzysu i psychologicznej pomocy kryzysowej w stopniu umożliwiającym uniknięcie zachowań jatrogennych; podstawowa umiejętność posługiwania się narzędziami interwencyjnymi i stosowania procedur interwencyjno- kryzysowych

Jaki jest charakter zajęć?
Zajęcia mają formę warsztatową, prowadzone są metodami aktywnymi - m. in. mini wykład, ćwiczenia praktyczne, demonstracje. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz certyfikat.

Jak się zapisać i uiścić opłatę?
Zapisy na szkolenie odbywają się poprzez Sekretariat Ośrodka Kształcenia Psychologów Klinicznych prowadzony przez p. Dorotę Paciorek, tel. 42 675 73 71 lub mailowo: dorota.paciorek@umed.lodz.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisać „szkolenie z interwencji kryzysowej”. Opłatę w wysokości 480 zł należy wpłacić na konto o numerze: 48 1020 3352 0000 1502 0190 8615 w nieprzekraczalnym terminie do 01.04.2015r. Przy okazji zapisu na szkolenie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50zł. W przypadku rezygnacji z udziału zaliczka nie podlega zwrotowi.

Z poważaniem,
koordynator szkolenia
Agnieszka Tabaszewska

Specjalizacje

Medycyna rodzinna, Psychiatria, Psychiatria dzieci i młodzieży, Specjalista medycyny ogólnej