Asecurin ENTERO - kapsułki

Suplement diety zawierający probiotyczne drożdże oraz prebiotyk inulinę; wspomaga równowagę flory jelitowej.

Preparat zawiera substancję inulina + saccharomyces boulardii

Suplement diety lub środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego (w tym medycznego)

Nazwa preparatu Postać; dawka; opakowanie Producent Cena 100% Cena po refundacji
Asecurin ENTERO
kapsułki; 1 kaps. zawiera: 5 mld CFU Saccharomyces boulardii, CNCM I-3799, 140 mg inuliny; 10 kaps.
Aflofarm Farmacja Polska
17,50 zł

Uwaga: ceny leków refundowanych są zgodne z przepisami obowiązującymi od 1 lipca 2026 r.

Co zawiera i jak działa Asecurin ENTERO - kapsułki?

Preparat złożony, zawiera żywe kultury drożdżowe szczepu Saccharomyces boulardii i inulinę.

Zaburzeniom równowagi mikroflory jelitowej może towarzyszyć niedobór witamin, zmniejszenie odporności organizmu oraz kolonizacja jelit przez drobnoustroje patogenne. Zaburzenia składu mikroflory jelitowej mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym stosowaniem antybiotyków czy podróżami ze zmianą strefy klimatycznej.

Inulina jest polisacharydem pochodzenia roślinnego; pełni rolę prebiotyku.

Kapsułki celulozowe są odporne na działanie soku żołądkowego, co zapewnia stabilność mikroorganizmom dostarczanym do jelit.

Kiedy stosować Asecurin ENTERO - kapsułki?

Suplement diety przeznaczony dla dzieci po ukończeniu 3. roku życia i dorosłych do stosowania w celu wsparcia równowagi mikroflory jelitowej.

Kiedy nie stosować preparatu Asecurin ENTERO - kapsułki?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu, jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Nie zaleca się stosowania preparatu u osób:

• z zaburzeniami odporności

• z założonym cewnikiem do żyły centralnej.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Asecurin ENTERO - kapsułki?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić wskazanie do zmian w stosowaniu preparatu.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia.

Preparat nie wymaga przechowywania w lodówce.

Nie zawiera glutenu.

Dawkowanie preparatu Asecurin ENTERO - kapsułki

Preparat ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych porcji do spożycia, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem.

Dorośli: 1 kapsułka na dobę; popić szklanką wody.

Dzieci po ukończeniu 3. roku życia: 1 kapsułka na dobę, popić szklanką wody. U małych dzieci, które mogą mieć kłopoty z połknięciem kapsułki, należy otworzyć kapsułkę i wsypać jej zawartość do letniego płynu (np. woda, mleko) i podać do spożycia po dokładnym zamieszaniu.

Można stosować razem z antybiotykiem.

Czy można stosować Asecurin ENTERO - kapsułki w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu.

Nie ma danych dotyczących stosowania preparatu w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić przy stosowaniu Asecurin ENTERO - kapsułki?

Nie ma danych dotyczących występowania działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.

Inne preparaty na rynku polskim zawierające inulina + saccharomyces boulardii

Diarof (kapsułki) Entero osłona APTEO (kapsułki)

Doradca Medyczny
  • Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?
  • Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?
  • Dokąd mam się udać?
+48

w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 29 zł

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.
Poradnik świadomego pacjenta
  • Flebolog - czym się zajmuje, jakie choroby leczy?
    Flebolog to lekarz zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób żył. Zajmuje się m.in. żylakami, pajączkami naczyniowymi, zakrzepicą żył głębokich, obrzękami i przewlekłą niewydolnością żylną. Flebologia w Polsce nie jest osobną specjalizacją.
  • Ginekolog – czym się zajmuje, jakie choroby leczy
    Ginekolog to lekarz zajmujący się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób żeńskiego układu rozrodczego. Opiekuje się pacjentkami w każdym wieku – przeprowadza regularne badania kontrolne, pomaga w doborze metod antykoncepcji, diagnozuje przyczyny zaburzeń miesiączkowania oraz niepłodności, rozpoznaje i leczy choroby nowotworowe żeńskiego układu rozrodczego. Dba również o prawidłowy przebieg ciąży, porodu i połogu.