Preparat złożony zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny i aminę sympatykomimetyczną
Nazwa preparatu | Postać; dawka; opakowanie | Producent | Cena 100% | Cena po refundacji |
---|---|---|---|---|
Ibuprom Zatoki Max
|
tabletki powlekane;
1 tabl. zawiera: 400 mg ibuprofenu, 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny;
10 tabl.
|
US Pharmacia
|
b/d
|
|
Uwaga: ceny leków refundowanych są zgodne z przepisami obowiązującymi od 1 marca 2023 r.
Doraźne łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: ból głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, nieżyt nosa, gorączka, ból gardła, bóle mięśni. Doraźne leczenie objawów zapalenia zatok, takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegających z bólem, będących następstwem powikłań przeziębienia, grypy lub alergicznego nieżytu nosa. Dorośli i dzieci w wieku >12 lat. P.o. 1–2 tabl. o dawce 200 mg ibuprofenu /30 mg pseudoefedryny co 4 h lub 1 tabl. o dawce 400 mg ibuprofenu /60 mg pseudoefedryny co 6–8 h, po posiłku. Dawka maks. 6 tabl./d. Nie jest konieczna modyfikacja dawkowania u osób w podeszłym wieku z prawidłową czynnością wątroby i nerek.
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, objawy alergii w postaci nieżytu nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie (także po zastosowaniu NLPZ), skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca (klasa IV wg NYHA), ciąża, okres karmienia piersią, równoległe stosowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2, ciężkie zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, nadciśnienie tętnicze, dławica piersiowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, rozrost gruczołu krokowego, guz chromochłonny nadnerczy.
Acatar Zatoki (tabletki powlekane) Apselan Plus (tabletki powlekane) Ibum Zatoki (tabletki powlekane) Ibum Zatoki Max (tabletki powlekane) Ibuprom Zatoki (tabletki powlekane) Ibuprom Zatoki Sprint (kapsułki miękkie) Infex Zatoki (tabletki powlekane) Metafen Zatoki (tabletki) Modafen Extra Grip (tabletki powlekane) Nurofen Zatoki (tabletki powlekane)
w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 12 zł