Ludzkie przeciwciało monoklonalne IgG1κ, inhibitor interleukin
| Nazwa preparatu | Postać; dawka; opakowanie | Producent | Cena 100% | Cena po refundacji |
|---|---|---|---|---|
|
Otulfi
|
koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji;
5 mg/ml (130 mg/26 ml);
1 fiol. 26 ml
|
Fresenius Kabi
|
b/d
|
|
Uwaga: ceny leków refundowanych są zgodne z przepisami obowiązującymi od 1 kwietnia 2026 r.
Leczenie umiarkowanych i ciężkich postaci łuszczycy plackowatej u dorosłych, u których nie powiodło się leczenie lub występują przeciwwskazania albo nietolerancja w stosunku do innego rodzaju terapii systemowych obejmujących leczenie cyklosporyną, metotreksatem lub metodą PUVA. Leczenie umiarkowanych i ciężkich postaci łuszczycy plackowatej u młodzieży i dzieci w wieku ≥6 lat, u których leczenie nie jest wystarczająco skuteczne lub występuje nietolerancja innego rodzaju terapii systemowych lub fototerapii. S.c., we wstrzyknięciu; w miarę możliwości unikać podawania leku we fragmenty skóry objęte łuszczycą. Dorośli, młodzież i dzieci w wieku ≥6 lat (≥60–100 kg mc.). Początkowo 45 mg, dawkę powtórzyć po 4 tyg., a następnie podawać co 12 tyg. U osób >100 kg mc. większą skuteczność uzyskiwano stosując dawkę 90 mg. Rozważyć przerwanie leczenia w razie braku odpowiedzi do 28. tyg. podawania leku.
Monoterapia lub leczenie skojarzone z metotreksatem czynnego łuszczycowego zapalenia stawów u dorosłych, gdy odpowiedź na wcześniejszą niebiologiczną terapię lekami przeciwreumatycznymi modyfikującymi przebieg choroby (DMARD) jest niewystarczająca. S.c. Dorośli. Początkowo 45 mg, dawkę powtórzyć po 4 tyg., a następnie podawać co 12 tyg.; u osób >100 kg mc. można zastosować dawkę 90 mg. Rozważyć przerwanie leczenia w razie braku odpowiedzi do 28. tyg. podawania leku.
Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci choroby Leśniowskiego i Crohna u dorosłych, u których dotychczasowe leczenie nie jest wystarczająco skuteczne, nastąpiła utrata odpowiedzi na stosowane leczenie, jak również, gdy występuje nietolerancja innych klasycznych terapii lub terapii antagonistą TNFα. Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci choroby Leśniowskiego i Crohna u dzieci i młodzieży o mc. ≥40 kg, u których wystąpiła niewystarczająca odpowiedź na klasyczne leczenie lub leczenie biologiczne albo nietolerancja tych terapii. Dorośli i dzieci o mc. ≥40 kg. Początkowo pojedyncza dawka i.v., we wlewie trwającym co najmniej 1 h, obliczona na podstawie masy ciała: ≥40–55 kg mc. – 260 mg, >55–85 kg mc. – 390 mg, >85 kg mc. – 520 mg. W 8. tyg. po dawce i.v. należy podać 90 mg s.c., następnie dawkę s.c. powtarzać co 12 tyg., a w przypadku niewystarczającej odpowiedzi klinicznej, co 8 tyg. Osoby z niewystarczającą odpowiedzią po 8 tyg. od 1. dawki s.c. mogą otrzymać 2. dawkę s.c. Należy rozważyć przerwanie stosowania u pacjentów niewykazujących korzyści terapeutycznych po 16 tyg. od podania dawki indukującej i.v. lub po 16 tyg. od zmiany na dawkowanie co 8 tyg. Podczas leczenia można kontynuować podawanie leków immunomodulujących i/lub kortykosteroidów. U pacjentów, u których wystąpiła odpowiedź na leczenie można zmniejszyć dawkę kortykosteroidów lub je odstawić.
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, istotna klinicznie, aktywna postać zakażenia (np. czynna gruźlica).
Imuldosa (koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji) Imuldosa (roztwór do wstrzykiwań w ampułkostrzykawce) Otulfi (roztwór do wstrzykiwań w ampułkostrzykawce) Pyzchiva (koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji) Pyzchiva (roztwór do wstrzykiwań w ampułkostrzykawce) Pyzchiva (roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu) Stelara (koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji) Stelara (roztwór do wstrzykiwań w ampułkostrzykawce) Stelara (roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu) Steqeyma (koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji) Steqeyma (roztwór do wstrzykiwań w ampułkostrzykawce) Uzpruvo (koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji) Uzpruvo (roztwór do wstrzykiwań w ampułkostrzykawce) Yesintek (koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji) Yesintek (roztwór do wstrzykiwań)
w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 29 zł