Mucovagin (kwas hialuronowy) - żel dopochwowy

Wyrób medyczny w postaci żelu do stosowania dopochwowego; preparat nawilża i chroni nabłonek pochwy oraz przyspiesza jego odbudowę.

Preparat zawiera substancję kwas hialuronowy

Wyrób medyczny

Nazwa preparatu Postać; dawka; opakowanie Producent Cena 100% Cena po refundacji
Mucovagin
żel dopochwowy; ; 25 g + 7 jednorazowych aplikatorów
Verco
30,90 zł

Uwaga: ceny leków refundowanych są zgodne z przepisami obowiązującymi od 1 lipca 2021 r.

Co zawiera i jak działa Mucovagin?

Żel z kwasem hialuronowym tworzy na powierzchni nabłonka pochwy warstwę ochronną, przyspiesza proces gojenia, wspomaga regenerację, wspiera odbudowę nabłonka pochwy i pomaga przywrócić prawidłowy stan fizjologiczny. Długotrwale nawilża błonę śluzową, łagodzi świąd i podrażnienia, zmniejsza suchość i podatność na mikrourazy, które mogą prowadzić do rozwoju zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.

Kiedy stosować Mucovagin?

Wyrób medyczny stosuje się dopochwowo, zalecany szczególnie:

• w celu przywrócenia prawidłowego stanu fizjologicznego nabłonka pochwy (nawilżenie, łagodzenie podrażnień i świądu, przyspieszenie procesu gojenia po porodzie czy po zabiegach ginekologicznych, łagodzenie stanów zapalnych, zmniejszenie suchości błony śluzowej związanej z wiekiem lub z niedoborem estrogenów)

• w stanach atrofii i dystrofii, w tym dystrofii wywołanej długotrwałym stosowaniem glikokortykosteroidów.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu, jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Mucovagin?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu.

Preparat przeznaczony jest do stosowania dopochwowego lub zewnętrznie, na okolice intymne.

Jeżeli po zastosowaniu preparatu wystąpią reakcje alergiczne, należy przerwać jego stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować podczas miesiączki.

Preparat nie zawiera hormonów, parabenów, olejków i wyciągów roślinnych ani substancji zapachowych.

Dawkowanie preparatu Mucovagin

Preparat ma postać żelu, który należy stosować dopochwowo lub zewnętrznie, na okolice narządów płciowych. Nie przekraczaj zaleconych dawek, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem.

Preparat przeznaczony jest do stosowania dopochwowego z zastosowaniem dołączonych do opakowania jednorazowych aplikatorów; może także być stosowany zewnętrznie, na okolice intymne. Przed zastosowaniem preparatu należy umyć ręce. Nakręcić aplikator na tubkę z żelem i napełnić go wymaganą ilością żelu (zwykle 2,5 ml). Po wprowadzeniu zawartości aplikatora (żelu) do pochwy lub na okolice intymne, aplikator należy wyrzucić. Aplikator jest przeznaczony wyłącznie do jednorazowego użycia. Po zastosowaniu preparatu należy ponownie umyć ręce.

Zaleca się stosowanie żelu co 3 dni, najlepiej wieczorem przed snem, lub według zaleceń lekarza.

Nie stosować dłużej niż przez 1 miesiąc.

Czy można stosować Mucovagin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane z jego stosowaniem.

Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie preparatu w tym okresie jest możliwe wyłącznie na zlecenie lekarza i zgodnie z jego zaleceniami.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jeżeli stosowane są inne preparaty dopochwowe, przed zastosowaniem żelu należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.

Inne preparaty na rynku polskim zawierające kwas hialuronowy

Albivag (globulki dopochwowe) Anusir (czopki) Artelac Rebalance (krople do oczu) Artelac Rebalance UNO (krople do oczu) Biolan (krople do oczu) Biolan Gel (krople do oczu) Biolan Max (krople do oczu) Biolevox HA (żel do wstrzykiwań dostawowych) Cicatridina krem (krem) Collaflexin (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) FlexiStav In (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Flexus Fluid (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Flexus Fluid One (żel do wstrzykiwań dostawowych) Go-on (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Heviran Comfort plastry (plaster) Hialeye (krople do oczu) Hialeye Free (krople do oczu) Hialeye Free 0,4% (krople do oczu) Hialeye Free Complex (krople do oczu) Hialeye Max (krople do oczu, roztwór) Hialeye One (krople do oczu, roztwór) Hialurom (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Hyabak (krople do oczu) Hyabak UD (krople do oczu) Hyal-Drop Multi (krople do oczu) Hyal-Drop Pro (krople do oczu) HyalOne (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) HydroVag (globulki dopochwowe) Hydrovision (krople do oczu) Hylo COMOD (krople do oczu) Hylo GEL (krople do oczu) Hyruan One (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Hysan (aerozol do nosa) IANA INTENSIVE krople do oczu intensywnie nawilżające 0,3% HA (krople do oczu) IANA OPTIMAL krople do oczu nawilżające 0,1% HA (krople do oczu) Medivag Hydro (globulki dopochwowe) Mucovagin (emulsja do higieny intymnej) Mucovagin (globulki dopochwowe) MySticker PRO plastry na blizny (plaster) MySticker PRO plastry na opryszczkę (plaster) Ocumax 0,4% (krople do oczu) Proctinum (czopki doodbytnicze) Saflohyal (krople do oczu) Softeye Gel (krople do oczu) Starazolin Hydrobalance One (krople do oczu) Starazolin HydroBalance PPH (krople do oczu) StawON (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Suplasyn (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Suplasyn 1-Shot (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Suplasyn m.d. (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Zuma Noka (krople do oczu)

Przychodnie i gabinety lekarskie w pobliżu

Zachorowania w Polsce - aktualne dane

Covid - aktualne dane
Doradca Medyczny
 • Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?
 • Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?
 • Dokąd mam się udać?

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Poradnik świadomego pacjenta

 • Wyjątkowe sytuacje. Towarzyszenie osobie chorej na COVID-19
  Czy szpital może odmówić zgody na towarzyszenie hospitalizowanemu dziecku? Jak uzyskać zgodę na towarzyszenie osobie, która umiera w szpitalu z powodu COVID-19?
  Na pytania dotyczące pobytu w szpitalu podczas pandemii koronawirusa odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec.
 • Wyjątkowe sytuacje. Kiedy chorujesz na COVID-19
  Czy chory na COVID-19 może wyjść ze szpitala na własne żądanie? Jak zapewnić sobie prawo do niezastosowania intubacji. Na pytania dotyczące pobytu w szpitalu podczas pandemii koronawirusa odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec.