Mucovagin - emulsja do higieny intymnej

Specjalistyczny preparat kosmetyczny, emulsja o złożonym składzie do higieny intymnej dla kobiet. Delikatnie myje, zapewnia uczucie świeżości. Zawiera kwas hialuronowy (w postaci soli sodowej) o działaniu intensywnie nawilżającym oraz pantenol (prowitamina B5), który reguluje gospodarkę wodną skóry i wspomaga utrzymanie właściwego nawilżenia śluzówki. Pantenol i alantoina łagodzą podrażnienia i powodują przyspieszenie regeneracji śluzówki, a oktenidyna działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Kwas mlekowy sprzyja przywróceniu i zachowaniu właściwego pH okolic intymnych, co zmniejsza ryzyko zakażeń bakteryjno-grzybiczych.

Preparat zawiera substancję kwas hialuronowy

Kosmetyk

Nazwa preparatu Postać; dawka; opakowanie Producent Cena 100% Cena po refundacji
Mucovagin
emulsja do higieny intymnej; zawiera: sól sodową kwasu hialuronowego, oktenidynę, pantenol, alantoinę, kwas mlekowy, glicerynę; 150 ml
Verco
26,55 zł

Uwaga: ceny leków refundowanych są zgodne z przepisami obowiązującymi od 1 listopada 2022 r.

Kiedy stosować Mucovagin - emulsja do higieny intymnej?

Codzienna higiena i pielęgnacja okolic intymnych kobiet. Preparat w szczególności polecany jest w okresie regeneracji okolic intymnych kobiet:

• w okresie poporodowym

• po zabiegach ginekologicznych (w tym ginekologii estetycznej).

Kiedy nie stosować preparatu Mucovagin - emulsja do higieny intymnej?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu, jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Mucovagin - emulsja do higieny intymnej?

Preparat wyłącznie do stosowania zewnętrznego.

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Preparat nie zawiera konserwantów.

Dawkowanie preparatu Mucovagin - emulsja do higieny intymnej

Niewielką ilość emulsji rozprowadzić dłonią i dokładnie umyć okolice intymne, następnie spłukać wodą.

Inne preparaty na rynku polskim zawierające kwas hialuronowy

Albivag (globulki dopochwowe) Anusir (czopki) Anusir (maść) ApoTears (krople do oczu) Aquavag (globulki) Artelac Rebalance (krople do oczu) Biolan (krople do oczu) Biolan Gel (krople do oczu) Biolan Max (krople do oczu) Biolevox HA (żel do wstrzykiwań dostawowych) Biolevox HA ONE (żel do wstrzykiwań dostawowych) Biolevox HA Tendon (żel) Cicatridina krem (krem) Collaflexin (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Crossvi intense (krople do oczu) DOZ Product Oviso krople do oczu intensywnie nawilżające (krople do oczu) DOZ Product Oviso krople do oczu nawilżające (krople do oczu) FlexiStav In (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Flexus Fluid (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Flexus Fluid One (żel do wstrzykiwań dostawowych) Go-on (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Heviran Comfort plastry (plaster) Hialeye (krople do oczu) Hialeye Free 0,2% (krople do oczu) Hialeye Free 0,4% (krople do oczu) Hialeye Free Complex (krople do oczu) Hyabak (krople do oczu) Hyabak UD (krople do oczu) Hyal-Drop Multi (krople do oczu) HydroVag (globulki dopochwowe) Hydrovision (krople do oczu) Hylo COMOD (krople do oczu) Hylo GEL (krople do oczu) Hyruan One (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Hysan (aerozol do nosa) IANA Intensive (krople do oczu) IANA Optimal (krople do oczu) Medivag Hydro (globulki dopochwowe) Mucovagin (globulki dopochwowe) Mucovagin (żel dopochwowy) MySticker PRO plastry na blizny (plaster) MySticker PRO plastry na opryszczkę (plaster) OST (roztwór do wstrzykiwań) OST Plus (roztwór do wstrzykiwań) OST Tendon (roztwór do wstrzykiwań) Saflohyal (krople do oczu) Softeye Gel (krople do oczu) Starazolin HydroBalance PPH (krople do oczu) StawON (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Suplasyn (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Suplasyn 1-Shot (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Suplasyn m.d. (roztwór do wstrzykiwań dostawowych) Viscoseal (roztwór do wstrzykiwań) Vismed (krople do oczu) Vismed Gel (krople do oczu) Vismed Multi (krople do oczu) Xedrenio (krople do oczu) Xedrenio Forte (krople do oczu) Zuma Noka (krople do oczu)

Doradca Medyczny
  • Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?
  • Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?
  • Dokąd mam się udać?
+48

w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 12 zł

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.
Zbiórka dla szpitali w Ukrainie!
Poradnik świadomego pacjenta