Podwójny sukces krakowskich ratowników

25.02.2019
KPR

Obydwa zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, które wzięły udział w IV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ukrainy, zajęły dwa pierwsze miejsca na podium, zarówno w klasyfikacji międzynarodowej, jak i generalnej.

Pierwsze miejsce zajął zespół w składzie: Mariusz Andrzejczak, Kamil Miodek, Krzysztof Troczyński, a na drugiej pozycji uplasowali się: Marek Grabowski, Mieszko Jaglarz, Paweł Łukasiewicz.

W zawodach, które odbyły się w Krzemieńcu w dniach 21-23 lutego, udział wzięło 26 załóg z Ukrainy, a także Polski i Litwy.

Uczestnicy musieli poradzić sobie z 9 zadaniami, wśród których były m.in. test teoretyczny oraz praktyczny sprawdzian umiejętności prowadzenia ambulansu. W tym czasie pozostali członkowie zespołów wykonywali podstawowe zadania resuscytacyjne, ale… z zawiązanymi oczami lub związanymi rękami. Nie zabrakło zadania kondycyjnego: biegu na 3,5 kilometra ze sprzętem.

Zadanie masowe polegało na przeprowadzeniu triażu na dyskotece, w zaciemnionej sali z włączonym stroboskopem, wśród ogarniętego paniką tłumu. Zespoły ćwiczyły także udzielanie pomocy pacjentowi z hipoglikemią, mężczyźnie, który topił się w basenie, a także maltretowanemu przez rodziców niemowlęciu.