Wysłuchaj wykładu dr. n. med. Grzegorza Biolika z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej Naczyń, Angiologii i Flebologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
III Konferencja Ratownictwa Medycznego odbyła się stacjonarnie 8–9 września w Krakowie. Tych, którzy nie mogli być obecni w Krakowie zachęcamy do zapoznania się z wykładami w wersji online. Nadal można dołączyć do grona uczestników konferencji.
Autorzy przeglądu zebrali i przeanalizowali wyniki 21 badań obserwacyjnych opublikowanych w latach 2014–2021, w których oceniano długoterminowe przeżycie (>12 miesięcy) u dorosłych pacjentów, którzy przeżyli początkowy pobyt w szpitalu z powodu pozaszpitalnego NZK.
Na pytanie odpowiada mgr Michał Szlagor z Katedry Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.
Komunikacja jest podstawowym narzędziem działania na bloku operacyjnym. Nowa klasyfikacja pilności zabiegów porządkuje podjęcie pilnych i nagłych zabiegów operacyjnych.
Wyzwanie, jakim jest wstrząs kardiogenny, będzie jednym z priorytetów dwóch lat mojej kadencji – zapowiedział prof. Robert Gil, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który kadencję rozpocznie we wrześniu.
Jak sobie poradzić, gdy nie można uzyskać dostępu do żyły w stanie nagłym? Zobacz prezentację.
Rozporządzenie ma wejść w życie 22 czerwca, równocześnie z ustawą z dnia 1 grudnia 2022 r. o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych.
Pacjentka zgłosiła się na USG jamy brzusznej w celu wyjaśnienia przyczyny przebytego napadu bólu, który wystąpił 2 tygodnie wcześniej. Jaka zmiana jest uwidoczniona w USG?