Nowe ambulanse dla „MEDITRANS OSTROŁĘKA”

24.09.2019
UMWMaz

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDITRANS OSTROŁĘKA” wzbogacił się o cztery nowe ambulanse drogowe. Na ich zakup samorząd Mazowsza przeznaczył 2,3 mln zł. W uroczystym przekazaniu pojazdów uczestniczyli członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i  radny województwa Mirosław Augustyniak.

– Myślę, że to duże wsparcie dla ratownictwa medycznego w subregionie ostrołęckim. Szybka i profesjonalna pomoc, to dla wielu pacjentów szansa na zdrowie, a niekiedy życie, dlatego to właśnie takie inwestycje są dla nas priorytetowym zadaniem – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

„MEDITRANS OSTROŁĘKA” cały czas się rozwija i unowocześnia swoją flotę. Tym razem dzięki dofinansowaniu blisko 2,3 mln zł z samorządu Mazowsza, subregion ostrołęcki zyska aż cztery nowe ambulanse drogowe typu C. Są to najnowsze Mercedesy Sprinter z silnikami wysokoprężnymi o pojemności trzech litrów, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia i zdrowia pacjentów.

– Cieszę się bardzo, że dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa mazowieckiego Ostrołęka zyskała cztery nowoczesne ambulanse. To niezwykle ważne, aby w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia pacjenci mieli zapewnioną pomoc na najwyższym poziomie – twierdzi radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

Ostrołęcki Meditrans dysponuje już 32 ambulansami. Niestety część z nich to pojazdy wieloletnie z bardzo dużym przebiegiem wynoszącym nawet 558 tys. km. Dzięki wsparciu z samorządu Mazowsza do stacji pogotowia trafią cztery nowe karetki wyposażone w specjalistyczny sprzęt.

Leki

Konferencje MP
  • CARDIO30 WEBCAST
    online, 30 czerwca o godz. 17:00
    • odcinek trzeci cyklu webcastów Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
    • co nowego w leczeniu nadciśnienia tętniczego
  • Ratownictwo 2026
    Kraków, 18–19 września
    • trudne decyzje w pediatrii ratunkowej
    • granice ratowania – aspekty prawne i odpowiedzialność
    • medycyna ratunkowa w położnictwie – wyzwania przedszpitalne
    • działania w sytuacjach dużego zagrożenia
    • hipotermia terapeutyczna noworodków – współczesne standardy postępowania
  • USG w ocenie zagrożenia życia w warunkach przedszpitalnych i SOR
    Liszki k. Krakowa, 27 września, 5 grudnia
    • wprowadzenie do POCUS w stanach zagrożenia życia
    • podstawy fizyki ultradźwięków i tryby obrazowania
    • minimalne wymogi sprzętowe i aspekty organizacyjne
    • protokoły USG w stanach nagłych (eFAST, BLUE, RUSH)

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.