Nowe ambulanse w Siedlcach

10.10.2019
Rafał Bobrowski
UMWMaz

Stacja pogotowia ratowniczego „RM MEDITRANS” w Siedlcach ma nowe karetki. Samorząd Województwa Mazowieckiego na ich zakup przeznaczył blisko 1,3 mln zł. W uroczystym przekazaniu ambulansów uczestniczyła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Trzy nowe ambulanse spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i wyposażenia. Dwa z nich to karetki typu S, a jedna to karetka terenowa typu P z napędem na cztery koła. Na wyposażeniu jednej z nich znajduje się także aparat USG. Pozwoli to na dokładniejsze zdiagnozowane pacjentów po ciężkich urazach już w drodze do szpitala.

– Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Siedlec i okolicznych powiatów, mogą liczyć na pomoc medyczną o naprawdę wysokich standardach. Przekazaliśmy teraz trzy najnowocześniejsze i specjalistyczne ambulanse. Warto jednak przypomnieć, że w sumie samorząd województwa przekazał 30 takich pojazdów służbom z terenu całego naszego województwa. Jednym z naszych głównych zadań jest wspieranie służby zdrowia poprzez zapewnienie najnowocześniejszych technologii i sprzętu, które poprawią jakość opieki, a także warunki i komfort pracy lekarzy oraz ratowników medycznych – podkreśliła Orzełowska.

Karetki trafiły na stan „RM MEDITRANS” w Siedlcach, ale zostaną rozdysponowane na tzw. miejsca wyczekiwania zespołu ratownictwa medycznego w Kałuszynie, Mokobodach i Hołubli (ambulans terenowy). W wydarzeniu udział wzięli, poza członek zarządu Janiną Ewą Orzełowską, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach Magdalena Sałata, prezes „RM MEDITRANS” Leszek Szpakowski oraz mieszkańcy Siedlec.

Leki

Konferencje MP
  • Ratownictwo 2026
    Kraków, 18–19 września
    • trudne decyzje w pediatrii ratunkowej
    • granice ratowania – aspekty prawne i odpowiedzialność
    • medycyna ratunkowa w położnictwie – wyzwania przedszpitalne
    • działania w sytuacjach dużego zagrożenia
    • hipotermia terapeutyczna noworodków – współczesne standardy postępowania
  • CARDIO30 WEBCAST
    Obejrzyj odcinek 2.
    • odcinek drugi cyklu webcastów Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
    • leczenie dyslipidemii zgodnie z aktualnymi wytycznymi – czym dysponujemy w Polsce
  • USG w ocenie zagrożenia życia w warunkach przedszpitalnych i SOR
    Liszki k. Krakowa, 27 września, 5 grudnia
    • wprowadzenie do POCUS w stanach zagrożenia życia
    • podstawy fizyki ultradźwięków i tryby obrazowania
    • minimalne wymogi sprzętowe i aspekty organizacyjne
    • protokoły USG w stanach nagłych (eFAST, BLUE, RUSH)

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.