MZ: nie wyjechało 109 załóg

07.10.2021
Iwona Żurek, Katarzyna Herbut

Czwartek to kolejny dzień, kiedy liczba załóg, które nie wyjeżdżają na drogi w ramach ratownictwa medycznego spadła. Sprawa zmierza do pozytywnego zakończenia. Liczymy na porozumienie w najbliższych dniach – powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Jak zaznaczył Andrusiewicz, czwartek to kolejny dzień, kiedy liczba załóg, które nie wyjeżdżają na drogi w ramach ratownictwa medycznego spadła.

– Wczoraj mieliśmy tych niedysponowanych załóg w granicach 165, dzisiaj to już jest 109. Dominuje oczywiście Mazowsze, ale biorąc pod uwagę, że wczoraj na Mazowszu nie wyjechało ponad 100 zespołów ratownictwa, dzisiaj to już jest tylko 55. Głównie chodzi tu o zespół transportu Meditrans – mówił.

Jak ocenił rzecznik MZ, „sprawa zmierza do pozytywnego zakończenia”. – Te negocjacje w kolejnych województwach pomiędzy ratownikami a pracodawcą zmierzają do zakończenia – zastrzegł.

Andrusiewicz poinformował, że w środę minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał z marszałkiem Mazowsza Adamem Struzikiem, który jest właścicielem warszawskiego Meditransu.

– Panowie ocenili sytuację w Meditransie, zapewnili, że sytuacja zostanie rozwiązana. Liczymy na osiągnięcie porozumienia we wszystkich stacjach pogotowia w najbliższych dniach – podkreślił.

Leki

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.