Od 1 sierpnia br. w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczną działalność dwa nowe, całoroczne, podstawowe Zespoły Ratownictwa Medycznego. Nowe zespoły będą stacjonować w Gietrzwałdzie i Olecku. Dzięki temu liczba Zespołów Ratownictwa Medycznego w tym regionie wzrośnie z 83 do 85.
Dodatkowo, cztery dotychczasowe zespoły specjalistyczne stacjonujące w Ostródzie, Olsztynku, Olsztynie i Giżycku zostaną przemianowane na zespoły podstawowe.