19 listopada br. w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Prace modernizacyjne były możliwe dzięki wsparciu finansowemu od Fundacji Orlen, które wyniosło blisko 600 000 zł. Lądowisko zostało dostosowane do aktualnych wymagań prawnych (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2019).
Prace modernizacyjne rozpoczęły się w maju 2024 r. i zostały zakończone w listopadzie odbiorem przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Prace obejmowały: kompleksową wymianę nawierzchni lądowiska wraz z pełnym oznakowaniem graficznym strefy FATO (strefa podejścia końcowego i startu), wymianę instalacji elektrycznej wraz z nowym oświetleniem, wykonanie ogrodzenia zabezpieczającego.
Lądowisko na terenie Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka jest niezwykle ważne dla systemu ratownictwa medycznego (w Warszawie istnieją tylko 2 takie lądowiska w szpitalach pediatrycznych), ale również korzystają z niego trzy inne szpitale: Narodowy Instytut Kardiologii im. Stefana kardynała Wyszyńskiego, Międzyleski Szpital Specjalistyczny, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy CMKP.
W otwarciu udział wzięli: Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa MZ – Agnieszka Tuderek-Kuleta, Dyrektor LPR – dr n. o zdr. Marcin Podgórski, Dyrektor Biura Komunikacji Sponsoringowej ORLEN S.A. ORLEN Team – Izabela Kruk, Członek Zarządu Fundacji Orlen – Marta Soluch, Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego – Krzysztof Czebreszuk.