2001-2005 III Oddział Psychiatryczny SPS ZOZ "Zdroje" Szczecin, ul.Mączna 4
2005-2012 Centrum Psychiatryczne-Szczecin, ul.Żołnierska 55
2012-2018 NZOZ "Chrobry" Poradnia Zdrowia Psychicznego w Gryfinie
Zainteresowania zawodowe
diagnostyka i terapia zaburzeń psychicznych (m.in. depresja, nerwica, bezsenność, otępienie o różnej etiologii, upośledzenie umysłowe, zaburzenia psychotyczne ) u osób dorosłych
Inne informacje
porady diagnostyczne / konsultacyjne świadczone w ramach praktyki prywatnej
wizyty domowe lekarskie psychiatryczne
Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną
opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.
Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.
Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.
J
Tata po 6 miesiącach ciężkiej depresji, dzięki lekom prowadzi normalne życie :) Polecam Doktora :)
Michal Willim
to jest jedyny specjalista psychiatryczny ktory jest najlepszy i robi to z milosci do pracy i ktoremu mozna naprawde zaufac dziekuje krzysiu za wszystko
Wojtek UK
Dr Pastuszka wyciągnął mnie z choroby, która niszczyła mi życie od wielu lat. Jestem dozgonnie wdzięczny. Nie szukajcie innych lekarzy. On naprawdę wam pomoże. Pozdrawiam, bądźcie zdrowi :)
12314
Świetny psychiatra, bardzo polecam.
Pacjent
Bardzo dziękuje za pomoc. Diagnoza i mama trafiła do szpitala. Dzięki zainteresowaniu, empatii mama doszła do siebie i jest na dobrej drodze do wyzdrowienia. Naprawdę polecam lekarza
Magda Gryfino
Wspaniały lekarz pomogl mi abym stanela na.nogi jeszcze nie koniec kuracji ale czuje sie o niebo lepiej wlasnie dzieki Panu Dziekuje bede wdzieczna do konca zycia Polecam z calego serca!!!
I like Timberland too 😉
Lekarz jedyny w swoim rodzaju. Empatia, chęć pomocy, szacunek i uśmiech dla każdego to wyjątkowe cechy, a doktor te właśnie posiada. Do tego pełna naturalność, żadnej sztuczności; umiejętność stworzenia takiej atmosfery, by pacjent czuł się swobodnie i bez skrępowania mówił o swoim problemie. Jak żyję, żaden lekarz nigdy wcześniej nie omawiał ze mną dawek leków. Żaden też nie zaproponował konsultowania się z innym lekarzem, mówiąc: "mogłem się pomylić. Nie jestem Panem Bogiem". To świadczy o człowieku.
Doktorze, jeżeli Pan to czyta- wielki szacun! Dziękuję za całokształt ☺ Niech się Pan nigdy nie zmienia i broń Boże nawet nie próbuje się "wypalać " 😉
Wiki
Wspaniały lekarz podchodzący do pacjenta z empatią. Potrafi wysłuchać do końca i służy dobrym słowem. Życzliwy i miły. Posiada dużą wiedzę. Polecam każdemu poszukującemu pomocy.
Urszula z Gryfina
Wspaniały lekarz. Postawił mnie na przysłowiowe "nogi". Dzięki Niemu zaczęłam funkcjonować. Polecam wszystkim "zagubionym".
gryfino
Wspaniały doktor,a przede wszystkim człowiek niosący pomoc.Dziękuję Bogu,że do niego trafiłam.Gdyby nie Pan Doktorze pewnie juz by mnie nie było i to nie jest takie tam sobie gadanie.Dziękuje za profesjonalna pomoc.
pacjentka
Lekarz z powołania, mało takich jest:))))))
Andrzej
Jest Pan Doktorze wspaniałym ,ciepłym, młodym i rzeczowym fachowcem niosącym pomoc drugiej osobie. I za to Panu serdecznie dziękuję.
Darek
Pan Krzysztof jest Lekarzem z pasją, powołaniem i chęcią niesienia pomocy drugiej osobie! Wyleczył mnie z nerwicy lękowej i teraz jestem całkowicie innym człowiekiem. Dziękuje Panie Doktorze!
Fira Anna
Pan doktor, to nie tylko lekarz. To wspaniały człowiek z dobrym sercem.Bardzo dziekuję za wszystko ,Panie doktorze.Pozdrawiam serdrcznie -Fira Anna
Dziewczyna z Gryfina
Świetny specjalista, oddany lekarz, bez reszty poświęcający się pacjentowi. Stuprocentowo profesjonalne podejście do pracy, dr Krzysztof nie pracuje- on realizuje swoje powołanie. Ma ogromny szacunek do drugiego człowieka, mnóstwo empatii i niewiarygodne wyczucie w rozmowie. Pacjent jest dla niego wartościowym człowiekiem, a nie tylko kolejnym numerkiem do odhaczenia. Świetny gość. No i jest na kim oko zawiesić ;-)
Róża
Z takim doktorem to można góry przenosić i konie kraść. Wspaniały człowiek i lekarz. Szczerze i bez wahania polecam każdemu. Dziękuję doktorze!:)
Wdzięczny pacjent
Bardzo dobry lekarz! Specjalista w swojej dziedzinie. Serdecznie polecam.
Magdalena 41
Panie Doktorze z całego serducha dziękję,że mam takiego fajnego lekarza potrafiącego nawiązać cholernie dobry konakt z pacjentem.Doktorze,niesiesz pomoc,ukojenie nerwów,spokój,cierpliwość i dużo ciepła.Za to dziękuję,bo gdyby nie Pan,nie byłoby mnie tu!Dzięki serdeczne:)Pacjentka.
ewa
Panie doktorze dziękuję ze zawsze Pan miał dla mnie czas , dziękuję za wszystko co Pan dla mnie zrobił a przedewszystkim za słowa tak bardzo dodające mi wiary w siebie ! Jest Pan wspaniałym człowiekiem a ja dzieki Panu dziś znów jestem szczęsliwa . Dziękuję ! Ewa Mączka
margarita
Panie Doktorze,dziękuję z całego serca za pomoc,dobroć,wyrozumiałość,że tylko Doktor potrafi słuchać i poóc gdy jest potrzeba. Nie każdemu się to zdarza. Jest Pan fantastycznym lekarzem i proszę się nie zmieniać. Wdzięczna dozgonnie-pacjentka Małgorzata!:)
Gryf 41
Serdecznie dziękuję Doktorze,że pomaga mi Pan wyjść z psychicznego doła!Jest Pan wielki!
Master chef.
Ciepły i serdeczny młody człowiek,niosący pomoc każdemu kto się zgłosi do niego. Panie Doktorze wielkie dzięki!:)
Kacperek:)duży
Doktor Krzysztof,jesteś najlepszy,the best!
Bolo 35
Panie doktorze,to co pan robi dla swoich pacjentów jest absolutnie niepowtarzalne i wyjątkowe! Widać iż kocha pan swoją pracę.Wspaniale pan leczy i niech tak pozostanie! Wdzięczny pacjent!:)
małgorzata
Doktor,jest Pan jedyny w swoim rodzaju. Dziękuję za pomoc:)
ziuta 40
Doktorze jest pan wspaniałym lekarzem w swojej dziedzinie. Gdy szłam do pana po raz pierwszy,czułam strach i niepokój.Lecz w trakcie drugiej wizyty miałam takie wrażenie,jakbym znała doktora od zawsze! Cieszę się,że mogę korzystać z pańskiej pomocy. Doktorze pacjenci pana kochają!na bank:)Wielki szacun!
małgosia
Doktorze szacuneczek:)dziękuję
Poproś lekarza o uruchomienie e-rejestracji
Zobacz także
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) u dorosłych
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) to stan kliniczny, któremu towarzyszy upośledzenie funkcjonowania w wielu dziedzinach, powodując problemy w nauce, zaburzone relacje z bliskimi, trudności społeczne i występowanie różnych problematycznych zachowań. Jest to jedno z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych u dzieci.
Otępienie naczyniopochodne
Otępienie pojawiające się jako konsekwencja naczyniopochodnego uszkodzenia mózgu, obejmuje niejednorodną grupę chorób. Wśród nich wyróżnia się otępienie naczyniopochodne, otępienie wielozawałowe, otępienie poudarowe.
Dieta w chorobie Alzheimera
Sugeruje się, że wprowadzenie do diety pewnych składników pokarmowych czy odżywianie się zgodnie z danym modelem żywienia może być pomocne w zapobieganiu chorobie oraz wspomagać zasadnicze leczenie. Uważa się, że pewne znaczenie mają kwasy tłuszczowego omega 3, witaminy antyoksydacyjne, witaminy z grupy B i kwas foliowy oraz polifenole roślinne.
Fobia społeczna
Fobia społeczna to jeden z rodzajów zaburzeń lękowych w postaci fobii, które należą do szerszej kategorii zaburzeń psychicznych określanych jako „zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną”. Charakterystycznym objawem, koniecznym do ustalenia rozpoznania jest lęk, który w przypadku całej grupy zaburzeń lękowych przejawiać się może w najróżniejszy sposób i może być reakcją na różne czynniki, natomiast odnosząc się konkretnie do fobii społecznej, pojawia się w sytuacjach narażenia na kontakty międzyludzkie, zwłaszcza z osobami nieznajomymi
Choroba afektywna dwubiegunowa u dzieci i młodzieży
Choroba afektywna dwubiegunowa zwykle rozpoczyna się od jednego lub kilku epizodów depresyjnych i wtedy początkowo rozpoznaje się depresję. Rzadziej pierwszym epizodem jest mania lub hipomania.
Uzależnienie od komputera i sieci (siecioholizm)
Osoby uzależnione od komputera spędzają przy nim średnio 35 godzin tygodniowo (poza obowiązkami wynikającymi z zatrudnienia). Wyróżnia się 5 typów uzależnienia związanego z komputerem: erotomanię internetową, socjomanię internetową, uzależnienie od sieci internetowej, przeciążenie informacyjne oraz uzależnienie od komputera.
Depresja maskowana
Określenie „maskowana” oznacza, że faktyczny problem, jakim jest depresja, ukrywa się za objawami wskazującymi na inną chorobę. Charakterystyczne w jej przebiegu jest to, że objawy pod postacią obniżonego nastroju, zmniejszonej energii oraz niemożności cieszenia się tym, co wcześniej sprawiało przyjemność są mniej nasilone lub wcale nie występują, a na pierwszy plan wysuwają się m.in. zaburzenia snu, lęk o falującym przebiegu, różnego rodzaju dolegliwości somatyczne, a także zespoły bólowe.
Bezsenność
Osoby cierpiące na bezsenność skarżą się na trudności w zasypianiu, utrzymaniu snu, zbyt wczesne budzenie się lub sen o złej jakości, który nie daje wypoczynku. Poszukiwanie przyczyny bezsenności należy rozpocząć od oceny ogólnego stanu zdrowia. Ocena ta obejmuje zebranie wywiadu, badanie lekarskie, pomiar ciśnienia.
Dieta a stres
Chroniczny stres zwiększa potrzeby metaboliczne organizmu i powoduje wzrost zużycia oraz wydalania wielu istotnych składników odżywczych, co w konsekwencji może prowadzić do licznych niedoborów witamin, makro- oraz mikroelementów, a także do dysfunkcji w zakresie aktywności neurotransmiterów i zaburzenia funkcjonowania gospodarki hormonalnej.
Schizofrenia
Schizofrenia to choroba ludzi młodych – ponad połowa zachorowań rozpoczyna się przed 30. rokiem życia. Przyczyny choroby są złożone i nie w pełni znane.
Choroba afektywna dwubiegunowa
Choroba afektywna dwubiegunowa rozpoczyna się najczęściej w młodym wieku (przed 35. rokiem życia), co w połączeniu z bardzo dużą nawrotowością objawów przyczynia się do poważnych, negatywnych konsekwencji we wszystkich aspektach życia chorego.
Trichotillomania
Trichotillomania to zaburzenie psychiczne polegające na uporczywym i niekontrolowanym przymusie wyrywania sobie włosów.
Majaczenie niewywołane alkoholem
Majaczenie, inaczej delirium, jest jedną z form zaburzeń świadomości. Innymi słowy jest to przemijająca i odwracalna, uogólniona dysfunkcja czynności mózgu, czyli ośrodkowego układu nerwowego. U chorego z majaczeniem obserwuje się rozmaite objawy zaburzeń stanu psychicznego. Ich nasilenie jest różne.
Depresja sezonowa
Depresja sezonowa ma sezonowo-nawrotowy przebieg, co oznacza, że epizody depresyjne pojawiają się najczęściej u pacjenta późną jesienią lub wczesną zimą i trwają do wiosny, kiedy to dochodzi do poprawy nastroju. Zdarza się, choć znacznie rzadziej, że objawy choroby obserwuje się wiosną i latem, a w okresie jesienno-zimowym dochodzi do remisji.
Choroby somatyczne u osób z poważnymi zaburzeniami psychicznymi
Odpowiedź na pytanie: „Dlaczego leczenie osób z chorobami somatycznymi i zaburzeniami psychicznymi bywa tak trudne?” jest złożona. Kłopoty te mogą wynikać nie tylko ze swoistych objawów zaburzeń psychicznych, ale również z działań niepożądanych niektórych leków psychotropowych lub z problemów w relacjach między lekarzem a pacjentem.
Depresja
Depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. Dlatego warto zaznajomić się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi jej przyczyn, objawów depresji oraz sposobów postępowania w przypadku jej wystąpienia.
Depresja okołomenopauzalna
Menopauza (okres przekwitania, klimakterium) to zazwyczaj naturalny proces biologiczny, w przebiegu którego u kobiet (w wieku około 45–50 lat) dochodzi do zmniejszenia i ostatecznie zatrzymania produkcji estrogenów, co wiąże się początkowo z nieregularnym występowaniem cyklów miesiączkowych, aż do ich ostatecznego zatrzymania.
Zaburzenia odżywiania (anoreksja i bulimia)
Zaburzenia odżywiania się należą do grupy zaburzeń psychicznych i wymagają kompleksowego leczenia. Do najczęściej występujących zaburzeń zalicza się anoreksję i bulimię.
Zaburzenia nerwicowe (lękowe) związane ze stresem i pod postacią somatyczną
Zaburzenia lękowe to grupa bardzo różnorodnych zaburzeń, które jednak mają wspólną genezę historyczną związaną z pojęciem „nerwicy”, czy „nerwicy lękowej”, a w ich powstawaniu, rozwoju i przebiegu oraz prezentowanych objawach bardzo istotną rolę odgrywają czynniki psychologiczne.
Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne
Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne charakteryzuje się wystepowaniem nawracających, natrętnych myśli (obsesje) i/lub czynności (kompulsje), którym trudno się oprzeć, ponieważ próba powstrzymania się od nich wiąże się z narastającym lękiem, niepokojem, napięciem, cierpieniem.
Podziękowania dla lekarza
Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!
Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.
Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.
Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.