×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łabuzek

Specjalizacja

  • Choroby wewnętrzne
  • Farmakologia kliniczna
  • Diabetologia
  • Endokrynologia

Miejsca pracy: Umów wizytę/Poproś o terminarz

(Właściciel)

Informacje i kontakty

Certyfikaty i umiejętności
2010 Conducting Clinical Trials Under ICH GCP - CRDE
2009 Kurs Real-time PCR z zastosowaniem sond typu TaqMan
2004 Kurs Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii w zakresie USG jamy brzusznej
2003 Clinical Trials and Pharmacovigilance, Impact of European Union Legislation-Twinning Project, PHARE XIII
2003 Kurs Polsko-Amerykańskiej Szkoły Ultrasonografii Thomas Jefferson University
Studia
2001–2002 Zarządzanie w Ochronie Zdrowia- Akademia Ekonomiczna w Katowicach
1993–1999 Śląski Uniwersytet Medyczny
Dorobek naukowy
Autor ponad 100 prac naukowych o łącznej wartości IF ponad 100, z których większość stanowią prace oryginalne opublikowane w recenzowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym.

Autor kilku rozdziałów w podręczniku pt.: Farmakologia dla studentów pielęgniarstwa.

Wykładowca z przedmiotu farmakologia i farmakologia kliniczna dla studentów III, IV i V roku Wydziału Lekarskiego oraz dla studentów II roku Wydziału Opieki Zdrowotnej ŚUM.

Laureat kilku Nagród Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej oraz kilku nagród Rektorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakresie działalności naukowej.

Współautor wielu projektów badawczych finansowane przez Ministerstwo Nauki i Informatyzacji oraz 2 grantów międzynarodowych.
Dorobek zawodowy
Specjalizacja z chorób wewnętrznych, diabetologii, farmakologii klinicznej.
Specjalizacja z endokrynologii w trakcie realizacji
Studia podyplomowe "Zarządzanie w Ochronie Zdrowia", Akademia Ekonomiczna w Katowicach,
Profesor w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej SUM w Katowicach
Zainteresowania zawodowe
Diabetologia, endokrynologia, farmakologia kliniczna, interna.
Przynależność do towarzystw i organizacji
Polskie Towarzystwo Farmakologii
Polskie Towarzystwo Diabetologii
Europejskie Towarzystwo Badań Nad Cukrzycą
Inne informacje
Prof. dr hab. n med. Krzysztof Łabuzek posiada tytuł specjalisty w zakresie diabetologii, chorób wewnętrznych i farmakologii klinicznej. Jest w trakcie realizacji specjalizacji z endokrynologii.
Na Akademii Ekonomicznej w Katowicach ukończył podyplomowe Studium Zarządzania w Ochronie Zdrowia. Pracował również w Uniwersyteckim Szpitalu Św. Piotra w Ottignies w Belgii.
Współpracuje naukowo z ośrodkiem badawczym Mayo Clinic w Rochester w USA. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Farmakologii, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Europejskiego Towarzystwa Badań Nad Cukrzycą. Jest uznanym wykładowcą na konferencjach, zebraniach oraz kursach naukowych z zakresu farmakoterapii dla lekarzy specjalistów i farmaceutów, organizowanych m.in. przez Kolegium Kształcenia Podyplomowego ŚUM.
Jest współautorem podręczników oraz ponad 100 prac naukowych, które opublikowano w renomowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Jest autorem doniesień zjazdowych, które były prezentowane na konferencjach polskich oraz zagranicznych. Prof. Krzysztof Łabuzek jest też współwykonawcą wielu projektów badawczych finansowanych m.in. przez Polskie Ministerstwo Nauki i Informatyzacji. Posiada wiele certyfikatów uprawniających go m.in. do prowadzenia międzynarodowych badań klinicznych.
Jest laureatem kilku Nagród Ministra Zdrowia oraz Rektora ŚUM w Katowicach. Wymienione nagrody zostały przyznane za wybitne osiągnięcia na polu naukowym.
Od 2016 jest ekspertem naukowym i wraz z Ewą Drzyzgą współprowadzi program medyczny „36,6”, który emitowany jest w soboty w TVN.
W 2017 roku otrzymał nagrodę „LIDER ROKU 2017 W OCHRONIE ZDROWIA“ nadaną przez warszawską Kapitułę konkursu „Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”.
W 2018 roku otrzymał nagrodę pt.: „Portret Polskiej Medycyny 2018“ w kategorii OSOBOWOŚĆ RYNKU ZDROWIA przyznawaną przez Redakcję czasopisma i portalu internetowego „Rynek Zdrowia”. Jest właścicielem gabinetu lekarskiego w Jaworznie DRLABUZEK.PL, nr rejestracji 32 700 38 87.
PROFIL DZIAŁALNOŚCI GABINETU TO PRZEDE WSZYSTKIM NOWOCZESNA PROFILAKTYKA, DIAGNOSTYKA ORAZ PROFESJONALNA FARMAKOTERAPIA WSZYSTKICH TYPÓW CUKRZYCY, CHORÓB ENDOKRYNOLOGICZNYCH I ZABURZEŃ METABOLICZNYCH:
cukrzyca wszystkich typów (terapia z wykorzystaniem pomp insulinowych) oraz jej powikłania
stany przedcukrzycowe
zaburzenia gospodarki lipidowej (podwyższony poziom cholesterolu, trójglicerydów)
choroby przemiany materii i zespoły metaboliczne (otyłość)
choroby tarczycy (szczególnie nadczynność i niedoczynność, subkliniczne schorzenia tarczycy, choroba Hashimoto, inne zapalenia tarczycy, choroba Gravesa-Basedowa, diagnostyka i leczenie stanów związanych z powiększeniem tarczycy, choroby tego gruczołu podczas ciąży i po porodzie)
schorzenia przytarczyc (nadczynność, niedoczynność)
choroby kory nadnerczy
choroby podwzgórza i przysadki
nadciśnienie tętnicze (pierwotne, wtórne, uwarunkowane genetycznie i hormonalnie) oraz jego powikłania
choroba niedokrwienna serca
niewydolność krążenia
osteoporoza
Kontakt

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.

Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.

    • Agnieszka Dandyk
      Bardzo serdecznie dziękuję Panu Profesorowi za to że zrobił wszystko abym mogła wrócić do zdrowia i zacząć normalnie funkcjonować. Polecam wszystkim Pana Profesora .Wiedza, kompetencje i zaangażowanie w leczeniu oceniam na 6+. PANIE PROFESORZE JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ.
    • Beata S.
      Parę lat temu dopadły mnie jednocześnie i cukrzyca i niedoczynność tarczycy, więc profesor (wtedy jeszcze nie) miał od razu dwa w jednym (pacjencie). Dzięki niemu czyli jego rozpoznaniu i "zadaniu" mi leków, że tak powiem - "dobrze się prowadzę". Podejście do mnie, czyli do strasznej marudy jest z wielką cierpliwością, humorem, ale też zarazem z totalną fachowością. Wątpliwości profesor wyjaśnia też mailowo - nie zdarzyło mi się żeby nie odpisał mi w tym samym dniu. W dzisiejszej dobie totalnych kłopotów z naszą służbą zdrowia, taki człowiek jest dodatkowym lekarstwem przy zmartwieniach ze zdrowiem. W ciemno polecę każdemu wizytę u prof. Łabuzka
    • Magdalena N.
      Trudno mi streścić moje dotychczasowe zadowolenie z porad i pomocy pana doktora! Nareszcie profesjonalista, znający się na rzeczy, wysłuchujący pacjenta cierpliwie i z uwagą, otwarty, konkretny, nie "eksperymentuje"... Po dwu wizytach czuję się już nieco lepiej. Dziękuję! Na pewno będę pana polecać. A, zapomniałam dodać - przemiły kontakt i bardzo przyjemny gabinet (Jaworzno)
    • Iwona
      Najlepszy lekarz na jakiego moglam trafić wybierając córce endykrynologa. Specjalista przez duze S za całkiem normalne pieniądze jak na Prywatną Praktykę . Polecam
    • gert
      Pomaga i zwraca uwagę na człowieka, a nie przesadnie na kasę.
    • michal
      Wykryto u mnie dość późno i przypadkowo cukrzycę. Pan Krzysztof jest moim głównym lekarzem od czasu, kiedy udało mu się usunąć większość skutków ubocznych, które miałam przez właśnie późno wykrytą cukrzycę.
    • Artur.P
      Bardzo rzetelne podejście do konkretnego problemu pacjenta.
    • marcin.L
      Zero szarlatańskich metod leczenia :) Czysto naukowe podejście do pacjenta. Lekarz robi od razu pozytywne wrażenie. Wykształcony człowiek z prawdziwym powołaniem.
Zobacz także
  • Limfocytowe śródmiąższowe zapalenie płuc
  • Astma aspirynowa
  • Guzkowe zapalenie tętnic
  • Choroba Hashimoto - co to, objawy, badania, leczenie
  • Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych
  • Nietrzymanie moczu
  • Moczówka prosta (diabetes insipidus)
  • Ostra niewydolność oddechowa
  • Zespół nerczycowy
  • Zaciskające zapalenie osierdzia
  • Nietolerancja laktozy w celiakii
  • Osteoporoza
  • Ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń
  • Proteinoza pęcherzyków płucnych
  • Przewlekła niewydolność żylna
  • Kamica nerkowa
  • Marskość wątroby
  • Hipercholesterolemia: Dieta na obniżenie cholesterolu - jadłospis, przepisy
  • Hirsutyzm, zespół hiperandrogenizacji
  • Dieta u osób ze stomią – zalecenia ogólne