Zalewska: W ciągu miesiąca projekt ustawy o opiece medycznej w szkołach

- W ciągu miesiąca minister Konstanty Radziwiłł przedstawi projekt ustawy zakładający powrót opieki medycznej do szkół - oświadczyła we wtorek (5 września) minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zapowiedziała prezentację w połowie września programu doskonalenia nauczycieli.

Ministrowie Anna Zalewska i Konstanty Radziwiłł. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta

Zalewska, pytana w RMF FM o termin powrotu opieki medycznej do szkół, odpowiedziała: - Myślę, że to jest kwestia najbliższego miesiąca, kiedy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, bo jesteśmy w stałym kontakcie, przedstawi projekt ustawy. Myślę, że od wiosny następnego roku jest realna szansa, jeżeli zostanie przyjęta ustawa, dlatego że jest sporo pieniędzy, które pan minister Radziwiłł na to przygotował. Do 2019 r. rozliczymy się z opieki stomatologicznej, z opieki medycznej i ze stołówek w szkole.

Dodała, że dentyści nie muszą pojawić się w szkołach, wystarczy, że szkoła będzie miała umowę ze stomatologiem, który ma swój gabinet poza szkołą. - Ale taka umowa, która spowoduje, że będzie on miał obowiązek np. z danej szkoły wyleczyć. Nie tylko przebadać i wydać karteczkę, że potrzebne jest takie leczenie - zaznaczyła Zalewska.

Data utworzenia: 05.09.2017
Zalewska: W ciągu miesiąca projekt ustawy o opiece medycznej w szkołachOceń:
(5.00/5 z 1 ocen)
Wysłanie wiadomości oznacza akceptację regulaminu
  • Kiwi
   2017-09-11 11:48
   Pamietam szkolnego dentyste z lat 60-tych - prawie 50% dzieci potracilo zeby, nie tylko w wyniku zlego odzywiania glownie nadmiar slodyczy , ale brak higieny jamy ustnej . Szkolny dentysta szedl na latwizne - zwyczajnie usuwal chore zeby i bylo po problemie. Nikt nie bawil sie w kosztowne leczenie, plombowanie, leczenie kanalowe a o profilaktyce nikt nieslyszal. Powstawalo wiec bledne kolo - dzieci baly sie dentystow jak diabel wody swieconej !odpowiedz

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Na co choruje system ochrony zdrowia

 • Życie bez opt-out
  Jeszcze kilka miesięcy temu Filip Płużański, rezydent z Łodzi potrafił, biorąc dyżur po dyżurze, przepracować ponad 300 godzin w miesiącu. Dzisiaj, bez klauzuli opt-out, pracuje maksymalnie 48 godzin w tygodniu. Efekty? Znajduje czas na zabawę z dziećmi, na naukę i przede wszystkim znacznie wyżej ocenia swoją pracę z pacjentami.
 • Dlaczego lekarze protestują?
  Do końca listopada lekarze wypowiadają klauzule do umów o pracę, które umożliwiają im prace powyżej 48 godzin tygodniowo. Samorząd lekarski zaapelował w tej sprawie do wszystkich swoich członków, ale w sposób szczególny w akcję zaangażowali się rezydenci. Dla młodych lekarzy to kolejny, po głodówce, etap protestu w sprawie wyższych nakładów na ochronę zdrowia. O co walczą młodzi medycy i dlaczego nie zgadzają się z rządem, który co prawda chce podwyższać publiczne wydatki na zdrowie, ale znacznie wolniej?
 • Rezydenci: Czas na „Zdrowie plus”
  To nie jest protest polityczny. To nie jest protest antyrządowy. Zdrowie nie ma barw politycznych, a my walczymy o zdrowie Polaków – tak, w największym skrócie, można streścić przekaz sobotniej pikiety pod Kancelarią Premiera.
 • Dlaczego lekarze strajkują? Zobacz film studentki medycyny
  Dlaczego lekarze strajkują? O co tak na prawdę walczą? Dlaczego rezydenci zdecydowali się na strajk głodowy? Czy chodzi jedynie o pieniądze? W krótkim filmie studentka medycyny stara się odpowiedzieć na te pytania.

Korzystając ze stron oraz aplikacji mobilnych Medycyny Praktycznej, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz zgodnie z polityką Medycyny Praktycznej dotyczącą plików cookies