×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Plamienie po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Pytanie nadesłane do redakcji

Czy jest to możliwe, że po zaprzestaniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych mam kilka razy w miesiącu plamienia?

Odpowiedziała

prof. dr n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta
ginekolog położnik, endokrynolog, seksuolog
Kierownik Katedry Zdrowia Kobiety
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Droga Pani, jeśli sytuacja powtarza się nagminnie w każdym cyklu menstruacyjnym należy zgłosić się do swojego lekarza ginekologa. Po wykonaniu badania, lekarz zdecyduje czy należy poszerzyć diagnostykę.

Oczywiście trzeba pamiętać iż wystąpienie plamienia w kolejnym cyklu po odstawieniu antykoncepcji jest opisywane jako jedno z niepożądanych następstw, jednak należy pamiętać, że jeśli sytuacja ma miejsce kolejny raz trzeba zgłosić się do lekarza ginekologa. Może zaistnieć potrzeba włączenia antykoncepcji ponownie.

02.12.2014
Wybrane treści dla Ciebie:

Publikacje, którym ufa Twój lekarz

Medycyna Praktyczna jest wiodącym krajowym wydawcą literatury fachowej. 98% lekarzy podejmuje decyzje diagnostyczne lub terapeutyczne z wykorzystaniem naszych publikacji.