Dr n. o zdr. Jarosław Madowicz, prezes Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych przyznaje, że rozszerzanie kompetencji leży w polu zainteresowania zespołów ratunkowych, ma jednak spore zastrzeżenia do sposobu wprowadzania zmian.
Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku obchodzi jubileusz 5-lecia.
Rozporządzenie ma wejść w życie 22 czerwca, równocześnie z ustawą z dnia 1 grudnia 2022 r. o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych.
We wtorek w Mysłowicach otworzono nową stację pogotowia ratunkowego.
Dwie w pełni wyposażone karetki, wraz ze specjalistycznym sprzętem medycznym przekazanym przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka sp. z o.o. w Słupsku, trafią do Zaporoża i Równego na Ukrainie.
Świadek na miejscu zdarzenia odgrywa kluczową rolę w łańcuchu przeżycia – powiedziała Joanna Sieradzka, rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, najstarszego w Polsce i drugiego w Europie.
Policjanci zatrzymali agresywną 24-latkę, która zaatakowała oraz ugryzła ratownika medycznego, gdy udzielał jej pomocy.
Śląscy policjanci i ratownicy górniczy będą wspólnie szkolić się, głównie w zakresie technik wysokościowych oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Ratowanie życia na pierwszej linii frontu to prawdziwe wyzwanie. Dużym ułatwieniem są terenowe auta wyposażone w odpowiedni medyczny sprzęt.
Wyzwanie, jakim jest wstrząs kardiogenny, będzie jednym z priorytetów dwóch lat mojej kadencji – zapowiedział prof. Robert Gil, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który kadencję rozpocznie we wrześniu.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.