prof. dr hab. med. FETCS Jarosław Kużdżał

Specjalizacja

 • Chirurgia klatki piersiowej
 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia onkologiczna

Informacje i kontakty

Studia
Akademia Medyczna w Krakowie
Przebieg pracy zawodowej
2009– Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej UJ
2008– Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej Szpitala im. Jana Pawła II
2000–2008 Oddział Torakochirurgii Szpitala im. Sokołowskiego
1994–2000 Pracownia Endoskopii II Katedry Chorób Wewnętrznych UJ
1985–1994 II Klinika Chirurgii Ogólnej UJ
Dorobek naukowy
106 publikacji w recenzowanych czasopismach medycznych
24 publikacje książkowe
100 referaty na konferencjach medycznych
Dorobek zawodowy
- Kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Fellow of the European Board of Thoracic and Cardiovascular Surgery
- Redaktor Naczelny "Medycyny Praktycznej - Chirurgii" 1997-2009
- Członek Komitetu Redakcyjnego "Polskiego Przeglądu Chirurgicznego", "Kardiochirurgii i Torakochirurgii Polskiej" i "Rehabilitacji Medycznej"
- Redaktor podręcznika "Podstawy Chirurgii"
- Członek Zarządu Europejskiego Towarzystwa Torakochirurgów (Council of the European Society of Thoracic Surgeons)
- Sekratarz Klubu Torakochirurgów
- Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów
Zainteresowania zawodowe
rak płuca,
guzy śródpiersia,
sympatektomie,
operacje ściany klatki piersiowej,
choroby opłucnej,
chirurgia małoinwazyjna,
chirurgia przełyku
Przynależność do towarzystw i organizacji
Polskie Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów
Klub Torakochirurgów
European Society of Thoracic Surgeons
American Association for Thoracic Surgery
International Society for the Study of Lung Cancer
Kontakt
 • telefon: +48126142028 (w godz. 8.00-14.30)
 • e-mail: kuzdzal@mp.pl

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.

Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.

  • Przemysław Gacek
   Mega fachowiec, uratował mi życie
  • Wioletta N
   Szanowny Panie Profesorze pragnę podziękować Panu za konsultacje i przygotowanie mojej mamy do operacji. Jestem pod olbrzymim wrażeniem troski, serca i zrozumienia dla chorych na odziale klinicznym klatki piersiowej i chirurgii onkologicznej. Moja mama została otoczona wspaniałą opieką lekarzy, pielęgniarek i koordynatorów jak ich mało. Odział pod Pana kierownictwem to jest po prostu pierwsza liga. Bardzo dziękujemy i gratulujemy
  • Elżbieta W
   Panie Profesorze dziękuję za przyjęcie mnie do szpitala i za opiekę jestem Panu Profesorowi niezmiernie wdzięczna.Raz jeszcze dziekuje
  • Marta Radkowka
   Szanowny Panie Profesorze Pragnę bardzo serdecznie podziękować za okazaną życzliwość i chęć natychmiastowej pomocy w bardzo trudnej dla mnie sytuacji po stwierdzeniu w TK zmiany w postaci guzka płuca lewego. Dzięki wprowadzonej przez Pana bardzo szybkiej diagnostyce, w wyniku której stwierdzono brak złośliwości guzka odzyskałam wiarę w to, że uda mi się uniknąć operacji, której tak bardzo się obawiam ze względu na wspołistniejącą niewydolność serca. Jest Pan niezwykłym lekarzem i człowiekiem. Jeszcze raz z całego serca dziękuję.
  • Jacek Knapczyk
   szanowny Panie profesorze z głębi serca bardzo dziękuję za uratowanie mojego życia. Posiada pan wspaniały zespół operacyjny. Jesteście wielkimi ludźmi, z wielkim powołaniem i kompetencjami. Życzę panu przede wszystkim dużo sił, radości ducha oraz cierpliwości do różnych pacjentów stojących czasem na granicy życia, które Pan tak fachowo ratuje każdego dnia. Żyję już drugi rok od kiedy zostałem przyjęty i zoperowany w pańskiej klinice. Wielkie ukłony składam Panu i zespołowi.
  • Barbara Rosa
   Pan Profesor zdiagnozował u mnie zespół górnego otworu klatki piersiowej i przeprowadził u mnie wzorowo 2 operacje usunięcia żeber szyjnych(2017,2018). Dziękuję z całego serca, ręce wróciły do sprawności i dolegliwości ustąpiły. Dodam, że na Oddziale Klinicznym Chirurgii Klatki Piersiowej I Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Rehabilitacji Pulmonologicznej w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie otrzymałam za każdym razem troskliwą opiekę medyczną od całego Personelu, dzięki której szybko wróciłam do sprawności bez jakichkolwiek powikłań. Panie Profesorze - bardzo dziękuję.
  • Jolanta Rogula
   Szanowny Panie Profesorze Pragnę złożyć serdeczne podziękowania i wyrazić głęboką wdzięczność swoją i całej mojej rodziny za profesjonalną i troskliwia opiekę medyczną, a także za okazania życzliwość i empatie w czasie mojego leczenia. Dzięki Pana błyskawicznej reakcji na mojego maila i decyzji o przeprowadzeniu trudnej operacji odzyskałam nadzieję i radość życia. Jestem pełna podziwu i uznania dla Pana Profesora. To szczęście trafić pod opiekę tak wybitnego specjalisty. Na Pana ręce chciałam złożyć podziękowania dla całego personelu medycznego Oddziału Torakochirurgii. Trafiłam na wspaniałych lekarzy, którzy przeprowadzili udaną operację. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu dr. Łukasza Trybalskiego czułam się bezpiecznie i z pełnym zaufaniem powierzyłam wam swoje zdrowie i życie. Wdzięczna pacjentka z pod Częstochowy
  • Marta Źrebiec
   Marta Źrebiec Serdeczne podziękowania dla Pana ProfesoraKużdżała,dla Dr Bederskiego oraz całego personelu oddziału za wyleczenie córki, za wspaniałą opiekę ,za profesjonalizm ,za człowiecze podejście do pacjenta i jego bliskich ,za dobre słowo i za wszystko .Byliśmy w kilku szpitalach ale z takim zaangażowaniem całego personelu oddziału spotkaliśmy się po raz pierwszy.Oczywiście nikomu nie życzę aby tam trafił, ale gdyby zaszła taka potrzeba to tylko tam. Życzymy wszystkim dużo zdrowia.
  • Przemysław Gmerek
   Witam serdecznie, Moc podziękowań dla Pana Profesora oraz całej Załogi. Jesteście najlepsi! Profesjonalne podejście do pacjenta, przemiła atmosfera. Gorące podziękowania również dla Pani Doktor Żanowskiej. Dzięki Wam jestem teraz szczęśliwym człowiekiem.
  • Magdalena Jędrzejczyk
   Serdeczne podziękowania dla Pana Profesora za okazane nam serce i szybką pomoc mojemu mężowi, gdy rtg płuc wykazał niepokojące zmiany. Napisałam maila do Pana Profesora z prośbą o konsultację i błyskawicznie na nią zareagował. Mąż został wysłany do Poradni na dalsze badania i dzięki Profesorowi jak i lekarzowi w tejże Poradni błyskawicznie został wykonany tomograf. Spadł nam ogromny kamień z serca, że zmiany nie są tak groźne jak się obawialiśmy. Dzięki Panu Profesorowi nasz strach został ograniczony do minimum a znając trudną sytuację polskiej służby zdrowia ta szybkość diagnozy jest dla nas jak cud. Nie jestem w stanie słowami wyrazić naszej wdzięczności dla Pana Profesora. Każdemu życzę, aby na swojej drodze spotkał tak wspaniałego lekarza i człowieka. Dziękujemy Panie Profesorze!
  • Wdzięczna Pacjentka - Lidia K.
   Ogromne i płynące z głębi serca podziękowania dla Pana Profesora. Miałam zdiagnozowanego guza płuca. Moja córka napisała maila do Pana Profesora z prśbą o konsultację. Pan Profesor odpisał tego samego dnia. Za tydzień miałam się stawić w Klinice na badaniach. Jestem już po wypisie ze szpitala. Badania zrobione profesjonalnie i w ekspresowym tempie. Cały zespół na Oddziale Chirurgii Klatki Piersiowej zasługuje na słowa uznania. Panie Profesorze, DZIĘKUJĘ raz jeszcze!.
  • Barbara Feret
   Chciałam bardzo podziękować Panu Profesorowi za operację, która w moim przypadku nie była łatwą. Profesjonalizm w każdym calu :-) Jestem zachwycona efektem, a przede wszystkim szybkim powrotem do zdrowia. Pan Profesor jest bardzo ciepłą i wspanialą osobą. W mojej chorobie nowotworowej z ktora sie zmagam, nie napotkalam jeszcze na tak wspanialego lekarza, a przede wszystkim czlowieka. Jeszcze raz dziękuję z całego serca. Zycze wszystkiego dobrego.
  • Katarzyna Emerla
   Serdecznie dziękuję Panu Profesorowi za szybka diagnozę, podjęcie się leczenia mojego taty, za podejście do pacjenta, za to że jest zawsze życzliwy, daje wiarę że może być dobrze.
  • Aneta Antos-Sławińska
   2011 rok i diagnoza : dwie zmiany nowotworowe w płucu. Brzmi strasznie ....Ale spotkałam PANA PROFESORA który jest wspaniałym człowiekiem i wielkim specjalistą. Żyję i mam się znakomicie. Dziękuję za uratowanie życia....
  • Gugulscy
   Pan Profesor J.KUŻDŻAŁ to lekarz godny polecenia,profesjonalny,kompetentny,miły dla pacjenta.Lekarz specjalista o wysokiej kulturze osobistej .Tą drogą pragnę serdecznie podziękować za szybką diagnozę ,za wykonanie trudnej operacji mojego męża i podjęcia dalszego leczenia. Życzę Panu wielu sukcesów w dalszej jakże trudnej i odpowiedzialnej pracy.
  • Kopcinska
   Panie profesorze bardzo dziekuje ,ze operowal Pan mego meza. Z kazdym dniem czuje sie lepiej i wraca do zdrowia. Jest Pan wspanialym czlowiekiem i wybitnym specjalista w swojej dziedzinie.Serdecznie dziekuje.
  • zosia
   Panie Profesorze jest Pan wspaniałym lekarzem,życzliwym człowiekiem,godnym zaufania i polecenia innym.Dzięki Pana błyskawicznej reakcji i życzliwości jestem już po usunięciu drugiego nadnercza -laparoskopowo. Wskazał mi Pan drogę do dalszych operacji /które mnie czekają/ bez bólu.DZIEKUJE.
  • Monika Jura z rodziną
   Panie Profesorze chciałabym razem z mężem gorąco podziękować za szybką konsultację, pomoc, przeprowadzenie fachowych badań i zdiagnozowanie choroby mamy Anny Jura pacjentki z Częstochowy. Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z takim podejściem do pacjenta i człowieka. Pana zainteresowanie i zlecenie odpowiednich badać uchroniło mamę najprawdopodobniej przed niepotrzebnym jak sie okazało w konsekwencji zabiegem chirirgicznym, który planowali przeprowadzić lekarze ze Śląska. Jeszcze raz gorąco dziękujemy za okazene zainteresowanie i błyskawiczną reakcję. Życzymy Panu dużo zdrowia i dalszych sukcesów.
  • EDYTA MIKOŁAJCZYK
   Szanowny Panie Profesorze, jestem Pańską pacjentką po zabiegu częściowego usunięcia pierwszego żebra. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za wspaniałą opiekę, za rzetelność, fachowość. Za życzliwe potraktowanie mnie. Jest Pan bardzo miłym, serdecznym i mądrym człowiekiem. Pozdrawiam bardzo serdecznie i jeszcze raz z całego serca dziękuję. Panu również życzę dużo zdrowia i dalszych sokcesów w pracy!
  • Piotr Koczaski
   Witam Pana Na wstępie chciałem podziękować Panu za artykuł "Drenaż jamy opłucnej", który znalazłem na portalu medycyna praktyczna. Z okazji Nowego Roku przegnę złożyć najlepsze życzenia. Życzę zdrowia, szczęścia, pomyślności jak i wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Z wyrazami szacunku
Zobacz także
 • Pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych
 • Nietrzymanie stolca
 • Przetoka jelitowa
 • Rak jelita grubego - przyczyny, objawy, leczenie i rokowania
 • Achalazja
 • Ropień odbytu
 • Choroba przestrzeni zaotrzewnowej
 • Niedrożność przewodu pokarmowego
 • Złamanie
 • Ostre zapalenie wyrostka robaczkowego
 • Samoistne zespoły bólowe odbytu i odbytnicy
 • Samotny wrzód odbytnicy
 • Hemoroidy
 • Metody leczenia żywieniowego w chirurgii
 • Zwężenie odbytu
 • Torbiel włosowa. Torbiel okolicy krzyżowo-guzicznej
 • Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego
 • Skręcenie stawu skokowego (pot. skręcenie kostki)
 • Nowotwory podścieliskowe przewodu pokarmowego (GIST)
 • Rana