WOŚP zebrała już ponad 5 mln zł

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 5 mln zł. Są to pieniądze m.in. z licytacji i wpłat bankowych – poinformował w piątek szef WOŚP Jerzy Owsiak, podczas konferencji poprzedzającej 26. Finał, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę.

Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej przed 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 12 stycznia 2018 r. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta

W tym roku Fundacja będzie zbierała pieniądze na szpitale położnicze. Chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

Owsiak poinformował, że na koncie Fundacji jest już 5 275 427 zł. Pieniądze pochodzą m.in. z licytacji i wpłat bankowych. – Sprzęt, który kupujemy, jest najlepszy na świecie. On naprawdę w momentach newralgicznych ratuje ludzkie życie – podkreślił Owsiak.

Dodał, że w tegorocznym Finale weźmie udział 120 tys. wolontariuszy, którzy będą mieli do dyspozycji 200 tys. puszek.

– Robimy swoje, chcemy także pokazać, że to nas jednoczy, nie dzielimy, jednoczymy wszystkich Polaków, nie pytamy o filozofię związaną z religią, z polityką. Pytamy: chcesz grać z nami – grasz, nie chcesz – nie przeszkadzaj – powiedział Owsiak.

Zapewnił, że przed nachodzącym finałem wszyscy są już „w blokach startowych”. – Dziękujemy bardzo, że tak masowo jesteście z nami, że pokazujecie, iż są sprawy ważne, ponad podziałami. Taki jest finał Wielkiej Orkiestry – powiedział podczas konferencji.

Nawiązując do corocznego pokazu fajerwerków o godz. 20 – „Światełka do nieba”, Owsiak apelował, by „spokojnie podchodzić do sprawy”. Wskazywał, że w stolicy będzie to pokaz trwający cztery i pół minuty. – W Nowy Rok to była kanonada czterogodzinna, która istotnie może przestraszyć nasze domowe zwierzęta. (…) Czujmy proporcję – powiedział.

Podkreślił, że Orkiestra zagra w tym roku również w USA, Australii, Nowej Zelandii, Tokio a nawet na wyspie Bali i Biegunie Północnym.

Data utworzenia: 12.01.2018
WOŚP zebrała już ponad 5 mln złOceń:
Wysłanie wiadomości oznacza akceptację regulaminu

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Na co choruje system ochrony zdrowia

 • "Wszystko to odbędzie się kosztem pacjentów"
  Ktoś wymyślił sobie ideę dotyczącą tworzenia Centrów Zdrowia Psychicznego, poszły odgórne dyspozycje, a efekty oceniać będzie się po fakcie. Nikt niestety nie wziął pod uwagę, że może się to skończyć tym, że znacznie więcej pacjentów nagle trafi do szpitali, bo ich stan się znacząco pogorszy. Wszystko to odbędzie się kosztem pacjentów - ostrzega Sławomir Makowski, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów.
 • Polacy skazani na kolejki
  Aby dostać się do specjalisty, Polacy muszą poczekać w kolejce średnio ok. 3,4 miesiąca, a na pojedyncze świadczenie gwarantowane - 3,7 miesiąca. To 2 tygodnie, czyli ok. pół miesiąca więcej niż w ubiegłym roku.
 • Bolesna prawda o leczeniu bólu
  Sieć Watchdog Polska wzięła pod lupę problematykę leczenia bólu w polskich szpitalach. Wnioski nie napawają optymizmem – brakuje opracowanych schematów postępowania, personel nie jest szkolony w tym zakresie, a stosowane metody odstają od światowych standardów.
 • O co walczą rodzice niepełnosprawnych?
  Trwający od kilku dni protest rodziców dorosłych niepełnosprawnych w Sejmie to kolejna w ostatnich latach odsłona dramatu wynikającego z braku systemowych rozwiązań dla tej grupy społecznej.