Akcja profilaktyczna w ramach „Tygodnia Zdrowia Kobiet” potrwa od 3 do 9 marca. Każdy z kolejnych dni jest poświęcony konkretnej tematyce profilaktycznej.
Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zachęca do wykonywania badań i zatroszczenia się o swoje zdrowie.
Harmonogram wydarzenia:
- 3 marca (poniedziałek) – in vitro, badania prenatalne, opieka okołoporodowa
- 4 marca (wtorek) – Międzynarodowy Dzień Świadomości HPV (zdrowie szyjki macicy)
- 5 marca (środa) – cytologia
- 6 marca (czwartek) – mammografia
- 7 marca (piątek) – kardiologia
- 8 marca (sobota) – dobrostan psychiczny – porady dietetyczne, profilaktyka, regularne badania, menopauza
- 9 marca (niedziela) – zdrowie fizyczne – aktywność fizyczna, osteoporoza
Informacje o wydarzeniach organizowanych przez poszczególne oddziały Funduszu znajdują się na stronie NFZ