O doradcy

Czy mój problem wymaga pilnej interwencji medycznej? Czy powinienem zgłosić się do lekarza? Gdzie dokładnie się udać? Czy muszę zrobić to jeszcze dziś? A może mogę poradzić sobie samodzielnie? Co powinienem zrobić? Doradca Medyczny odpowiada na takie właśnie pytania. Doradcy medyczni to pielęgniarki oraz dyspozytorzy medyczni. Ich wiedza i wieloletnie doświadczenie pozwala na udzielenie odpowiedzi na indywidualne, specyficzne pytania dzwoniącego. Dodatkowo dysponują narzędziem wspomagającym w postaci algorytmów opracowanych przez zespół lekarzy specjalistów.

Doradcy podczas rozmowy korzystają z zasobów największego wydawcy literatury fachowej dla lekarzy – wydawnictwa Medycyna Praktyczna. Żaden temat związany ze zdrowiem nie pozostanie bez odpowiedzi.

Wystąpienie problemów ze zdrowiem wiąże się z niepokojem i stresem. Objawy często pojawiają się niespodziewanie i trudno samodzielnie stwierdzić, czy wymagają poszukiwania pilnej pomocy (telefonu pod numer alarmowy), zgłoszenia się na SOR (szpitalny oddział ratunkowy) czy też można spokojnie w trybie planowym udać się do swojego lekarza rodzinnego. W takich sytuacjach najważniejsza jest szybko dostępna i rzetelna informacja. Podczas rozmowy może się również okazać, że wizyta u lekarza nie jest konieczna – wówczas doradca przekaże dokładne instrukcje i zalecenia, jak samodzielnie poradzić sobie z problemem. Przekazanie zaleceń to nie wszystko – kompleksowa informacja to również podanie dokładnych danych teleadresowych szpitali, przychodni, aptek w najwygodniejszej dla dzwoniącego lokalizacji.

Skorzystaj z konsultacji już teraz


Możesz również skorzystać z porady pod numerem telefonu 703 503 503 - koszt połączenia to 3,69 zł brutto za minutę rozmowy.

Regulamin programu Doradca Medyczny (.pdf)