APAP migrena (kwas acetylosalicylowy + kofeina + paracetamol) - tabletki powlekane

Preparat złożony o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym

Preparat zawiera substancję kwas acetylosalicylowy + kofeina + paracetamol

Lek dostępny bez recepty

Nazwa preparatu Postać; dawka; opakowanie Producent Cena 100% Cena po refundacji
APAP migrena
tabletki powlekane; 1 tabl. zawiera: 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu, 65 mg kofeiny; 10 tabl.
US Pharmacia
b/d

Uwaga: ceny leków refundowanych są zgodne z przepisami obowiązującymi od 1 września 2021 r.

Co zawiera i jak działa APAP migrena?

Doraźne leczenie bólu głowy oraz napadów migreny z aurą lub bez niej. Dorośli. P.o. W leczeniu bólu głowy zwykle 1 tabl., kolejną można przyjąć po 4–6 h. W bardziej nasilonym bólu oraz w migrenie 2 tabl. jednorazowo, w razie konieczności po 4–6 h kolejne 2 tabl. Maks. 6 tabl./d. Stosować maks. 4 dni w bólu głowy i maks. 3 dni w migrenie. Zachować ostrożność u osób w podeszłym wieku oraz w przypadku łagodnej i umiarkowanej niewydolności wątroby lub nerek.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, objawy nadwrażliwości (napady astmy, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ, czynna choroba wrzodowa żołądka lub jelit, owrzodzenie żołądka w wywiadzie, krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, hemofilia lub inne skazy krwotoczne, ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min), wątroby lub serca, przyjmowanie metotreksatu w dawce >15 mg/tydz., III trymestr ciąży.

Inne preparaty na rynku polskim zawierające kwas acetylosalicylowy + kofeina + paracetamol

Etopiryna Extra (tabletki) Excedrin MigraStop (tabletki powlekane)

Przychodnie i gabinety lekarskie w pobliżu

Zachorowania w Polsce - aktualne dane

Covid - aktualne dane
Doradca Medyczny
  • Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?
  • Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?
  • Dokąd mam się udać?
+48

w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 12 zł

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Poradnik świadomego pacjenta

  • Wyjątkowe sytuacje. Towarzyszenie osobie chorej na COVID-19
    Czy szpital może odmówić zgody na towarzyszenie hospitalizowanemu dziecku? Jak uzyskać zgodę na towarzyszenie osobie, która umiera w szpitalu z powodu COVID-19?
    Na pytania dotyczące pobytu w szpitalu podczas pandemii koronawirusa odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec.
  • Wyjątkowe sytuacje. Kiedy chorujesz na COVID-19
    Czy chory na COVID-19 może wyjść ze szpitala na własne żądanie? Jak zapewnić sobie prawo do niezastosowania intubacji. Na pytania dotyczące pobytu w szpitalu podczas pandemii koronawirusa odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec.