Marimer Baby - spray do nosa

Wyrób medyczny do stosowania na błonę śluzową jamy nosowej; oczyszcza i nawilża śluzówkę nosa, wspomaga udrażnianie nosa.

Preparat zawiera substancję sód (chlorek sodu)

Wyrób medyczny

Nazwa preparatu Postać; dawka; opakowanie Producent Cena 100% Cena po refundacji
Marimer Baby
spray do nosa; izotoniczny roztwór wody morskiej; 100 ml
Laboratoires Gilbert
18,99 zł
Marimer Baby
spray do nosa; izotoniczny roztwór wody morskiej; 50 ml
Laboratoires Gilbert
15,99 zł

Uwaga: ceny leków refundowanych są zgodne z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia 2024 r.

Co zawiera i jak działa Marimer Baby - spray do nosa?

Preparat zawiera izotoniczny, sterylny roztwór wody morskiej, zawierający naturalne sole mineralne i mikroelementy z morza. Preparat oczyszcza jamę nosową, wypłukuje z nosa kurz i alergeny, łagodzi podrażnienia i stany zapalne, ułatwia udrożnienie przewodów nosowych i ujść zatok przynosowych, rozrzedza wydzielinę i ułatwia swobodne oddychanie.

Kiedy stosować Marimer Baby - spray do nosa?

Wyrób medyczny dla niemowląt od urodzenia i małych dzieci, stosowany w celu oczyszczenia i nawilżenia błony śluzowej jamy nosowej:

• wspomagająco w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych

• w codziennej higienie nosa.

Kiedy nie stosować preparatu Marimer Baby - spray do nosa?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu, jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Nie stosować u wcześniaków.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Marimer Baby - spray do nosa?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu.

Preparat jest sterylny.

Nie zawiera konserwantów.

Dawkowanie preparatu Marimer Baby - spray do nosa

Preparat ma postać sprayu do stosowania na błonę śluzową jamy nosowej. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem.

Niemowlęta i małe dzieci: 1 rozpylenie do każdego nozdrza, 1–4 razy na dobę, najlepiej przed każdym posiłkiem.

Preparat może być stosowany długotrwale.

Po każdym użyciu należy umyć aplikator wodą z mydłem, opłukać i wytrzeć.

Preparat wyposażony jest w specjalny aplikator z kołnierzem, ułatwiający stosowanie preparatu u noworodków. Może być stosowany niezależnie od pozycji pojemnika.

Czy można stosować Marimer Baby - spray do nosa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu.

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety karmiące piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić przy stosowaniu Marimer Baby - spray do nosa?

Nie ma danych dotyczących występowania działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.

Inne preparaty na rynku polskim zawierające sód (chlorek sodu)

Bepanthen Baby Woda Morska (spray do nosa) Desnoran (spray do nosa) Disnemar (aerozol do nosa) Disnemar Baby (aerozol do nosa) Disnemar Junior (aerozol do nosa) Fixsin (roztwór do płukania nosa i zatok) Gargarin Zatoki (proszek do sporządzania roztworu do płukania nosa i zatok) Gilbert NaCl (płyn do przemywania oczu, higieny nosa i przemywania ran) Hipertonic Spray (aerozol) Hysan woda morska (aerozol do nosa) Inj. Natrii chlorati isotonica Polpharma (rozpuszczalnik do sporządzania leków parenteralnych) Inj. Natrii chlorati Polpharma (koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji) Irigasin (proszek do sporządzania roztworu do płukania nosa i zatok) Irigasin Junior (proszek do sporządzania roztworu do płukania nosa i zatok) Marimer Baby hipertoniczny (spray do nosa) Marimer Hipertoniczny (spray do nosa) Marimer Inhalation (płyn do inhalacji z nebulizatora) Marimer Izotoniczny (spray do nosa) Marimer Soft (krople do nosa, roztwór) NasaMist All in One (spray) NasaMist Saline Spray Hypertonic (spray) NasaMist Saline Spray Isotonic (spray) Natrium Chloratum 0,9% Baxter (roztwór do infuzji) Natrium Chloratum 0,9% Fresenius (roztwór do infuzji) Natrium Chloratum 0,9% Kabi (rozpuszczalnik do sporządzania leków parenteralnych) Nebu-dose BABY (roztwór do inhalacji) Nebu-dose hipertonic (roztwór do inhalacji) Nebu-dose isotonic (roztwór do inhalacji) Nebutac (roztwór do inhalacji) OCUsalin (krople do oczu) Polpharma 0,9% NaCl (roztwór do stosowania zewnętrznie izotoniczny sterylny) Puri-nasin (aerozol do nosa) Quixx Alergeny (aerozol do nosa) Quixx baby (krople do nosa) Quixx Katar (aerozol do nosa) Quixx Zatoki (aerozol do nosa) Sinus Rinse 70 Hypertonic Packets (proszek) Sinus Rinse Pediatric Premixed Packets (proszek) Sodu chlorek 0,9% Baxter (roztwór do infuzji) Sterimar Baby Higiena Nosa (aerozol do nosa) Sterimar Baby hipertoniczny (aerozol do nosa) Sterimar Higiena Nosa (aerozol do nosa) Sterimar Zatkany Nos (aerozol do nosa) Symphar NaCl (roztwór) Tetrisal E (aerozol do nosa) Zatoxin Katar i alergia (aerozol do nosa)

Doradca Medyczny
  • Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?
  • Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?
  • Dokąd mam się udać?
+48

w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 29 zł

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.
Poradnik świadomego pacjenta