×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Bóle głowy, uczucie osłabienia i bóle w klatce piersiowej

Pytanie nadesłane do redakcji

Od ponad roku nie najlepiej się czuję. Mam częste bóle głowy i uczucie słabości. Raz przydarzyło mi się również omdlenie. Z czasem zaczęły się pojawiać bóle w klatce piersiowej, które występują zazwyczaj przy wysiłku fizycznym czy też stresie. Do tego miewam bóle pleców i często czuję, że jest mi niewygodnie prawie w każdej pozycji z powodu bólu. Zauważyłam też, że od czasu do czasu mam bóle w rękach i wtedy tak jakby mi one drętwiały i utrzymuje się to uczucie od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Jestem zaniepokojona tym wszystkim. Robiłam już rutynowe badania krwi i moczu, a także EKG, jednak wyniki były wręcz idealne. Mam już zaplanowaną wizytę u kardiologa, ale jest ona dopiero za kilka miesięcy. Nie wiem czy powinnam się martwić moim stanem zdrowotnym i czy jest to coś poważnego. Dodam jeszcze, że bóle te nie występują u mnie regularnie, lecz np. przez okres kilku miesięcy czy też tygodni ich prawie w ogóle nie odczuwam i nagle w pewnym momencie wszystko powraca. Czy jest możliwa w tym wypadku choroba wieńcowa i czy powinnam się tym przejmować?

Odpowiedział

dr n. med. Jerzy Maciejewski
specjalista chorób wewnętrznych
Oddział Kardiologii
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Bydgoszczy

Objawy nie są specyficzne dla konkretnej choroby, jednak mogą sugerować stan poważny. Choroba wieńcowa również może odpowiadać za takie objawy, ale to nie jedyna możliwa choroba.

Lekarz pierwszego kontaktu powinien poprowadzić wstępną diagnostykę w wielu kierunkach. W przypadku wątpliwości powinien skierować panią do szpitala, w celu wykonania szybkiej diagnostyki.

15.04.2014

Publikacje, którym ufa Twój lekarz

Medycyna Praktyczna jest wiodącym krajowym wydawcą literatury fachowej. 98% lekarzy podejmuje decyzje diagnostyczne lub terapeutyczne z wykorzystaniem naszych publikacji.