telefon:
601288002 - rejestracja na wizyty prywatne
Podziękowania dla lekarza
Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!
Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną
opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.
Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.
Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.
Poproś lekarza o uruchomienie e-rejestracji
Zobacz także
Ostre zapalenie stawu pierścienno-nalewkowego krtani
Ostre zapalenie stawu pierścienno-nalewkowego występuje głównie jako choroba towarzysząca, m.in. w reumatoidalnym zapaleniu stawów, dnie moczanowej, refluksie żołądkowo-przełykowym, ostrym zapaleniu tarczycy. Choroba może być również powikłaniem urazu podczas intubowania lub zabiegów endoskopowych.
Zapalenie zatok przynosowych
Zapalenie zatok przynosowych to choroba zatok, której objawami są: niedrożność nosa, wydzielina z nosa (katar lub spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła), ból lub uczucie rozpierania twarzy, upośledzenie lub utrata węchu. Ostre zapalenie zatok przynosowych jest częstą chorobą, zwykle jest spowodowane zakażeniem wirusowym (przeziębienie) i ustępuje samoistnie w ciągu 7–10 dni. W leczeniu stosuje się płukanie nosa 0,9% roztworem NaCl oraz leki objawowe – paracetamol, niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz leki obkurczające naczynia błony śluzowej nosa.
Ciała obce w uchu
Ciała obce w uchu to wszelkiego rodzaju obiekty lub przedmioty, które dostały się lub zostały wprowadzone celowo lub nieumyślnie do przewodu słuchowego zewnętrznego.
Nowotwory ucha środkowego
Zmiany nowotworowe w uchu środkowym w porównaniu z innymi guzami głowy i szyi występują bardzo rzadko. Wzrost częstości zachorowania występuje wraz z wiekiem.
Polipy nosa
Polipy nosa to miękkie i bezbolesne rozrosty tkanek o charakterze nienowotworowym w kształcie kropel wody lub uszypułowanych winogron. Wywodzą się z błony śluzowej wyściełającej przewody nosowe oraz zatoki przynosowe.
Ostre nieżytowe zapalenie krtani
Ostre nieżytowe zapalenie krtani jest związane ze stanem zapalnym obejmującym górne drogi oddechowe.
Urazy akustyczne
Przyczynami ostrego urazu akustycznego są m.in.: eksplozja, wybuch petardy, wystrzał z broni palnej.
Przewlekłe przerostowe zapalenie krtani
Najczęściej przewlekłe przerostowe zapalenie krtani powstaje wtórnie do przewlekłego prostego zapalenia na skutek utrzymującego się działania czynników drażniących (tytoń, alkohol, przewlekłe zakażenia, nadmierny wysiłek głosowy).
Operacje uszu
Operacje uszu wykonuje się m.in. w: zapaleniach przewlekłych, otosklerozie, chorobie Meniere’a, niedosłuchu, nowotworach ucha.
Ostre i przewlekłe zapalenie gardła
Zapalenie błony śluzowej gardła jest jedną z częstszych przyczyn zgłoszeń pacjentów do lekarzy pierwszego kontaktu, a także otolaryngologów. Choroba obejmuje obszar od migdałków podniebiennych, aż do krtani – głównie tylną ścianę gardła.
Uraz jatrogenny krtani
Do jatrogennych urazów wewnętrznych krtani może dojść w wyniku intubacji lub podczas niektórych zabiegów medycznych (np. laryngoskopii).
Obrzęk krtani
Przyczyny obrzęku krtani to stany zapalne, urazy, reakcje alergiczne, obrzęki na tle naczynioruchowym, choroby ogólnoustrojowe.
Patologie przewodu słuchowego
Zwężenie przewodu słuchowego może objawiać się wystąpieniem niedosłuchu. Jest to niedosłuch o typie przewodzeniowym. Kostniaki i wyrośla kostne oprócz niedosłuchu mogą powodować wystąpienie bólu ucha oraz nawracających stanów zapalnych przewodu słuchowego.
Diagnostyka nosa i zatok przynosowych
Podobnie jak w innych dziedzinach medycyny, również w laryngologii oglądanie i badanie palpacyjne pełnią istotną funkcję.
Urazy i ciała obce gardła i migdałków
Do urazu mechanicznego gardła dochodzi zwykle podczas upadku dziecka trzymającego w ustach ostry przedmiot – np. ołówek, patyk lizaka.
Zapalenie nerwu przedsionkowego
Choroba występuje najczęściej między 35. a 55. rokiem życia. Objawy utrzymują się zwykle 2–3 tygodnie i mają tendencję do samoistnego ustępowania.
Przerost migdałków
Przerost migdałków podniebiennych powoduje zaburzenie drożności dróg oddechowych w obrębie gardła środkowego. U dzieci jest to jedna z głównych przyczyn zespołu obturacyjnego bezdechu w czasie snu.
Operacje zatok
Część otolaryngologii zajmująca się problematyką operacyjnego leczenia chorób zatok jest jedną z najszybciej rozwijających się w tej dziedzinie. Rozwój endoskopii umożliwił zupełnie nowe podejście do procesu leczniczego.
Przewlekłe zapalenie ucha środkowego
Głównymi objawami przewlekłego zapalenia ucha środkowego są niedosłuch, wyciek z ucha oraz zawroty głowy po dostaniu się wody do ucha (w przypadku ubytku w błonie bębenkowej).
Podziękowania dla lekarza
Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!
Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.
Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.
Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.