×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Dr n. med. Grzegorz Karkowski

Specjalizacja

 • Kardiologia

Miejsca pracy: Umów wizytę/Poproś o terminarz

Informacje i kontakty

Dorobek zawodowy
Ukończyłem Uniwersytet medyczny w Lublinie z wynikiem bardzo dobrym. Po uzyskaniu najlepszego wyniku z Lekarskiego Egzaminu Państwowego w woj. małopolskim rozpocząłem prace w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. JP II.
Obszarem moich zainteresowań ( a z czasem pasji) od początku pracy zawodowej w dziedzinie kardiologii jest elektrofizjologia kliniczna (nauka o zburzeniach rytmu serca)
Wiedze i doświadczenie w zakresie wykonywania zabiegów ablacji arytmii zdobywałem zarówno w tutejszym ośrodku jak i w najlepszych ośrodkach elektrofizjologii w Polsce i w Europie. Miałem okazje odbywać szkolenia w Instytucie Kardiologii w Aninie( Prof. Łukasz Szumowski), w Asklepios Klinik St. Georg w Hamburg (Prof. Dr. med. Karl-Heinz Kuck), w Semmelweis University – Budapeszt ( Prof. Laszlo Geller), Leiden ( Prof. Katja Zeppenfeld). Również brałem udział w licznych warsztatach z zakresu ablacji w tym głownie tych organizowanych przez Profesora Josef Kautznera w Pradze. Ponadto współpracuję z dr. Edwardem Koźlukiem, szefem pracowni elektrofizjologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, z którym nadal utrzymuje kontakt w zakresie skomplikowanych przypadków. Posiadam certyfikat Indywidualnego operatora elektrofizjologii wydany przez Sekcje Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Zabiegi ablacji zaburzeń rytmu serca wykonuję w Krakowskim Szpitalu Jana Pawła w pracowni Elektrokardiologii oraz nowo otwartej w 2019 roku pracowni w Klinice Kardiologii Inwazyjnej. Ponadto w ramach NFZ wykonuję ablację w Szpitalu w Miechowie oraz w Rzeszowie. Staram się stale rozwijać i szkolić na polu elektrokardiologii czego przykładem może być wprowadzenie w pracowni KSS im. JP zabiegów ablacji bez użycia skopi RTG lub obecne wdrażanie ablacji zwojów przywspółczulnych w leczeniu omdleń odruchowych ( kardiodepresyjnych). W styczniu 2016 roku obroniłem prace doktorską z zakresu elektrofizjologii klinicznej.
Zainteresowania zawodowe
Kardiologia, Elektrokardiologia - Certyfikowany Operator Elektrofizjologii ( ablacji zaburzeń rytmu serca)

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.

Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.

  • Maria Molenda
   Serdeczne podziękowania za skuteczne leczenie, wykonanie ablacji i wspaniałą opiekę. Jest Pan lekarzem godnym polecenia. Dziękuję bardzo.
  • Dąbrowski Jerzy z małżonką.
   Dziękujemy bardzo za fachową pomoc, serdeczne podejście do naszych problemów i stworzenie miłej atmosfery podczas wizyty.Polecamy wszystkim potrzebującym pomocy.
  • Dorota
   Dziękuję za pocieszające słowa i podniesienie na duchu :)
  • pacjentka oddziału elektokardiologii
   Sedeczne podziękowanie za opiekę.
  • Aleksandra G.
   Serdecznie dziękuję Panu i zespołowi lekarzy i pani pielęgniarce za zabieg ablacji w Warszawie. Pacjentka Aleksandra wraz z mężem.
  • pacjentka
   dzisiaj mija tydzień od drugiej ablacji dziekuje z całego serca panu panie doktorze oraz panu doktorowi marcinowi podziękowania również dla pielęgniarek tego oddzialu jestem wdzieczna
  • pacjentka
   jesteście cudownym zgranym zespołem
  • pacjentka
   podziękowania składam również na pana ręce w imieniu mamy
  • wdzieczna pacjentka
   dziekuje panie doktorze z całego serca za udana ablacje