×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Ireneusz Kozicki

Specjalizacja

 • Chirurgia naczyniowa
 • Chirurgia ogólna

Miejsca pracy: Umów wizytę/Poproś o terminarz

 • Czerniakowska 231, 00-416, Warszawa
  • tel.: +48226217173 226227833
  • fax:+48226250578
  • e-mail: kl.chirurgii.ogolnej@szpital-orlowskiego.pl
  • www: www.szpital-orlowskiego.pl
  • tel.: +48225841130 225841136

Informacje i kontakty

Studia
–1963 Akademia Medyczna w Warszawie
Przebieg pracy zawodowej
1970– Asystent, starszy asystent (II st, specjalizacji 1973), adiunkt, z-ca Kierownika Kliniki w Oddziale Chirurgii Szpitala Wojewódzkiego (który od 1976r stał się Kliniką Chirurgii Ogólnej CMKP w Szpitalu im. Orłowskiego)
1985–1985 Staż zagraniczny – Klinika Chirurgii Naczyniowej, później Klinika Chirurgii Przewodu Pokarmowego Uniwersytetu w Zurichu (Szwajcaria)
1964–1970 Staż, specjalizacja z chirurgii ogólnej (I st.) - Szpital w Skierniewicach
Dorobek naukowy
1981 – tytuł doktora medycyny – praca: „Ocena wpływu niektórych czynników na odległe wyniki operacji przywracających krążenie w odcinku aortalno-biodrowym”.
1998 – tytuł doktora habilitowanego – praca habilitacyjna: „Leczenie nienowotworowych zwężeń dróg żółciowych” .
2004 – tytuł profesora nadzwyczajnego CMKP.
Autor około 100 publikacji krajowych i zagranicznych, których tematyka obejmuje m. in.: choroby chirurgiczne dróg żółciowych, leczenie chirurgiczne chorób tarczycy, choroby naczyń kk. dolnych i jamy brzusznej, leczenie powikłań pooperacyjnych (ze szczególnym uwzględnieniem niedrożności zrostowej jelita cienkiego i jatrogennych urazów dróg żółciowych po cholecystektomii).
Zainteresowania zawodowe
Zgodnie z zadaniami Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w pracy naszej kliniki i mojej rozbudowana jest strona dydaktyczna w chirurgii. Tu z kolei zgodnie z profilem leczonych w klinice dokładnie śledzę wiedzę praktyczną i teoretyczną: chorób naczyń kk. dolnych i jamy brzusznej (po 1990r już tylko przypadków nagłych i urazów jatrogennych), chirurgicznego leczenia chorób żołądka, dwunastnicy, trzustki, jelita grubego i w szczególny sposób chorób dróg żółciowych. W tym zakresie tematem priorytetowym jest leczenie pooperacyjnych powikłań, zwłaszcza zrostowej niedrożności jelita cienkiego oraz jatrogennych urazów dróg żółciowych. Od chwili rozpoczęcia pracy w klinice śledzę także wiedzę praktyczną i teoretyczną leczenia chirurgicznego chorób tarczycy. We wszystkich wymienionych wyżej działach chirurgii były to tematy kursów: atestacyjnych, obowiązkowych i doszkalających, na których prowadzę wykłady. Od 2006r., dwa do czterech razy w roku prowadzę indywidualne praktyczne szkolenia chirurgów w operacjach tarczycy (2-tygodniowy kurs kończą operacje wykonane przez szkolonego).
Przynależność do towarzystw i organizacji
Towarzystwo Chirurgów Polskich
Polski Klub Chirurgii Endokrynologicznej
Członek Rady Naukowej miesięcznika - Postępy Nauk Medycznych
Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w specjalizacji z dziedziny chirurgii ogólnej (Zespół Egzaminacyjny Nr 1)
Członek Komisji ds. programów specjalizacyjnych z chirurgii kl. piersiowej i chirurgii dziecięcej
Inne informacje
Specjalista chirurgii endokrynologicznej

Odznaczenia:
Złoty Krzyż Zasługi – 2001
Medal Komisji Edukacji Naukowej - 2002

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.

Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.

  • Remigiusz
   Miałem zabieg w Szpitalu na Czerniakowskiej sala podlegała dr Ir Kozicki mimo bólów potwierdzam serdeczność doktora do pacjentów, mile wspominam
  • Anna Grosman
   Pan Profesor człowiek złoty taki do serca przytulić uratował mi życie po nie udanej laparoskopii w Hrubieszowie usunięcia woreczka żółciowego na nowo zrekonstruował mi drogi żółciowe i nie mam żadnych problemów to już minęło prawie 20lat a ja się mogę cieszyć życiem i synem dziękuje i dużo zdrowia życzę oby pomógł Pan jeszcze potrzebującym ludziom Dziękuje Anna
  • Lilka
   Pan Profesor to poza tym, że wybitny specjalista to człowiek o wielkim sercu, z ogromną empatią i cierpliwością podchodzący do pacjenta. Byłam operowana przez Pana Profesora 8 lat temu i dziękuję za pozbawienie mnie wówczas ogromnego lęku i obaw. Oddałam się w ręce tego wspaniałego człowieka z całkowitym spokojem i zaufaniem. DZIĘKUJĘ... oby jak najwięcej takich lekarzy
  • Hania
   Pan Profesor jest wspaniałym człowiekiem pełnym empatii i prawdziwym lekarzem. Każdego traktuje indywidualnie, z każdym pacjentem porozmawia, uspokoi, napełni wiarą i optymizmem. Pozostaję z wyrazami szacunku
  • Krzysztof Z z Siedlec
   Krzysztof Z.Pan Profesor w latach osiemdziesiatych operowal noge mojego Taty bo nastapily powiklania po wypadkowe.Niedlugo pozniej uratowal zycie mojej Mamie dolanczajac do zespolu Siedleckich lekarzy probujacych bezskutecznie zatamowac krwotok wewnetrzny.Panu profesorowi sie to udalo!Mialem wtedy zaledwie 8 lat i pamietam to jakby to bylo dzisiaj.Zdrowie i zycie moich rodzicow uratowal Pan Profesor i krew honorowych dawcow!Dlatego dozgonnie bede Panu wdzieczny Panie Profesorze!Dziekuje z glebi serca!I dlatego tez od 22lat oddaje krew i bede to robil do kiedy tylko bede mogl!
  • Aneta Z.
   Ja też dołączę się do pochwał dla pana profesora.Pan profesor operował tarczycę mojej mamie w 2004 roku. Żyje zdrowa do tej pory. Zawsze będę wdzięczna za wspaniałą pracę pana profesora.Dziękuje, dziękuję, dziękuję!!!!!!!
  • Agnieszka
   Agnieszka Dziękuję Panie Profesorze za wspaniałą opiekę, aż trudno ująć jednym słowem.. Jest Pan Profesor wspaniałym, ciepłym człowiekiem o wielkim sercu.. Moja operacja usunięcia całej tarczycy odbyła się w kwietniu 2019 roku.. Czuję się dobrze.. Jeszcze raz Bardzo Dziękuję.
  • Janusz Krasnodębski
   Dziękuję Panie Profesorze. Wspominam ten czas mimo upływu około 25 lat. Szczęść Boże. Janusz.
  • M.M.
   Pan Profesor to wspaniały człowiek. Odznacza się wielkim profesjonalizmem i cierpliwością. Na spokojnie podchodzi do tematu i otacza prawdziwą troską swoich pacjentów. Panie Profesorze bardzo dziękuję ze usunięcie tarczycy u cioci. Zabieg bez powikłań, ciocia czuje się dobrze, dostała drugą szansę na lepsze życie.
  • Agata C.
   Bylam operowana przez Pana Profesora w kwietniu 2018r. Trudno mi znalezc odpowiednie slowa, jakie nalezaloby napisac. Pomijam profesjonalizm i kunszt Pana Profesora. Mnie ujelo jego czlowieczenstwo, troska o pacjenta, empatia. Byl jedynym lekarzem, ktory tak czesto zagladal do pacjenta. Siadal na lozku, uspokajal, tlumaczyl. Ogromne serce - taki powinien byc Lekarz z prawdziwego zdarzenia! Byl ostatnia osoba jaka zobaczylam przed pojechaniem na operacje i piersza jaka zobaczylam po przebudzeniu. Nie moglam trafic lepiej. Przypadek sprawl, ze trafilam w rece aniola :) Z calego serca dziekuje za wszystko Panie Profesorze.
  • Anna Soroka
   W 2003 roku mialam operowana tarczyce. Operacja byla bardzo powiklana poniewaz poprzedni lekarz nieodpowiednio mnie do niej przygotowal. Profesor Kozicki osobiscie dzien po dniu cierpliwie usuwal skutki tych powiklan. Przed operacja bylam przerazona ale profesor te leki rozwial. Bez watpienia trafilam w najlepsze rece. Wspanialy czlowiek. Trudno teraz trafic na tak serdecznego i troskliwego lekarza. Dziekuje z calego serca.
  • Krystyna Z.-B.
   Pan Profesor Kozicki operował mi tarczycę półtora miesiąca temu. Przed operacją Pan Profesor bardzo serdecznie rozmawiał ze mną na temat operacji, uspokajał mnie i obiecał, że zrobi wszystko, by zakończyła się szczęśliwie. Tak też się stało. Pan Profesor jest bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem co odczuwałam podczas całego procesu leczenia. Prawdziwy Lekarz, któremu dziękuję i którego polecam całym sercem!
  • Grzegorz S.
   Pan Profesor Kubicki operował mnie w grudniu 2016 roku, przeprowadził usunięcie tarczycy. Zarówno konsultacje przed operacją jak i opieka, którą otoczył mnie Pan Profesor oraz empatia, cierpliwość i wsłuchanie się w pacjenta zasługują za największe uznanie i pochwałę. Pod opieką Pana Kubickiego czułem się tak, jakbym był jego najważniejszym pacjentem, choć wiem na pewno, że podchodzi do wszystkich z troską i zaangażowaniem. Z mojego punktu widzenia Pan Profesor Kozicki jest wzorem lekarza. Panie Profesorze, życzę Panu dużo zdrowia i pomyślności Dziękuje i pozdrawiam, Grzegorz :-)
  • Anetta
   Super lekarz i wspaniały, ciepły człowiek. Profesor operował mi tarczycę, przez cały pobyt w szpitalu opiekował się mną i za to serdecznie mu dziękuję. Życzę dużo zdrowia żeby mógł Pan jak najdłużej pomagać ludziom.Jest godnym polecenia lekarzem, ma wspaniałe podejście do pacjenta.Dziękuję bardzo.
  • RD
   Miałem operację na Oddz. Chirurgii w Szpitalu na Czerniakowskiej. Moim opiekunem był dr I. Kozicki. Mile wspominam pobyt mimo ze miałem bóle po operacji. Dziękuję RD Maków.
  • Monika
   Pan profesor- miły, ciepły człowiek i fachowiec najwyższej klasy. Dziękuję
  • Henryk Harasim
   Serdeczne podziękowania za opiekę nad naszą mamą Janiną Harasim w ostatniej drodze składają synowie Henryk i Józef.
  • Małgorzata
   Profesor operował tarczycę zarówno mnie jak i mojej mamie. Profesjonalny lekarz i wspaniały człowiek. Bardzo dziękuję.
  • Elżbieta Ż.
   Serdeczne podziękowania dla Profesora za troskę, okazaną życzliwość i operację tarczycy składa wdzięczna pacjentka.
  • Agata Krawczyk
   Super lekarz i przedewszystkim wspaniały człowiek, jak do tej pory nie trafiłam na kogoś takiego jak on, napewno należy do rzadkości szkoda. Profesor operował mi tarczyce, był cały czas przy mnie i za to jeszcze raz serdecznie mu dziękuję. Życzę dużo zdrowia żeby mógł Pan jak najdłużej pomagać ludziom.
  • Beata
   Profesor to naprawdę wspaniały człowiek. Dwa tygodnie temu przeszłam operację usunięcia całej tarczycy,czuję się bardzo dobrze.Jest godnym polecenia lekarzem,który ma wspaniałe podejście do pacjenta.Napewno będę go polecać moim znajomym,oczywiście w razie takiej potrzeby.
  • MM
   Pan Ireneusz to wybitny Chirurg i złoty człowiek. Około 10 lat temu operował moją tarczycę i do dziś jestem zadowolony z rezultatów.