Prof. dr hab. n. med. Piotr Kułakowski

Specjalizacja

  • Choroby wewnętrzne

Miejsca pracy: Umów wizytę/Poproś o terminarz

(Zastępca Kierownika Kliniki)

  • Grenadierów 51/59, 04-073, Warszawa
    • tel.: +48228101738
    • e-mail: sekretariat@kkcmkp.pl

Informacje i kontakty

Przebieg pracy zawodowej
1993– zastępca kierownika Kliniki Kardiologii i kierownik Pracowni Elektrofizjologii Klinicznej CMKP
1990–1993 obyt w Londynie na stypendium naukowym w Department of Cardiological Sciences, St. Georges Hospital Medical School na stanowisku „registrar” i „senior registrar”
1987–1990 Asystent, a następnie Starszy Asystent w Klinice Kardiologii CMKP, Szpital Grochowski, Warszawa
1982–1987 asystent w Szpitalu Grochowskim
Dorobek naukowy
Stopnie naukowe: Doktorat (1989): "Wartość uśredniania zapisu EKG z powierzchni klatki piersiowej u chorych z pozawałowym tętniakiem lewej komory serca".
Habilitacja (1994): "Znaczenie metody uśredniania i wielokrotnego wzmacniania elektrokardiogramu dla oceny skuteczności leczenia antyarytmicznego u chorych z napadami częstoskurczu komorowego".
Tytuł profesora nauk medycznych nadany przez Prezydenta RP w marcu 2004.

Dorobek publikacyjny
Autor lub współautor około 100 prac oryginalnych w recenzowanych pismach kardiologicznych krajowych i zagranicznych. Ponadto na dorobek składa się 49 prac poglądowych lub rozdziałów w książkach oraz ponad 230 opublikowanych doniesień zjazdowych krajowych i zagranicznych. Zbiorczy „impact factor” opublikowanych prac oryginalnych wynosi około 215.
Prowadzenie grantów naukowych
1. Grant Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego "The value of signal-averaged ECG in predicting the efficacy of antiarrhythmic drugs in patients after myocardial infarction" X 1990 - IX 1991.
2. Grant British Heart Foundation No.91/74 - "The value of time and frequency domain analysis of the signal-averaged electrocardiogram in the identification of patients with hypertrophic cardiomyopathy who are at increased risk of sudden death" IX 1991- X 1992.
3. Grant British Heart Foundation No.92/115 - "The evaluation of autonomic influences on atrial electrophysiology and the aetiology of atrial fibrillation in man" X 1992-III 1993.
4. Grant KBN nr. 4 P05B 133 10 “Elektrofizjologiczne wskaźniki ryzyka nagłego zgonu sercowego” 1997-1998.
W latach 1994 – 2011 kierownik lub współwykonawca 15 prac własnych i statutowych CMKP
Promotor 5 przewodów doktorskich.

Działalność naukowo-badawcza.
1. Badania dotyczące późnych potencjałów komorowych.
2. Badania nad mechanizmami działania dożylnie podawanego amiodaronu.
3. Badania nad znaczeniem dyspersji QT jako nieinwazyjnego parametru wyłaniającego chorych zagrożonych nagłym zgonem sercowym.
4. Diagnostyka i leczenie omdleń odruchowych.
5. Farmakologiczne leczenie napadowych arytmii serca.
6. Znaczenie rejestratorów arytmii w diagnostyce kołatań serca.
Dorobek zawodowy
Działalność lecznicza.
1. Elektrofizjologia inwazyjna
zabiegowe leczenie arytmii przy pomocy ablacji RF – wykonanych 1489 zabiegów (860 – CMKP Warszawa, Lux-Med. Rzeszów – 240, Magodent Warszawa – 300, Radom – Szpital Specjalistyczny – 89).
wszczepianie stymulatorów i kardiowerterów-defibrylatorów – wykonanych ponad 500 wszczepień stymulatorów i ponad 50 kardiowerterów-defibrylatorów.
Ponadto przy okazji ablacji arytmii z płatków zastawki aortalnej około 20 wykonanych koronarografii
2. Elektrofizjologia nieinwazyjna
monitorowanie EKG (Holter, rejestrator zdarzeń, implantowane rejestratory)
diagnostyka i leczenie osób z omdleniami
3. Prowadzenie chorych wraz z zespołem Pracowni Elektrofizjologii Klinicznej
Przynależność do towarzystw i organizacji
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK)
Sekcja Elektrokardiologii Nieinwazyjnej PTK
Sekcja Rytmu Serca PTK
Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne
Inne informacje
Redakcje (Editorial Board) czasopism naukowych:
1. Cardiac Electrophysiology Review – uznany kwartalnik elektrofizjologiczny o zasięgu międzynarodowym – od 1995 do dziś. W piśmie publikowane są artykuły poglądowe uznanych autorytetów w danych dziedzinach kardiologii. Miałem przyjemność opublikować tu dwie prace o roli uśrednionego EKG.
2. Europace (oficjalne pismo European Society of Cardiology) – od 1999 do dziś. Biorę udział w posiedzeniach Rady Redakcyjnej pisma (przeciętnie dwa razy do roku). Kilka razy w ciągu roku jestem zapraszany do recenzowania prac nadsyłanych do Europace.
3. Zastępca Redaktora Naczelnego Kardiologii Polskiej – od 1996 do czerwca 2005.
4. Redaktor Naczelny Kardiologii Polskiej – od lipca 2005.
5. Członek zarządu „Editors Club” – organizacji ESC skupiającej redaktorów naczelnych narodowych pism kardiologicznych

Recenzje prac do czasopism naukowych:
1. Kardiologia Polska – ponad 100 recenzji
2. Europace – 37 recenzji w latach 2004-201.
3. Inne pisma naukowe – pojedyncze recenzje (w sumie 10)

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.

Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.

    • Paweł W
      Jestem miesiąc po ablacji. Mam 35 lat. Miałem 13 tys. skurczy nadkomorowych i 4 tys. komorowych. Profesor po analizie wyników polecił mi ablację pod okiem Jego Zespołu. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania. Ablacja przebiegła bez problemów z 3-dniowym pobytem w szpitalu. Wszystkie dolegliwości ustąpiły. Czuje się świetnie, a wyniki są znakomite. Dodatkowe skurcze zniknęły. Panie Profesorze oraz doktorze Piotrowski z całego serca dziękuję za "naprawienie" mi serca. Dziękuję całemu Zespołowi. Wielki szacunek dla wszystkich. 12.2021
    • Bożena Marecka -Warszawa
      Jestem po zabiegu ablacji wykonanym w 2015 roku wykonanym przez Pana, Panie Profesorze oraz Pana Zespół. Jestem wdzięczna Panu i całemu Zespołowi za profesjonalim i wspaniałe podejście do pacjentów pełne życzliwości. Udany zabieg poprawił mi zdecydowanie komfort życia. Nie tylko umiarowił moje serce ale także spowodował ustąpienie lęku o to, że w każdej chwili może nastąpić migotanie przedsionków. Ustąpiło życie w niepewności pełne obaw. DZIĘKUJĘ PANIE PROFESORZE PANU I PANA ZESPOŁOWI Z CAŁEGO NAPRAWIONEGO SERCA!!! WYRAŻAM WIELKI SZCUNEK!!! WIELKI SZACUNEK
    • Andrzej Goś
      Wyrażam wdzięczność i podziękowanie Panu Profesorowi Kułakowski i jego całemu Zespołowi za przeprowadzenie ablacji w dniu w dniu 03 10 2018r od tego dnia już przestałem żyć w ciągłym strachu,że w każdej chwili może wystąpić napędowe trzepotanie i migotanie przedsionków serca które mi bardzo utrudniało normalnie funkcjonować. Gdzie inni lekarze twierdzi że u mnie nie ma już szansy na umiarowienie tej dolegliwości. A Pan Profesor jednak udowodnił,że się da.Jeszcze raz składam na ręce Pana Profesora i całemu Zespołowi który w tym dniu był przy moim zabiegu i dokonał tego cudu. pacięt Andrzej Goś
    • Mariola Biniek
      Po 54 latach żyję bez strachu. Dzięki Panu Kułakowskiemu i jego ekipie jestem wolna od napadów częstoskurczu. Brak słów, żeby wyrazić wdzięczność nie tylko za profesjonalizm, ale i za troskę, i ciepło. Wspaniali ludzie na odpowiednich miejscach. Dziękuję.
    • Wanda Tarłowska
      Mądrych lekarzy nie trzeba polecać, wypisując wydumane pochwały. Prof. Kułakowski jest mądrym i rzeczowym lekarzem.
    • Marcin Wojciechowski
      Pan profesor, a właściwie jeszcze "tylko" doktór 20 lat temu ustawił mi leki na napadowe migotanie przedsionków. Jestem Mu niezmiernie do dzisiaj wdzięczny. Raz na kilka miesięcy mi "zamiga" na kilka godzin i nic więcej..
    • Halina M.-J.
      Wspaniały człowiek i lekarz. Dziękuję!
    • Paweł Gransztof
      PAWEŁ G. 5dni temu miałem wykonany zabieg ablacji.Jestem wdzięczny i szczęśliwy ,że spotkałem na swojej drodze tak wspaniałych i dobrych ludzi a może to aniołowie z nieba przysłani przez Boga by uspokajali skołatane i zmęczone serca arytmią i nieśli pomoc ludziom takim jak ja z serca spokojnego podzękowania dlaP.prof.Piotra Kułakowskiego P.dr.Agnieszki Sikorskiej,P. drT.Kryńskiego,P.dr.R.Piotrowskiego i Pani piel.A.Kosmala.,Takich serdecznych ,ciepłych,wrażliwych ludzi jest coraz mniej. GORĄCO Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ 5.09.2017
    • Zdzisław B
      Nie ma słów którymi można wyrazić wdzięczność profesorowi i jego zespołowi . Zabieg ablacji przeprowadzony przez nich to mistrzostwo świata ,zero stresu i bólu choć był problem z zlokalizowaniem miejsc odpowiedzialnych za arytmię . Wielkie dzięki panie profesorze i tylko szkoda że takich specjalistów jest tak mało . Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ całemu pańskiemu zespołowi. 09.03.2017
    • Dorota
      Dziekuje Panu profesorowi kulakowskiemu za ablacje mialam ja 2 dni temu to jest czlowiek aniol.Razem ze swoim zespolem AGNIESZKA SIKORSKA KRYNSKI PIOTROWSKI DZIEKUJE WAM LEKARZE.PROFESJONALISCI
    • Jolanta Krzywdzińska
      A ja już od 15 lat nie mam migotania przedsionków dzięki Panie Profesorze. Pozdrawiam serdecznie
    • Joanna z Bydgoszczy
      Wczoraj miałam ablację w Magodent w Warszawie. W zespole lekarzy był Pan prof. Kułakowski. Pełen profesjonalizm, ale przede wszystkim jest to dobry człowiek, który zrobi wszystko by pomóc pacjentowi. Zanim trafiłam na konsultację do Pana Profesora byłam odsyłana, ponieważ inni lekarze twierdzili, że jestem zdrowa. On jeden jedyny wczoraj mi pomógł. Od niecałych 24h nie mam ani jednego skurczu dodatkowego serca. WIELKIE DZIĘKUJĘ!!!!!
    • Bogusława Bućko
      W 1997 r miałam kilka wizyt u Pana u Prof. Piotra Kułakowskiego pamiętam, że bardzo się troszczył o chore osoby i wkładał dużo serca i wysiłku aby skutecznie leczyć chorych oprócz tego panowało tam sympatyczne i ciepłe podejście do pacjenta co do dzisiaj wspominam z wielkim szacunkiem i uznaniem dla Pana Profesora i jego personelu.
    • Dariusz K.
      Profesor wraz z zespołem przy pomocy ablacji,przywrócił mi rytm zatokowy i nadzieję na normalne życie po kilku latach napadowego i utwalonego migotania przedsionków.Wielkie podziękowanie! Dariusz K.
Zobacz także
  • Zespół Cushinga
  • Szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi
  • Eozynofilie płucne
  • Choroby dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego
  • Dieta w przewlekłej niewydolności nerek
  • Ostra niewydolność nerek
  • Sarkoidoza
  • Enteropatia z utratą białka
  • Autoimmunologiczne metaplastyczne zapalenie błony śluzowej żołądka
  • Szczepienie przeciwko WZW typu B
  • Pokrzywkowe zapalenie naczyń z hipokomplementemią
  • Dieta cukrzycowa
  • Ostre śródmiąższowe zapalenie płuc
  • Pneumokokowe zapalenie płuc
  • Zespół usidlenia tętnicy podkolanowej
  • Cewnikowanie pęcherza moczowego
  • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
  • Szczepienie przeciwko odrze, śwince i różyczce
  • Grypa
  • Skrobiawica nerek