Długotrwałe osłabienie podczas leczenia półpaśca

dr hab. med. Ernest Kuchar
Klinika Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym WUM
Aktualizacja: lek. Magdalena Wiercińska

Pytanie nadesłane do redakcji

Od 2 tygodni choruję na półpasiec. Przyjmuję glikokortykosteroid i mam temperaturę 35,5°C. Czy to normalne? Jestem ciągle osłabiona.

Odpowiedź

Hormony kory nadnerczy, czyli glikokortykosteroidy silnie hamują odczyn zapalny oraz obniżają gorączkę. Podstawowym lekiem w półpaścu jest acyklowir, lek przeciwwirusowy.

Mam za mało danych klinicznych, by ocenić, z jakiego powodu otrzymała Pani glikokortykosteroid, lek ten nie jest rutynowo stosowany w leczeniu półpaśca.

Proponuję skorzystać z konsultacji lekarza chorób zakaźnych w Pani miejscu zamieszkania.

17.11.2023
Zobacz także
  • Półpasiec - materiały wideo na temat półpaśca
  • Czy mogłam zarazić kogoś półpaścem?
Wybrane treści dla Ciebie
Inne pytania
  • Prawidłowe usztywnienie przy złamaniach kości śródręcza
  • Przyczyny nadpłytkowości
  • Koprofagia
  • Problem małych piersi
  • Nieprzyjemny zapach z pochwy. Jak temu zaradzić?

Publikacje, którym ufa Twój lekarz

Medycyna Praktyczna jest wiodącym krajowym wydawcą literatury fachowej. 98% lekarzy podejmuje decyzje diagnostyczne lub terapeutyczne z wykorzystaniem naszych publikacji.