Lekarze apelują do obywateli: poprzyjcie nas!

Lekarze apelują do obywateli: poprzyjcie nas!Oceń:
(5.00/5 z 3 ocen)
Kurier MP

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia, w dziesięciu największych miastach OZZL i Porozumienie Rezydentów OZZL organizują publiczną zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia, dotyczącym płac minimalnych.

Projekt ustawy został zarejestrowany w Sejmie 16 lutego, co oznacza, że kończy się czas na zebranie wymaganych 100 tys. podpisów.

Lekarze chcą uświadomić obecnych i potencjalnych pacjentów, czyli wszystkich obywateli, że walcząc o godziwe płace dla siebie, walczą o poprawienie opieki medycznej dla chorych. - Prawdziwą ofiarą ignorowania problemów pracowników ochrony zdrowia przez rząd jest pacjent, na leczenie którego brakuje czasu i personelu medycznego – podkreśla nieustannie Krzysztof Bukiel, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Projekt przewiduje, że minimalne wynagrodzenie lekarza wyniesie dwie średnie krajowe, zaś lekarza specjalisty – trzy średnie krajowe. Uregulowane są w nim również wynagrodzenia innych pracowników medycznych – znacznie korzystniej niż przewiduje to ministerialny projekt ustawy o wynagrodzeniu minimalnym pracowników medycznych.

Podpisy będą zbierane w następujących miejscach:

Gdańsk - pod pomnikiem Neptuna
Szczecin- Błonia
Warszawa- plac przy metrze Centrum
Poznań - ul Półwiejska
Kraków- Planty pomiędzy Teatrem Słowackiego a przystankiem „Dworzec Główny”
Lublin - okolice Bramy Krakowskiej
Wrocław - Rynek i ul. Świdnicka
Rzeszów - Stary Rynek koło studni
Łódź - pl. Schillera
Opole – okolice Rynku.

Podpisy mają być zbierane od godz. 10.00 do 16.00.

Data utworzenia: 21.04.2017
Udostępnij:
Zobacz także
Wysłanie wiadomości oznacza akceptację regulaminu

Przychodnie i gabinety lekarskie w pobliżu

Leki

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Na co choruje system ochrony zdrowia

 • Czy resort leczy się prywatnie?
  Politycy nie mają pojęcia, jak funkcjonuje system ochrony zdrowia, bo żyją w kokonie stworzonym przez sieć znajomości i kontaktów oraz system nie do końca przejrzystych przywilejów. Teza to o tyleż prawdziwa, co nienowa. Jednak ostatnie publikacje medialne na ten temat trudno uznać za przykład obiektywnego, jakościowego dziennikarstwa.
 • Jak walczyć o zmianę
  O rosnącej emigracji lekarzy mówi się już od dawna. Jak dotąd nie wywarło to wrażenia na rządzących. Tymczasem jeżeli trend się utrzyma, może dojść do załamania niewydolnego już dzisiaj systemu – przekonuje w rozmowie z mp.pl Damian Patecki, przewodniczący PR OZZL.
 • Rezydent: Czas wyjeżdżać
  - Jeden z wiceministrów nieoficjalnie nas poinformował, że przed 2019 rokiem rezydenci nie mają szans na podwyżki. Zdałem sobie sprawę, że jedyną ewentualnością dla lekarza na normalne życie jest emigracja. Podjąłem kroki w tym kierunku, ucząc się kolejnego języka - przyznał Damian Patecki, Przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL.
 • NIK: Kolejki do lekarzy nie maleją
  Zwiększanie nakładów na świadczenia zdrowotne i tworzenie kolejnych programów nie przynosi oczekiwanych efektów: kolejki pacjentów do lekarzy nie maleją, nie skraca się też czas oczekiwania na większość zabiegów - stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli.

Korzystając ze stron oraz aplikacji mobilnych Medycyny Praktycznej, wyraĹźasz zgodę na uĹźywanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz zgodnie z polityką Medycyny Praktycznej dotyczącą plikĂłw cookies