×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Polak woli być trzeźwy niż łysy

40% polskich mężczyzn byłoby skłonnych zrezygnować z picia alkoholu przez rok w zamian za zdrowe włosy - wynika z najnowszego badania GFK Polonia.

łysienie

Fot. iStock

Ogólnopolska ankieta internetowa dotycząca reprezentatywnej próby polskiej populacji objęła 1012 męskich respondentów w wieku powyżej 18 lat. Jak wykazało badanie, dwóch na trzech mężczyzn w Polsce cierpi z powodu utraty włosów. Choć prawie 3/4 ankietowanych uważa, że wypadanie włosów negatywnie wpływa lub wpłynęłoby na ich samoocenę, niewielu wie jak temu zapobiegać i podejmuje odpowiednie przeciwdziałania.

Aż 89% mężczyzn zadeklarowało, iż wygląd zewnętrzny jest dla nich ważny lub bardzo ważny, ponieważ zdrowe włosy zawsze podnoszą samoocenę oraz zwracają uwagę płci przeciwnej. (Przekonanie to w szczególności dotyczyło warszawiaków). 35% uważało, że włosy to bardzo istotna kwestia w ich życiu oraz wyglądzie. Niemal po równo (49% do 51%) podzielone były opinie na temat tego, czy atrakcyjne włosy mają wpływ na postrzeganie przez partnerkę. Zwłaszcza młodzi mężczyźni oraz mieszkańcy dużych miast uważali, że wypadanie włosów ma wpływ na postrzeganie ich atrakcyjności oraz na uczucia partnerki do nich. Aby powstrzymać proces łysienia, gotowi byli na wiele.

Aż 40% badanych poświęciłoby rok picia alkoholu na rzecz zdrowych włosów. Znacznie mniej, bo tylko 10% na rok zrezygnowałoby z używania telefonu komórkowego. Wpłacenie wysokości rocznej pensji na cele charytatywne, skrócenie życia o rok czy brak dostępu do internetu przez rok wybrałoby po 7% mężczyzn, wyrzeczenie się seksu na rok - tylko 4% 45% ankietowanych nie zgodziłoby się na żadne z tych poświęceń.

27.04.2016
Doradca Medyczny
  • Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?
  • Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?
  • Dokąd mam się udać?
+48

w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 29 zł

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.
Poradnik świadomego pacjenta